Příspěvky uživatele - 129.96

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zamyšlení nad přípravou kvasu, 3.12.2010
Ehh, beru zpět. Mají to skuteřně nastaveno na množství destilátu. To zůstává rozum i... stát. Likeke
Zamyšlení nad přípravou kvasu, 3.12.2010
místo jednoho slazeného sudu naplní dva ovocem, výtěžek bude stejný, cena za palírnu taky a destilát lepší.  Teď se v žádném případě se nezastávám přislazování kvasů. Nicméně musím opět oponovat. Je mi líto. V palírně se neplatí pouze... celý příspěvek >
Dešťová voda ze střechy, kryté asfaltovými pásy, 2.12.2010
Také mám tento problém. Tím spíš, že voda ze střechy kůlny (šindel) je nahnědlá (ale čirá). Patrně se do ní něco ze šindelů rozpouští. Nikde jsem zatím nečetl varování, že je tato voda nebezpečná. I kdyby tato voda nešla do sudů, ale do země, asi by... celý příspěvek >
Zamyšlení nad přípravou kvasu, 1.12.2010
Co se týče matolin, domnívám se, že se víno lisuje a moštuje především proto, aby se do výsledného produktu dostalo co nejméně tříslovin a hořčin z jadérek a slupek. Ty by patrně narušily i zvýšený podíl vonných látek ve víně. U červeného vína... celý příspěvek >
Zamyšlení nad přípravou kvasu, 30.11.2010
Nejsem chemik. Takže jsem napsal -uvádí se-. Mohu si to představovat tak, že se půsovením lihu vyloučí esence z pevného ovoce do tekutiny. Ale nevím. Prostě jsem to četl. Stále ještě nevím, jaká chuťově či zdravotně nevhodná látka se vytvoří... celý příspěvek >
Zamyšlení nad přípravou kvasu, 30.11.2010
Pan Vysloužil je určitě jedním z nejzkušenějších diskutérů a to nejen v oboru ovocných pálenek. Ovšem samo slovo diskuse znamená, že je více názorů. A proto si dovolím napsat i ty odlišné. Čemu napomůže řepný cukr v kvasu? Chuti a vůni asi... celý příspěvek >
Krmítko pro ptáky v zahradě, 24.11.2010
Jednoznačně nejlevnější slunečnice je ve výrobnách krmných směsí. Na podzim se dá dostat až na 10,-Kč/kg. Co se týče lojových koulí, tak každý podzim jsou v Hornbachu 25 ks za 99,-Kč (4,-Kč za kus).
Jablečný burčák, 22.11.2010
Mám takovou zkušenost: Jablečný mošt jsem nechával rozkvasit standardním způsobem, jak je tady vícekrát popsáno. Je ale problém, že v demižónu zůstávalo nahoře místo na pěnící burčák. Když bouřlivé kvašení ustalo, bylo třeba doplnit nádobu co... celý příspěvek >
Jablečný burčák, 19.11.2010
Kolik jste toho cukru do moštu přidali?
Smrky blízko u sebe, 19.11.2010
Jedině řezat a zastřihávat. Budou celé zelené a za pár let nebudete mít problém, kam se ve větru vyvrátí. Případně půjdou i bez povolení zlikvidovat.
Tabulka na správné změření kvasu, 18.11.2010
No a teď konkrétně. Jaké nejvyšší množství cukru v kg/hl dokážou kvasinky Vínka dokonale prokvasit?
Tabulka na správné změření kvasu, 16.11.2010
Kvasinky Vínka. Teď k té koncentraci. 16% cukru je 16kg na hl? Rozumím tomu správně? Z chemie mě zajímá pouze kvasná a to pouze prakticky. Teorii se teprve doučuji. Přemýšlel, ale kvůli stabilitě vína je třeba ho udělat více alkoholické. Běžně se to... celý příspěvek >
Tabulka na správné změření kvasu, 16.11.2010
Prosím o sdělení zkušeností. Mám jakýkoli čerstvě založený kvas (pro zjednodušení jablečný mošt) a změřím cukernatost cukroměrem. Tam se mi objeví nějaká cukernatost v kg/hl. Na jakou cukernatost mohu doplnit cukrem, aby ještě běžně... celý příspěvek >
Myši všude - jak na ně, 12.11.2010
Vyzkoušel jsem všechny možné pasti a nejlepší zkušenost mám s bílými plastovými. Návnada se tam dává do košíčku, který ji drží, takže se nemusí doplňovat (kousíček kůrky). Past se snadno natahuje. Má očko na přivázání. Dá se i omývat. Když je sezóna,... celý příspěvek >
Kolik vody na druhé pálení?, 4.11.2010
To je problém spíš regulace přívodu tepla. Pochopitelně, že každý kotel je počítaný na nějaké optimální množství. Ale pokud je možné jemně regulovat teplotu, umím si představit, že by se předestilovalo i velmi malé množství. Pak je ale asi jednodušší... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika