Příspěvky uživatele - 129.96

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak na kvas, 14.9.2010
Pochopitelně, že pasterizovaná šťáva se nerozkvasí tak rychle. Ale mám pro Vás mnohem jednodušší test. Zkuste si někdy jen kbelík ovoce oprat ve vodě a pak se podívejte, co po tom ovoci zbude ve vodě. Odhaduji, že švestky do 50l sudu mají povrch mezi... celý příspěvek >
Jak na kvas, 13.9.2010
Napsal jsem, že publikace to doporučují. To, že si na internetu najdete palírny, kde je recept jen jeden a opisují ho všichni od sebe navzájem, na tom nic nemění. Důvodem mytí je právě alespoň částečné odstranění prachu, špíny, trávy... celý příspěvek >
Jak na kvas, 13.9.2010
Pak není ani nutné mít čistý sud, mohou tam být i nějaké plody plesnivé a shnilé, atd. Čistota a kvalita ovoce má rozhodující vliv na kvalitu destilátu.  Já tvrdím, že zbavit se, alespoň částečně, škodlivých mikroorganizmů, je... celý příspěvek >
Pálenka z dýně, 13.9.2010
Z dýně se dá udělat tykvové víno a je jen na uvážení, jestli ho potom přepálit na destilát. Tykvové víno se obyčejně připravuje ve směsi, např s kyselými jablky. Dobré tykvové víno získáme sice také tak, že místo jablek použijeme kyselinu citronovou... celý příspěvek >
Jak na kvas, 13.9.2010
Abych trochu podepřel svůj názor na mytí ovoce, dal jsem si práci a příslušné statě v publikacích našel. Netvrdím, že se vším, co je v knížkách napsáno, souhlasím. Ale z hlediska mytí ovoce jsem zajedno. „Malá rekapitulace o moštování... celý příspěvek >
Jak na kvas, 8.9.2010
Nic nepodsouvám. Vy tvrdíte, že není vhodné ovoce omývat. Já tvrdím, že to vhodné je. Vy se bojíte odstranění kvasinek (těch nejběžnějších a některých dokonce škodlivých). Já se obávám, že tam naopak ty nízkoprokvašující a škodlivé zůstanou. Včetně... celý příspěvek >
Jak na kvas, 8.9.2010
To je Váš názor a klidně si ho mějte. Pokud se ovšem podaří ovoce umýt, je to prostě ideální. Pokud budete chtít mít speciální chuť vaší pálenky nebo vína, klidně si tam ještě přihoďte lopatku hlíny, špetku hniloby, na špičku nože plísní a... celý příspěvek >
Jak na kvas, 8.9.2010
Ve všech publikacích o pěstitelském pálení se jednoznačně doporučuje ovoce umývat. Zejména proto, že se většinou z velké části jedná o ovoce padané nebo ze stromu setřesené. Pochopitelně, jestliže se jedná o ovoce drobné a omytí je ve velkém množství... celý příspěvek >
Jak na kvas, 7.9.2010
Hmm. Ale pak se kvas uzavře a ochrání ho CO2. Pokud tam lezou a žijí mouchy, tak je, abych tak řekl, "hermeticky otevřený" a pak je tam přístup nežádoucích podnětů jak od much, tak vzduchem. Nechci se hádat, klidně si do toho kvasu mouchy,... celý příspěvek >
Vysíření sklepa, 7.9.2010
Vadí při síření sklepa, že je tam v té době uskladněno ovoce a zelenina?
Jak na kvas, 7.9.2010
Nemám to tedy nějak vědecky prokázané, ale protože mouchy sedají na všechno a zejména na plísně a hnilobu, řekl bych, že mohou kvas infikovat, V každém případě mu nemohou prospět.
Lis na ovoce - vyroba mostu/stavy, 2.9.2010
Prosím o informaci jaký stolní odšťavňovač na jablka je dobrý. Aby fungoval a hodil se na množství do cca 5 kg jablek. Nejlépe označení výrobku. chtěl bych znát zkušenost provozovatele. Nikoli nadšení prodejce.
Odvětrání studny, 31.8.2010
Mezi betonovými skružemi a betonovými půlkruhy nahoře je dostatečná netěsnost. Takže studna není určitě hermeticky uzavřená. Každý otvor je vstupem pro hmyz. Snažil jsem se vždy studnu co nejlépe uzavřít.
Živý plot z tújí, 31.8.2010
Možná záleží na druhu, ale mám 20letou zkušenost a nejvhodnější mně připadá vzdálenost 80 cm. Plot z thují je běh na dlouhou trať. Při 80 cm prorostou časem úplně dokonale. Důležité je, je hlavně stříhat od začátku na šířku. U své první řady jsem to... celý příspěvek >
Uchování jablečného moštu bez sterilace, 26.8.2010
Naprosto souhlasím. Dělám to úplně stejně, jenom používám 0,7 l lahve od minerálek. Ze zkušenosti vím, jak vysoko je mám naplnit, aby po zahřátí byl mošt až k vrcholu hrdla. Po vyjmutí z hrnce zavírám víčky, která během roku získám z otvíraných... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika