Příspěvky uživatele - zyjan

Co je to za nemoc?, 12.7.2017 Obsahuje fotku
...velmi často se to objevuje na čumáku...
Co je to za nemoc?, 12.7.2017 Obsahuje fotku
Stejné útvary jsou i na uších.
Co je to za nemoc?, 12.7.2017 Obsahuje fotku
...nakonec je postižené celé oko.
Co je to za nemoc?, 12.7.2017 Obsahuje fotku
Takhle to začíná...
Co je to za nemoc?, 12.7.2017 Obsahuje fotku
Dobrý den, poradí mi prosím někdo? Co je to za nemoc?
Co Vaše réva 2017, 8.7.2017
@minoBA Krása - u mě se hrozny teprve nalévají... - Holt, jih je jih.
Vylamování zálistků, 4.7.2017
Tak to jsem ten pojem "vinařina" pochopil právě jinak - jako odnož, obor, který má pěstováním vinné révy na hrozny hodně společného, ale některá specifika se liší. 2 - 3 letorosty na hrozen? Takže i letorosty, které plod nemají ovlivňují chuť a... celý příspěvek >
Vylamování zálistků, 4.7.2017
Nižší hrozen je obvykle hezčí a větší, to je pravda, ale někdy je tomu právě naopak. Jeden hrozen na letorostu je vinařina, dokonce se doporučuje i ten jeden hrozen ještě půlit, nicméně stolní hrozny vyžadují totéž, jinak mají při ponechání vícero... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2017, 4.7.2017
Hlásím první náznak peronospory (Muškát Zuzana) a také první známky padlí - - 3. červenec 2017
Vylamování zálistků, 3.7.2017
Naklepl jste věc, o které občas přemýšlím - hlavně v tomto období, kdy nechávám na jednom šlahounu pouze jeden hrozen a občas, když se mi líbí ten, který je dál, tak vytrhnu ten první, takže ten zůstalý má před sebou více listů. Na směr toku... celý příspěvek >
Vylamování zálistků, 29.6.2017
@HonzaH Aha - takže asi pěstuju vinnou révu prvním rokem...  Světlé osluněné bobule zrají rychleji než zadní neosluněné.  Už mnohokrát se mi stalo, že bobule, které byly vpředu byly přezrálé, zatímco zadní byly bez chuti. Nevím co... celý příspěvek >
Vylamování zálistků, 29.6.2017
Jak je to vlastně s těmi zálistky? Daleko od zóny hroznů nemají příliš význam, protože největší cukernatost dává zelená hmota právě v zóně hroznů a ani přílišné osluňování hroznů zvláště světlých, není až tak dobré dělat, pokud jsou určeny na jídlo -... celý příspěvek >
Proč pupeny neraší, 20.5.2017
3 výhony jsou moc. Klidně bych nechal jeden, aby byl silný a byl životaschopný - anebo 2, záleží, jaký máte pěstební záměr. Jenom pozor, ať nevylámete výhony nad roubem a nenecháte pod roubem...
Modrá vinná réva ke konzumaci, 11.5.2017
Jak to tak tady čtu, tak si říkám, že asi žádná odrůda, o které se tady píše, není tím co mám...  "Vostorg se nedokáže zregenerovat po jarních mrazech, Muškát Blau je MÍRNĚ muškátový, Glenora trpí oidiem, Nero je bezpecková odrůda" - lidi... celý příspěvek >
Zárodek květu, 30.4.2017
Vinaři obvykle první květy likvidují. Já bych jej nechal, ale z plodů bych nechal na ochutnávku jako vzorek vyvinout jen několik málo bobulí. Jinak je ale dobré vědět, že chuť a velikost bobulí z první úrody nemusí odpovídat běžným vlastnostem... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika