Příspěvky uživatele - 233.207

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zničí dnešní počasí úrodu?, 4.5.2011
Tak jsem se vrátil ze zahrady, je to hrůza (tady u Plzně v noci minus 2). Ořešák, liriodendron, trubače, wistárie, buky, přísavník, všechno je spálené. Nejvíce mě mrzí zničené letní magnolie, letos měly spoustu poupat. Dokonce jsou chycené i nové... celý příspěvek >
Jak vysokou trávu zvládají sekačky za 30-35 tisíc? Honda, Husqarna apod, 2.5.2011
Z čeho soudíte, že dražší sekačky jsou sestaveny z jiných dílů, než kusy za 15 tis.? Obvykle se jedná o stejné sestavy, jen doplněné nadstandardní výbavou (el. starter, více rychlostí, atd.). Důležitá je šířka záběru, výkon motoru a dostupnost... celý příspěvek >
Ponorné čerpadlo, 29.4.2011
Hlavně nejsou vibrační čerpadla do vrtů vůbec vhodná (i když to některé vrtařské firmy tvrdí). V měkčích horninách způsobují trvalé kalení vody a urychlují zanášení vrtu. Vhodná jsou čerpadla s oběžným kolem (v tvrdších horninách i se šnekem),... celý příspěvek >
Čistíme studnu, 23.4.2011
Do kopané studny se většinou štěrk vůbec nedává. (obvykle slouží jen jako líheň bakterií a znesnadňuje její vyčištění). Jeho potřebu posoudí odborná studnařská firma podle místních podmínek (při blátivém dně). Vrty pro získávání vody se obvykle... celý příspěvek >
Sekačky, 19.4.2011
Používám sekačku s BS motorem již sedmým rokem a ani po zimě žádný problém. (2000m zahrada, většinou trávník mezi občasnou kůrovou plochou a poměrně dost solitér). Větší problém mám se sekačkou, jako takovou. Vzhledem k rozloze zahrady jsem sháněl co... celý příspěvek >
Jaky prumer potrubi pro zavlahu napojenou na 3/4" vodomer, 18.4.2011
Po dohodě jde ledacos. Samozřejmě je nejlepší držet co největší průměr až těsně před trysky. Rozdíl v ceně už není tak velký a PE hadice 32 (1") vydrží mráz, i když v ní zůstane trochu vody). 3/4" je v plastu 25 mm (venkovní průměr). Ze zkušenosti... celý příspěvek >
Tuje Smaragd, 7.4.2011
Nevím, jak jste přišel na ty vzdálenosti. Obvyklé rady v zahradnictvích a příručkách je 70 cm. Z vlastní zkušenosti je tuto vzdálenost dobré dodržet u odrůd thůjí typu BRABANT. Ty je pak možné hnát do výšky cca 3 až 5 metrů (v zápoji, ale stříhat... celý příspěvek >
Nejlepší sekačka na trhu, 6.4.2011
Tak složité to snad zase nebude, pokud jsou dané základní podmínky. Také teď vybírám novou sekačku a moc toho na výběr není. Pokud chci silný motor, záběr přes 50 cm (plocha kolem 1500m2 členitá) a trochu solidní konstrukci, tak mě vychází jen Stiga... celý příspěvek >
Ohraničení trávníku, 6.4.2011
Zatím jsem objevil jediného výrobce této trávníkové přídlažby, a to Beton Brož, Otnice u Brna. Čím dále od Brna, tím hůře se dá sehnat. Pak to má jen Baumax a Obi, ale za trochu jinou cenu, než výrobce (a ten ji vyrábí v několika barvách ale řetězce... celý příspěvek >
Jak dlouho kvete magnolie?, 5.4.2011
Ale Havliš má v nabídce několik opadavých magnólií, které kvetou v létě a jsou normálně odolné. Dokonce jednu, které nakvétá postupně celé léto. Už ji mám doma, ale sázet ji budu až v květnu. Choulostivé jsou hlavně stálozelené grandiflory.
Magnolia grandiflora, 2.4.2011
Ano, pán mě to vzal z pera. Nemyslím, že je zrovna rozumné se v cizině honit za trochu menší cenou. Když pominu náklady na dopravu, tak z největší pravděpodobností koupím výpěstky z Holanska, které u nás nevydrží první zimu. Havlis obvykle nabízí... celý příspěvek >
Automatické zavlažování, 1.4.2011
V nabídce firem je všechno možné. Sám jsem si jeden takovým programátor s čidly na déšť koupil. Dnes bych použil samostatná programovací relé na 12 V (pro každou zónu). Je to mnohem levnější a je tam víc možností. Relé mají v elektro obbchodech...
Trubková studna?, 1.4.2011
To by mohlo být pro připojení ejektoru. Na té první fotce nějak nevidím ty trubky, nebo studnu...
Pumpa Standard II nebo Standard T, 1.4.2011
To "čerpání a stříkání" je jen v podstatě teoretická možnost. Měl jsem možnost poznat řadu důchodců - kutilů, kteří se o to pokoušeli. Většinou toho nechali po prvním pokusu pro nadměrnou namáhavost. Jediným praktickým rozdílem je: Verze T je... celý příspěvek >
Úzké jehličnany, 28.3.2011
Pinus leucodermis Satellit, jak se označuje ve velkém množství zahradnictví, je hustá kompaktní borovice o udávané výšce do 5 metrů. Podle údajů by měla být podobná Pinus sylvestris "Watereri". Z vlastní zkušenosti je ale P.s. W. mnohem hustší (více... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika