Příspěvky uživatele - 136.16

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Choroba jablka, 2.1.2009
Během posledních 10 let pozoruji na zahradě na kraji města neustálé zvyšování počtu strak.Myslím, že vytlačily nebo zlikvidovaly drobné ptactvo.Pepík
Nádory - klejotok, 2.1.2009
Na ostatních stromech, jabloně,meruňky, višeň, třěšeň,slívy to zatím snad nemám.Pouze u dvou broskví odrůdy Luna, mají obě stejný původ.U jedné 5 míst, u druhé 2 místa.Dokonce o něco starší Redhaven /z druhého konce Čech/  rostoucí vedle tyto... celý příspěvek >
Přeroubování starších stromů, 10.12.2008
Za tu větu"rouby musí být zpožděné za podnoží" díky.Takhle jednoduše a výstižně vysvětlený problém jsem nenašel ani v těch několika knihách které mám.Možná je to v nich ukryto mezi tím balastem kvůli počtu stran.Jsem ZČ,400m.n.m, tak březen... celý příspěvek >
Přeroubování starších stromů, 10.12.2008
Na úvod-s roubováním nemám žádné zkušenosti.Loni na jaře jsem rouboval jabloň na kozí nožku.I když byly rouby scvrklé, přijaly se.Rouby jsem řezal okolo vánoc a dal je do ledničky.Možná je lepší v únor-březen, dle počasí, ustřihnout roub a hned... celý příspěvek >
Smraďoch?, 4.12.2008
Mám na zahradě několik kulatých skvrn, kde je tráva tmavší a má jinou skladbu než v okolí.Rostou tam houby, jedná se o Hnojník+něco.Možná je to ten výše zmíněný smraďoch.Myslím, že tam zůstal jako památka na složené dříví.Tu sulku zkusím.Pepík
Rakytník, 4.12.2008
Nezkoušeli jste rakytník na něco naroubovat?Nerad bych, aby mne odnože vystěhovaly ze zahradyPepík 
Muchovník, 4.12.2008
Zkoušel jste někdo muchovník množit řízky, očky,roubováním?Děkuji.Pepík
Víno a první mrazy, 28.11.2008
Ty bobule jste měl ale vyzrálé před příchodem mrazíků??Myslím si, že po zmrznutí dojde k poškození jak nevyzrálých letorostů tak listů.Voda roztrhá buňky.Vyzrálé letorosty odolají, míza z nich už je dávno v kořenech.Ať už hrozen visí na vyzrálém... celý příspěvek >
Jahody ze stromu, 26.11.2008
Trochu méně vážně.Před pár lety jsem si vykopl v křoví červený a žlutý myrobalán.Zasadil je vedle sebe a nyní mám dva oranžové.Chuť plodů nic moc.Zbyl nálev na švestkový kompot a tak jsem udělal pár sklenek myrobalánového kompotu.Byl jsem mile... celý příspěvek >
jak na vosy, 20.11.2008
Budu mimo zadané téma, ale chtěl bych poprosit p.Ronyho a zpodrobnění řezu "jako žito".Mám mladý stromek Ontaria, a dokáže udělat přírustky i 1,5m.Zakrátím je na +-0,7m.Po 5 letech mám větve 5x0,7=3,5m.Jestli to takhle půjde dál, tak mi... celý příspěvek >
Starkrimson, 18.11.2008
V této době se cpu odrůdou Kids Orange Red.Musím ji pochválit.K tomu Starkrimsonu-jsem 400 m.n.m.,postřikama se snažím neplýtvat, jen to nejnutnější.Zpod stromu jsen odvezl několik koleček hrbolatých, pokřívaných jablek, tak okolo 5cm.i v dřívějších... celý příspěvek >
Co teď s kadeřavostí?, 31.10.2008
K tomu mléku :jedná se polotučné, odtučněné,kozí, kravské nebo vápenné??Pepík
Co teď s kadeřavostí?, 31.10.2008
Kadeřavost se objeví u listů vyrašených na jaře.V době, kdy strom obrazí podruhé už je na houbu příliš teplo.Aspoň si to myslím.Můžete blíže popsat to mléko?Kdyby to pomohlo, namáznul bych stromky klidně i jogurtem.Pepík
angrešt, 29.10.2008
Před X lety jsem zlikvidoval angrešty, starší odrůdy, kvůli padlí.Nyní začínám uvažovat o obnově.Můžet mi poradit, jaké jsou Vaše zkušenosti s tzv.rezistenty?Které odrůdy preferujete?Pěstujete ještě odrůdy jako Zlatý fík a Citronový obří a jak jste... celý příspěvek >
Přeroubování, 22.10.2008
V době květu jsem stříkal kuprikolem, na tu houbu.V květech jsem tu a tam objevil zárodek plodu, pak ale opět přišel mráz.Dal jsem jim poslední šanci příští jaro.V okolí vím ještě o dvou meruňkách,.jsou před obrovskou zdí, otočenou k jihu.Také... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika