Příspěvky uživatele - 233.207

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak vymyslet čerpadlo z jímky na dešťovou vodu, 28.3.2011
To bude stačit určitě. Běžným používáním se obvykle myslí zalévání po dobu několika hodin denně (např. závlahy) z cca 15 metrů studny, tak, aby na konci hadice byl tlak kolem 3 atm (tj. výtlak čerpadla kolem 50 metrů).
Jak vymyslet čerpadlo z jímky na dešťovou vodu, 28.3.2011
To je právě nejkomplikovanější řešení. Je možná o něco levnější, ale velice poruchové. Proto se montuje stále více ponorných čerpadel. A rozhodně nedoporučuji se radit s "řemeslníkem vodařem". Ti umí výborně řezat závity, montovat umyvadla a další... celý příspěvek >
Jak vymyslet čerpadlo z jímky na dešťovou vodu, 28.3.2011
Prošel jsem si podrobné informace o Gardena 4000/2 automatic Comfort. Má to podle popisu vše, co mnou výše doporučované čerpadlo. Má jen menší výkon a výtlak. Ten naprosto nesmyslný vývod vody bude asi možné odstranit. Chtělo by ale vyzkoušet jeho... celý příspěvek >
Jak vymyslet čerpadlo z jímky na dešťovou vodu, 28.3.2011
Navrhoval jsem zařízení, které je dlouhodobě vyzkoušené. Malyš nebo Gardena při častějším používání dlouho nevydrží. Malyš navíc není vhodný na zapojení s tlakovým spínačem a tlakovou nádobou. Než se při takovém zapojení rozpadne, zvládá spínání jen... celý příspěvek >
Magnolia grandiflora, 27.3.2011
Velký výběr (i stálezelených) magnolií má pan Havlis. Beru od něho často a vždy bez problémů. Specializuje se na magnolie a stálezelené rostliny a má rozumné ceny.
Trubková studna?, 27.3.2011
Jestli je jedna větší a jedna menší mohlo by to být určeno pro připojení čerpadla s ejektorem (nouzové řešení pro čerpání vody sacím čerpadlem u větších hloubek než cca 7 metrů).
Jak vymyslet čerpadlo z jímky na dešťovou vodu, 27.3.2011
Je takové čerpadlo na trhu. Pultová cena je cca 8.500,-. Mimo automatické spouštění (při poklesu tlaku v potrubí při otevření kohoutku) má i ochranu běhu na sucho a automatický restart (není nutné mačkat žádné tlačítko jako u spínacích automatů). Má... celý příspěvek >
Buxus má oranžové listy, poradíte?, 2.3.2011
Nejsou u bazénu? Necáká na ně chlorovaná voda? Já je mám na slunném a větrném místě už 7 let. Zpočátku rostly jen pomalu (skoro vůbec), ale poslední 2 roky se rozjely (teď cca 70 cm). Mulčuji je kůrou a zbytky po řezání palivového dřeva. Půdu jsem... celý příspěvek >
Co pod pletivo?, 2.3.2011
Podhrabové desky se většinou snaží všichni používat co nejdelší, protože tím je dána vzdálenost mezi sloupky. Sloupky musí být zapuštěny do nezámrzné hloubky, aby se celý plot po několika zimách nezačal naklánět. Betonování obrubníků pod plot... celý příspěvek >
Voda ze studny je cítit, 23.2.2011
Je otázkou, jak byla studna vyčištěná, dnes se do toho pouští spousta "firem", které s tím nemají žádné zkušenosti. Pokud se nejedná o studnařskou firmu, která studny i kope a montuje do nich čerpadla, je výsledek obvykle na snadě. Pokus jsou kořeny... celý příspěvek >
Jaký dlouho kvetoucí keř před dům?, 16.2.2011
Ano, syrský ibišek lze označit za dlouho kvetoucí keř. Mě (390m) kvetou všechny keře ibišku cca od začáku srpna do mrazů. Doporučuje se ho netvarovat. Po delší dobu mě kvete jen Potentila (mochna), která je méně náročná než ibišek. Waigelia kvete na... celý příspěvek >
Krtek, hryzci - jak obnovit zničený trávník?, 15.2.2011
Na takových plochách, jako jsou golfová hřiště nebo jiné draze zakládané trávníky, se používá síť proti krtkům, která je položena několik centimetrů (??) pod úroveň povrchu (pod trávníkovým drnem v celé ploše). Lze ji zakoupit např v... celý příspěvek >
Ak se zbavit pařezu, 11.2.2011
Na ovocné stromy používám hup-cuk na 500 kg. Vše bez problémů (už 14 kusů). Jen to chce nechat dostatečně vysoký kmen. No a samozřejmě pevný kotevní bod pro hup-cuk. Práce cca na 20 min.
Jaký drtič větví, 8.2.2011
Koupil jsem už před 5 lety Al-ko 2500, nožový a můžu říci, že to funguje ještě trochu na rovné větve (vlky) bez velkých bočních přírůstků. Jakmile je větev komplikovanějšího růstu, ucpe se tím komora před noži. Je obvykle nutné přístroj vypnout,... celý příspěvek >
Usychání tůjí, 13.1.2011
Jak píše kolega přede mnou, je poslední období hodně problémů spíše s nadbytkem vody. Pečlivým zaléváním se problém ještě prohlubuje. A není to jen u thůjí. Také jsem (z vlastní zkušenosti) zjistil, že některé hobby řetězce prodávali v akcích... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika