Příspěvky uživatele - 62.91

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 18.6.2012
Tak ještě malé doplnění. Aztek 10 EC má v současnosti registrovaný společnost AgroArt, není to ale vůbec ten původní Aztec 140 EC. Účinná látka a působení jsou zcela jiné. Milan
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 18.6.2012
Děkuji pane Vinšálku za reakci na můj dotak k Aztecu. Registraci nejspíš v minulosti rozšiřovali, zde už jsou zahrnuty už i jabloně.  NV 81/2007 jej ale vyřazuje z povolených přípravků na IP a to je asi i důvod, proč dovozce už... celý příspěvek >
Je to plíseň na okurkách?, 17.6.2012
Tohle žloutnutí okrajů okurek se děje zejména na starších listech? Pak je to s největší pravděpodobností nedostatečný příjmem hořčíku. Výhodným hořečnatým vodorozpustným hnojivem je Kieserit (MgSO4). Přidá se samozřejmě do většího množství vody... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 17.6.2012
Aby výčet šetrných přípravků byl kompletnější, ještě doplním preparáty Biool a Neudosan. Biool je dobře známý něčím emulgovaný řepkový olej, Neudosan je pak v podstatě čisté draselné mýdlo (na rozdíl od sodného nepoškozuje rostliny). Ten Neudosan... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 16.6.2012
Tak z postřiků na mšice jsou k slunéčkům šetrní klasický Pirimor a Nemm Azal od Biocontu. Oba jsou ale zcela toxické pro pestřenky. Zdá se, že nejlepší budou opravdu lepové pásy na kmeny a nechat mšicím pak už více méně volný průběh. Pro... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 16.6.2012
Díval jsem se na to a Mospilan je pro sluníčka zcela jednoznačně toxický. Taky jsem žil v omylu, že patří mezi pyrethroidy, ve skutečnosti to je ale neonikotinoid (stejně jako přípravek Calypso). Vybrat šetrný postřik na obaleče není... celý příspěvek >
Černo-oranžoví brouci na jabloni, 16.6.2012
Na mšice už máte bio lék nejlepší, zanedlouho je sežerou ty larvy slunéček a jejich dospělci jim v tom pomohou. Pokud jim v tom chcete vydatně napomoct, zamezte vstupu mravenců na strom. Ty se slunéčky totiž svádí o mšice urputné souboje. K tomu... celý příspěvek >
Černo-oranžoví brouci na jabloni, 16.6.2012
V zahradě platí jednoduché pravidlo, že co je hbité je i užitečné a co leze pomalu je škůdce a nepřítel. Někdy si ti užiteční ale pochutnají i na zralém ovoci (např. škvoři). Ty hnědé fleky jsou od strupovitosti, zkrabacené listy způsobila... celý příspěvek >
Nádory na kořenech kedlubnů, 16.6.2012
Jde o obávanou nádorovitost koštálovin. Vyskytuje se na všech brukvovitých, týká se tedy i řepky a hořčice (zelené hnojení). V půdě přetrvává velmi dlouho, základním lékem je alespoň 7 let nepěstovat tyto druhy na zasaženém pozemku. Dalším... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatky a obaleči na jádrovinách, 15.6.2012
Jo. jo, kvetou u nás lípy, tak to už přišel obalečů čas. Mrknu na ně a zřejmě co nevidět budu stříkat přípravkem integro. Je v zelené skupině SISPO, tak by měl být pro sluníčka jakž takž stravitelný. Sluníčka jsou opravdu pozoruhodní tvorové.... celý příspěvek >
Copak těm paprikám asi je?, 12.6.2012
Ano, neznalost dané země je skutečně trochu problém a proto jsem to chtěl před doporučením dávkování ještě trochu vydiskutovat. Skleníková zelenina jako papriky, okurky a rajčata ale podle mých zkušeností na zálivku správně naředěným vápnem reagují... celý příspěvek >
Copak těm paprikám asi je?, 12.6.2012
Zahrada bez sudů a kádí plných vody je pro mne trochu nepředstavitelná :))  Zde ale bylo množství vody důležité proto, aby se vápník a ph upravilo rovnoměrně v půdním profilu. Milan
Copak těm paprikám asi je?, 12.6.2012
Já to Mirkovi chtěl poradit taky ale když jsem začel o sudu s vodou a míchání, tak se mu to znelíbilo . Milan
Copak těm paprikám asi je?, 12.6.2012
Z rad už raději přejdu na dotazy : Co kořeny, jak jim vadí nedostatek vápnníku? Dotane se vápník z listů ke kořenům? Proč se typicky vápní jednou za cca 3 roky? Milan
Opadávajú listy na paprikách, prečo?, 11.6.2012
Ona si rostlinka vezme živiny z těch listů, které zahodí a pošle je do toho vrcholu. Kdyby ale měla dost živin, tak to neudělá. Milan
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika