Příspěvky uživatele - zyjan

Výsadby vinné révy, 25.9.2018
Tady budu pesimista - máte-li teď na podzim révy k výsadbě v tomto stavu, tak zimu pravděpodobně nepřežijí. Šanci budou mít ty, které mají aspoň po první čípek uzrálé, hnědé dřevo. Pak je ještě šance, že by mohla réva vyrašit ze skrytých oček -... celý příspěvek >
Réva ze semínka - pecičky, 21.9.2018
1:100 ze budou velke a ze budou pravidelne plodit? Proc by nemely? Vsechny nove, ale vlastne i stare odrudy jsou z "pecicky".
Odrody 2018, 20.9.2018
Nerikam, ze me uz nemuze nic prekvapit, ale uz je to skoro pravidlem, ze cim vetsi hrozny a bobule, tim slabsi chut. Vyjimky tu jsou, ale ty co znam maji zase jine vady - napr. spatnou odolnost. Co se tyka "velkych oci", ty si zatim nechejte a... celý příspěvek >
Canadice, Seneca máte skúsenosti?, 16.9.2018
Canadice mají středně velké hrozny, výjimečně větší. Bobule jsou menší, nápadně růžové. Prvním rokem plodnosti měly hrozny spíš labruskovou chuť, letos když jsem dával v práci a okolí k ochutnání, většinou hledali k čemu chuť připodobnit. Chuť je... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 10.7.2018
Tak to klobouk dolů - já jsem zatím robouvat nezkoušel, ale řekl bych nejdříve až po opadu listí. Možná by bylo lepší, kdybyste dal tento svůj dotaz jako nové téma - určitě se najde někdo, kdo tomu rozumí lépe.
Co Vaše réva 2018?, 9.7.2018
Také si myslím, že to bude padlí révové - to letos řádí jako černá ruka. Máte-li odolnou odrůdu, neznamená to, že nemůže padlí nebo plíseň révovou chytit. - Odolná odrůda pouze déle odolává., - Zkuste sehnat Karathane a postříkejte - možná raději... celý příspěvek >
Monarch - zoschnute strapce, 22.6.2018
Ten trojročný kořen 2 metry vedle je také Monarch?
Monarch - zoschnute strapce, 21.6.2018
Možná je réva jen mladá a neunesla zátěž, ale může to být i špatným opylením. (Nedostatek bóru?) Tak jak tak bych ve čtyřech letech plodnost redukoval.
Vitis Suvenýr - stolní réva, 11.5.2018
V žádném případě není pravda, že by se chuť nějak odvíjela od barvy odrůdy. - Chuťově jsou výborné jak modré, tak i bílé nebo růžové odrůdy a stejně tak mohou být napříč barvami bez chuti. Dakona stejně jako Suvenýr (Ukrajina) jsou zajímavé hlavně... celý příspěvek >
Čím je réva poškozena nebo napadena?, 11.5.2018
Řekl bych, že je to práce roztočů.
Jakou barvu mají roztoči?, 26.4.2018
Ten nějaký roztoč "acari" je vlnovník. - Není prý příliš škodlivý' jenom vzhledově co dělá moc hezky nevypadá. Horší jsou hálčivci, ale to co mám já nevím co je. - Vytahují se mi a atrofují poupata' takže je musím každý den nebo obden stříkat... celý příspěvek >
Jakou barvu mají roztoči?, 26.4.2018
Koupil jsem si brýle, které zvětšují dvacekrát a když se jimi podívám na poupata nebo rozvíjející očka, vidím tam bílé tečky, které se nepohybují. Jsou to sající roztoči nebo jejich hovínka?
Co je to za nemoc?, 6.8.2017
Bohužel, nepotvrdila. - Myxomatoza to není, ale šíří se to. Napadený králík pak přestává žrát a je lepší jej zabít. Králíci nejsou nijak neklidní a ani se nekoušou. U několika málo jedinců se stalo, že se nemoc zastavila a oni se z ní dostali.
Ochrana hroznů proti ptákům, 27.7.2017
Nemyslím si, že by něco podobného jako "pachové pasti proti ptákům" existovalo. Musíte si holt vybrat - buď neestetickou ochranu nebo neesteticky ožrané střapce. Já osobně dávám hrozny do pytlíků ze záclon - chrání mi to hrozny jak před ptáky,... celý příspěvek >
Kapková závlaha u révy, 15.7.2017
@JenAmater Úrodu a kvalitu závlahou opravdu zvýšíte, já bych ale spíše jak kapkovou závlahu volil závlahu skrze hadici nebo trubku do hloubky nebo závlahu do díry. Když jsem letos hnojil fosforem, tak jsem prostě zahňápl ruxor do země, vytáhl a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika