Příspěvky uživatele - 62.91

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co je to za slivon?, 17.8.2012
Taxonomie rodu prunus je poněkud složitá a sám se v ní trochu ztrácím (zřejmě ale nejsem jediný). Proto trochu hádám, že je to mylobslán a pokud to roste na křoví z pokácených švestek, tak to bude ono. Pak ale bych to do kvasu rozhodně nedával. I... celý příspěvek >
Mech ve velkých plochách - jak tam dosat trávu?, 25.7.2012
Vyhledejte si slova: mech siran zeleznaty Dá to solidní a výživné články. Milan
Mech ve velkých plochách - jak tam dosat trávu?, 25.7.2012
Mech se likviduje hnojící dávkou síranu železnatého (lze zakoupit jako zelenou skalici). Něco trochu o tom se lze dozvědět i zde. Milan
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 20.7.2012
Já jsem z vašich komentářů usoudil, že spíš chcete nyní ještě chemicky zabojovat s tou 1. vlnou. Ta už ale asi končí a co se nepovedlo už nepůjde napravit. Správně trefit postřik může připadat jako obtížné. Pokud bych řídil jen podle té SET, tak... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 20.7.2012
No, tak to nevím. Rašelina snad dobře drží vodu sama o sobě, kvůli tomu to asi nebude. Podle mne jílovité částice na sebe váží velké množství kationtů typu K+, Mg++, Fe++..., jíl tak doopravdy asi může být dobrým absorbérem živin. Učeně bychom... celý příspěvek >
Mravenci, 20.7.2012
Děkuji za vysvětlení, je to opravdu zajímavé. Ve skleníku by možná nebylo ani nutné lít ocet do půdy a stačilo by jen jej tam nalít na misku. Určitě to vyzkouším . Milan
Herbicidy na zahradě aneb Konec rajčat v Čechách?, 20.7.2012
Pane Jaroslave, nakonec mi to nedá, abych se vás znovu nezeptal . Odkud prosím berete takové větší množství drnů? U nás máme kus půdy vyhrazený na zeleninovou zahrádku, kus na okrasné záhonky, okolo stromlů je černý úhor ...  Kdybych... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 20.7.2012
Dosti se tomu podivuji. Když jsem před časem četl vaše příspěvky, tak jsem si myslel, že doma na stromech nepřipustíte ani jediného červíka. A teď se zdá, že nevíte kam s kolečkama červivých jablek? U nás by jsme bez ochrany zdravých jablek... celý příspěvek >
Mravenci, 20.7.2012
Pane Jaroslave, jak to s tím octem děláte? Předpokládám, že jim silný pach octa naruší jejich dorozumívání a orientaci a že se takovému místu raději vyhnou. Funguje to i venku? Milan
Jak na mravence - jednoduše, 20.7.2012
O zápolení s mravenci je zde všude možně leccos napsáno. Mám teď již celkem odladěný jednoduchý recept, tak jej zde dávám k dispozici. Zpočátku jsem byl dlouho neúspěšný a mravenci mi nechtěli návnadu dlouho žrát, až jsem se dopracoval ke... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 18.7.2012
Pokud ve skleníku nemáte slunéčka, tak bych vám doporučil na mšice a svilušky Neudosan. Podle metodiky IP má malou selektivitu k užitečným organismům, časem se zkusím obrátit na zdroj a zjistit o tom více informací. Milan
Proč mi nechytají víčka?, 12.7.2012
Některá víčka jsou opravdu aušusový, místo těsnění tam mají jen takový nepovedený cákanec, jsou plochá (bez klenby) a z tlustého plechu. Holt to chce kupovat víčka jen balená od známého a ověřeného výrobce. Cosi mi říká, že červené těsnění by... celý příspěvek >
Proč mi nechytají víčka?, 11.7.2012
Ono se pod ty spony prodává ještě taková ocelová podložka, která rovnoměrně roznese přítlačnou sílu. Pokud to ale zavařujete bez těch podložek tak věřím, že to může být trochu loterie. Milan
Proč mi nechytají víčka?, 11.7.2012
Viděl bych tři možné příčiny: 1. Nekvalitní a nevhodné víčko 2. Ošoupaný zavírací zvon (obzvlášť pokud je plastový) 3. Malá síla při uzavírání - chce to silou naráz domáčknout, víčko se po uzavření zvonem nesmí pootáčet U nás s tím... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 10.7.2012
Složení jaru přesně neznám ale mýdla jsou jen alkalické soli různých mastných kyselin (draselné mýdlo, sodné mýdlo). Že smáčedlo je látka snižující povrchové napětí je docela známé, lepší je ale myslím vědět jak to funguje. Ty smáčivé... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika