Příspěvky uživatele - 62.91

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 10.7.2012
Zdravím pane Vinšálku a děkuji za rozšíření obzoru. Téma mne docela zajímá, tak jsem se trochu mrknul na stavbu rostlinných buněk a na povrch rostlin. Z toho mi vyplynulo, že buňky na povrchu vylučují voskovito-olejnatou látku zvanou kutin, z... celý příspěvek >
Rajče Stupické polní rané, 8.7.2012
Co jsem četl, tak kedluben Gigant je další český úspěch, který zaplavil téměř celý svět. Z rajčat ale doma pěstujeme Start F1. Stupické nebylo tolik výnosné a chuť je u něj také výborná. Milan
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 8.7.2012
O tom nevím. Jako zimní postřik brzy zjara se používal Oleo-ekol, to byl ale řepkový olej v kombinaci s chlorpyrifosem (organofosfát). Milan
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 8.7.2012
Ekol i Biool sice oboje obsahuje řepkový olej, princip emulgace bude ale zřejmě jiný. Takže jedno po smísení s vodou zafunguje jako účinné smáčedlo a druhé nikoliv. Pokud se to přidá do fungicidu a popráší se s tím něco s voskovým povrchem... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 8.7.2012
Ok, trochu jsem si rýpnul . Pokud se ale na to podíváte blíž, tak zjistíte, že směsi vhodných tenzidů s řepkovým olejem se používají účelově i jen pro zvýšení účinnosti aplikovaného pesticidu. Způsob účinku na vstřebávání je přitom jiný, než u... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 8.7.2012
Kuky, já se zde nějaký čas pokoušel o určitou osvětu, moc se mi to ale zřejmě nepodařilo. Nějak nechápu, že žehráte na to, že selektivní přípravek na obaleče nebere i mšice. Když je selektivní, no tak je prostě selektivní. A pokud jedním postřikem si... celý příspěvek >
Postřik na mšice, 7.7.2012
Použil bych přípravek Neudosan. Jde o vyčištěné tekuté draselné mýdlo, takže rostlinky to ještě trochu přihnojí na list draslíkem. Postřik mšíce smáčí a ty se tak zadusí. Ochranná lhůta je 0 dní. Milan
Obaleč švestkový - 1. generace, 6.7.2012
To u nás obaleči jableční lítali a činili se o sto šest. Na ně lapák nemám ale šlo je dobře pozorovat večer při šeření se. Kupodivu se začátek jejich letu i přesně shodoval s předpovědí podle AMS Horažďovice, to mne docela překvapilo. Pokud bych... celý příspěvek >
Obaleč švestkový - 1. generace, 6.7.2012 Obsahuje fotku
Máte letos lapák? U nás si obaleči švestkoví letos lítali vlna nevlna , pro info přikládám grafík, lokalita Č.B. Milan PS: Mospilan vůbec nedělá dobře slunéčkům (je pro ně jedovatý).
Obaleč švestkový - 1. generace, 2.7.2012
Zdravím.Paľo Ono sice Integro nemá na obaleče švestkového registraci, teď v nejbližší době jej ale přes to na švestkách směle vyzkouším. Logika věci mi napovídá, že účinkovat bude zcela stejně jako na jabloních (červíci nepotřebují... celý příspěvek >
Obaleč švestkový - 1. generace, 2.7.2012
S Karatem už mám jednu negativní zkušenost. Mám vyzkoušené, že intenzivní ošetřování stromů tímto přípravkem způsobuje invazi vlnatky krvavé. Pokud dodržíte koncentraci, nepřekročíte doporučenou dávku na 100 m2 a postřik aplikujete jen jednou za rok,... celý příspěvek >
Obaleč švestkový - 1. generace, 1.7.2012
Tady na diskuzi je fajn, že se zde rozdávají dobré rady zcela zadarmo. Ono já už jsem asi s ošetřováním rostlin trochu dál v tom, že už ze svých zkušeností vím, že razantní chemická ochrane vede zejména k výskytu nových a nových druhů škůdců. Proč... celý příspěvek >
Herbicidy na zahradě aneb Konec rajčat v Čechách?, 1.7.2012
Zdravím a děkuji za zajímavý popis. Zahradu máte opravdu velikou a o místo na zrání kompostu v ní zřejmě není nouze. Jestli dobře počítám, tak kompostovou hromadu přehazujte za ty tři roky právě jednou? Téma o kompostování je... celý příspěvek >
Problémy s listy u cukety, 1.7.2012
Evenuelně by mohlo jít i o antraknózu, jedno z těch třech uvedených chorob to zřejmě bude. Milan
Problémy s listy u cukety, 1.7.2012
Mrknul bych nejdřív důkladně na bázi rostliy, jestli ji tam nežerou červíci květilky všežravé. Pokud ne tak je otázka, co se z toho vyvine. Možná by pak mohlo jít o plíseň černou. Přímou zkušenost s ní ale naštěstí nemám, tak to nedokážu s... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika