Příspěvky uživatele - zyjan

Zasychani kvetu revy, 24.6.2016
Jak jsem se tak díval na ta poupata na fotkách, kde jejich střapce jsou vytáhlé, poupata atrofická, tak můžu říct, že jsem míval (a stále někdy mívám) něco podobného, ale zatím se mi nestalo, že by u mě někdy byla takto postižená jen část střapce a... celý příspěvek >
Sazenice révy 2016, 26.2.2016
Pan Vápeník na Přerovsku? Právě zde bydlím, ale nepodařilo se mi nic takového vygooglovat. Máte prosím odkaz? Nebo správná slova pro vygooglování?
Sazenice révy 2016, 26.2.2016
Jo pravda, Bredík! Zatím se mi nestalo, že by mi od něj něco nešlo nebo že by zaměnil odrůdy. Původně jsem si myslel, že tazatel je z Čech, když "nechce jezdit na Moravu". Co se mě týče, když je nějaká novinka, nějaká zvláštnost, o které jsem... celý příspěvek >
Sazenice révy 2016, 25.2.2016
Aha - já ten seznam mám taky a v tom mém seznamu pod pořadovým číslem 20 tam Krystal je. Některé révy jsou drahé, protože jsou ve velmi omezeném množství.
Sazenice révy 2016, 25.2.2016
Ale myslím, že Jalověnskij u. je pozdní odrůda.
Sazenice révy 2016, 25.2.2016
Krystal má Jedlička a z naprosto bezproblémových a přitom kvalitních odrůd bych doporučoval Rondo, modré, rané, bujné, plodné, odolné. Nebál bych se ani nějakého bezsemenného rezistentu jako např. Romulus, Venus nebo Glenora. Bianka je celkem běžná... celý příspěvek >
Sazenice révy 2016, 24.2.2016
Že "zde nejsou podmínky pro révu"? To mi zde také kdysi tvrdili - pěstuju víno na Hané, na přibližně stejné rovnoběžce jako Bredík. Vinná réva se mimo skleník běžně pěstuje i v Polsku, Poláci mají dokonce i své vlastní odrůdy (Malgorzatka,... celý příspěvek >
Sazenice révy 2016, 23.2.2016
Nevím proč máte zájem zrovna o Krystal a Vostorg (idealnyj?), ale mrkl jsem do nabídky Jedlička-Kladruby a tam jsou obě tyto odrůdy. Já rád nakupuju i u pana Kníška z Peruce, který nabízí i odrůdy, které obyčejně nejsou k dostání. - Je neobyčejně... celý příspěvek >
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 18.2.2016
Dobře Jakube, bylo by ode mě hloupé přít se s absolventem vinařské školy a absolventem Mendelovy univerzity. Některé věci jsem věděl (všichni víme jak vypadá zanedbaný révový keř) a některé jsou pro mě novinkou. Takže se nebavme o ložiscích, ale o... celý příspěvek >
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 17.2.2016
Jak si pak ale vysvětlit, že některé řízky nezakoření vůbec, jiné zase zakoření velmi dobře a přitom se jedná o řízky ze stejného šlahounu, navíc pěstovaných za stejných podmínek? Některé řízky, ať se o ně staráte sebevíce, zapařujete je, používáte... celý příspěvek >
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 17.2.2016
Budoucími kořeny mám na mysli ložiska s kořenovými buňkami - mista, kde Vám dřevo zbytní, praskne a pak začne vytvářek kořeny. Kořeny se můžou vytvořit kdekoliv, po celé délce, ale stejně tak nikde. Na druhé je to můj názor založený na mém... celý příspěvek >
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 17.2.2016
Podle mého názoru se budoucí kořeny, stejně tak jako podočka nebo třeba budoucí poupata tvoří během předchozí sezony. Když tam na jaře nejsou, tak s tím nic nenaděláte.
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 17.2.2016
Pokud udržíte nedozrátý zelený řízek při životě, pak nemusí být s jeho zakořeňováním problém ani v obyčejném substrátu pro klíčení semen (kdysi dávno, v jedné mojí bývalé práci to tak jeden vrátný u nás z odrůdy Poklad Panonie, která rostla u... celý příspěvek >
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 17.2.2016
Takovýto způsob zakořeňování zabere spoustu prostoru, daleko vhodnější se mi jeví řízkování do hoblin, pilin, kdy se dřevitý materiál zapařuje a zakořeňování má pak daleko vyšší úspěšnost. 100 procentního zakořenění nelze dosáhnout nikdy, protože... celý příspěvek >
Ochrana hroznů proti ptákům, 2.9.2015 Obsahuje fotku
Takhle chrání hrozny před ptáky a vosami v Japonsku:
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika