Příspěvky uživatele - 233.207

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Čistíme studnu, 7.6.2011
Ničím, to je přítok vody. V některých případech by se pří trvalém zčerpávání vody dal použít rychlotvrdnoucí beton. V žádném případě nějaká pěna!!! ta do studny nepatří (i když ji nějaký blbec nazval "studnařská pěna").
Komule úhyn, 6.6.2011
Možné to je, a to mám budleje na horším záhonu (z hlediska zimní vlhkosti). Spíše bych sázel na nízkou vrstvu mulče, neb jsem k budlejím loni nedosypával (no, ale ke Caryopterisům taky ne). Jinak Caryopterisy zmrzly spoustě lidí, ve většině... celý příspěvek >
Komule úhyn, 5.6.2011
No, mě nakonec nepomzly žádné. Chtělo to jen počkat. V nabídce zahradnictví je jich pořád více, takže to asi nebude ten pravý důvod. A v zahradách je jich k vidění pořád více a více. Mě pomrzly Caryopterisy a ty opravdu nejsou k sehnání.
Přísavník a loubinec, 1.6.2011
Ano, viděl jsem P.t. s obřímy listy u několika zákazníků na jižní Moravě (právě se je snažím množit). Běžně zakoupené P.t. budou s největší pravděpodobností "normálnělisté". Velikost listů mě opravdu překvapila, je několikanásobně větší, než u... celý příspěvek >
Kam umistit cerpadlo - do studny/vedle studny do zahradniho domku, 29.5.2011
1/ čerpadlo (sací) je vždy vhodnější mít mimo studnu. Jinak často odchází tlakový spínač a rychle celé zařízení. Vzdálenost (výška) mezi hladinou a čerpadlem by neměla být větší než 6 metrů (na délce savice nezáleží). 2/ na savici by se měl vždy... celý příspěvek >
Kryt na studny, 29.5.2011
Brož sice přestal dělat studniční skruže, ale tyhle ozdobné je ochoten pořád ještě na zakázku udělat (včetně dvoudílného poklopu). Myslím, že výška skruže je 80 cm.
Rozvod vody po zahradě, 17.5.2011
Na tloušťku stěny PE hadice jsem upozorňoval v předchozím příspěvku. Tím, že seženete "levnější" hadici se slabou stěnou si způsobíte hromadu komplikací (držení spojek, problémy se zamrzáním). Cena PE hadice 32 se pohybuje kolem 25,-Kč za metr a je... celý příspěvek >
Rozvod vody po zahradě, 16.5.2011
Svařování je dnes přežitek. Svěrné plastové spojky jsou levné a spolehlivé. Navíc je lze několikrát rozpojit a zase spojit. Na jakékoli rozvody po zahradě rozhodně použít PE hadice silnostěnné (např. 32/3,6 - u plastu se uvádí vnější průměr v mm).... celý příspěvek >
Jaký pevný nadzemní bazén?, 13.5.2011
Používám už sedmou sezónu Azuro (obyč) od M. Je naprosto zachovalé, není nikde rezavé, jen se po tolika letech začíná rozpadat folie (je to ta nejlevnější). Celé to stálo (4,5 průměr, hloubka 0,9 + písková filtrace + solární ohřev 3,6 m) cca... celý příspěvek >
Sestava do vrtu, 13.5.2011
Nejlevnějším řešením by byla ponorná vodárna. Při hloubce 7 metrů by její výkon byl dostatečný (pokud to není moc do kopce). V případě zapojení spotřeby celého domu doporučuji kdekoli na vstup připojit malou expanzku (cca 2 l) na dorovnávání tlaků... celý příspěvek >
Sestava do vrtu, 10.5.2011
Expanzka bez tlakového spínače má smysl při použití presscontrolu jen ve speciálních případech. Zanášení sond je závislé také na vlastnostech vody ve studni. V Západních Čechách nebo na Jižní Moravě je jejich životnost obvykle velmi krátká (vlastní... celý příspěvek >
Sestava do vrtu, 10.5.2011
Plnoprůtoková čerpadla jsou taková, která tlačí do výšky veškerou vodu, kterou naberou.Z komunálních čerpadel je to hlavně vibrační Malyš a šneková EVGU (nebo jejich "verze" do vrtu s úzkým motorem). Tato čerpadla nesmí tlačit do zavřeného ventilu a... celý příspěvek >
Sestava do vrtu, 9.5.2011
Je otázkou, není-li již vrt nenávratně poničen použitím vibračního čerpadla (v měkčích horninách). Důležitý je také vnitřní průměr vrtu. Správně by měl být minimálně 15 cm (pak je i větší výběr čerpadel). Pokud je průměr menší, nezbývá než požít... celý příspěvek >
Projekt závlahy, 5.5.2011
Tak moc složité to zas není. Dělal jsem si závlahu (cca 2000m2), kombinaci plošné a kapkové (k živým plotům a do vřesovišť). Materiál (trubky, tvarovky, trysky a kapkovací hadice) cca 30.000,-, bez programátoru. První dva roky jsem vše ovládal jen... celý příspěvek >
Výběr traktoru na sečení do 2000 m2, 4.5.2011
Mám také cca 2.000 m2 a hodně stromů a z toho důvodu jsem zůstal u sekačky. Jak dorůstají a občas přidám záhon, tak se sekaná plocha postupně zmenšuje. Taky jsem o traktoru uvažoval, ale stejně bych musel dosekávat sekačkou. Sekám většinou trochu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika