Příspěvky uživatele - 136.16

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Přeroubování, 21.10.2008
Ve 400 m.n.m. mám 8letou Ledanu a 4letou Krásku.Letošní rok opět dopadl špatně.Stromy byly obaleny květy.ale po několika mrazivých nocích jsem sklidil 3 kusy meruněk z Ledany.Poléval jsem okolí stromů vodou, pálil vlhké piliny atd.,nic platné.Uvažuju... celý příspěvek >
Co teď s kadeřavostí?, 20.10.2008
Místo pálení si listí můžete dát do kompostéru.U nás na venkově je termín spálení listí tak nějak nejvíc rozšířen.Přesto bych s tím postřikem počkal na holé větve a uklizenou zahradu.Někde jsem vyčetl že nejlepší je to okolo půli prosince, když je... celý příspěvek >
jednoleté dřevo, 15.10.2008
Chci se zeptat, jestli je pravdivá tato věta:"Meruňka přináší úrodu výhradně na letorostech, tj. na jednoletém dřevě. " Děkuji.Pepík
uskladnění a černá hniloba, 15.10.2008
Mezi jablky uskladněnými ve sklepě v dřevěných lískách, většinou v jedné řadě, čas od času některé shnije, zčerná.Jak lze tomuto předejít?Lze to ovlivnit už na stromě?Děkuji.Pepík
zimolez kamčatský - top odrůdy, 9.10.2008
Pěstuji zimolezy asi 8-9 let.Koupil jsem je z jednoho známého zahradnctví, tehdy ještě označené pouze jako zimolez kamčatský.Z toho, co jsem různě vyčetl, půjde asi o odrůdy tzv.2.generace.Mé keříky sice dají trochu velice raného ovoce, ale toť... celý příspěvek >
tatarova hruška, 9.10.2008
Omlouvám se za zmatky v předchozím.Tatarova hruška se nenazývá šípová hruška atd.       Správný výraz by měl asi být, že se jedná o jednu z odrůd vyšlechtěnou z hruškojeřábu.Další odrůdy budou ty ostatní.Pepík
tatarova hruška, 9.10.2008
Tatarova hrušeň se také nazývá Hrušeň Schippova, nebo šípová hrušeň.Čeština dokáže divy.Také Boulveriana nebo nějak tak.Oskeruše to není.Čas od času se něco podobného objeví v barevných katalozích, původem snad z Balkánu nebo Ukrajiny.U nás se tínm... celý příspěvek >
Jak prořezat velmi staré jabloně, 7.10.2008
Pánové a dámy, jde mi z toho hlava kolem.Proč mám uříznout obloukovou větev za vrcholem oblouku?Až do dneška jsem byl rád, že se větev sklání dolů a dosáhnu na ni.Konkrétně mám asi 30 let starý, něco mezi zákrskem a čtvrtkmenem, Kids Orange.Větve... celý příspěvek >
Tak nevím, jestli mi fakt prodali Idared, 7.10.2008
K určení Idaredu by možná vedlo oběhnutí okolí.Jestli si je někdo jistý, že Idared má, vezměte si pár jablek na zkoušku.Můžete porovnat barvu, chuť i vůni.hezký den přeje Pepík
kedy rezať slivky?, 6.10.2008
Když narostou na slivoni dlouhé letorosty, tak je někdy v srpnu zkrátím asi o 1/3, jako jsem to vyčetl u meruněk.Mám s tím také počkat na dobu květu?Díky.Pepík.
termín sklizně, 1.10.2008
Minulý týden jsem sklidil Ontario, jablka začala padat.Idared.který je vedle zatím drží.Ve sklepě mám sice studánku, ale když klesne voda, polívám podlahu kvůli vlhkosti.Do sklepa mám pouze jedno okénko, čas od času roztočím vzduch od podlahy zbytkem... celý příspěvek >
termín sklizně, 26.9.2008
Zajímalo by mne, jak určujete termín sklizně, aby jablko bylo co nejchutnější, dlouho vydrželo atd, kdy je to pravé teď.Jestli podle literatury, hnědých jader, souseda,nebo opadu plodů.Děkuji.Pepík
vyřezání výhonů, 24.9.2008
Vlky rostou jak ze zbytku terminálu, tak ze silných větví.Z větví rostou téměř po celé délce vrchní strany přímo k nebesům.S obrostem, který vyrůstá do stran to nemá nic společného.Mám to u Idared a Kids orange.Jaké jsou podnože samozřejmě nevím.Budu... celý příspěvek >
Ametyst, Vitra - chuťové vlastnosti, 23.9.2008
Vedle Vostorgu mám Kodrjanku, napadení vosami bylo podstatně menší.Dále mám modrou Boskoop Glory, která má velice, až nepříjemně tuhou slupku, ta byla napadena minimálně.Pepík
vyřezání výhonů, 23.9.2008
Jaksi jsem nestihl vyřezat vlky, které mi silně zahušťují korunu.(něco jsem průběžně utrhával za zelena).Mohu to udělat nyní, nebo mám počkat na jaro?Díky za rady.Pepík
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika