Modrá vinná réva ke konzumaci



zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.88 (?)
11.5.2017 18:28

Jak to tak tady čtu, tak si říkám, že asi žádná odrůda, o které se tady píše, není tím co mám...  "Vostorg se nedokáže zregenerovat po jarních mrazech, Muškát Blau je MÍRNĚ muškátový, Glenora trpí oidiem, Nero je bezpecková odrůda" - lidi nestrašte mě!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.88 (?), 11.5.2017 18:28

Jak to tak tady čtu, tak si říkám, že asi žádná odrůda, o které se tady píše, není tím co mám...  "Vostorg se nedokáže zregenerovat po jarních mrazech, Muškát Blau je MÍRNĚ muškátový, Glenora trpí oidiem, Nero je bezpecková odrůda" - lidi nestrašte mě!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.20 (?), 1.6.2018 10:59

A jakou odrůdy modré revy by jste mi doporučili do opavy (250 m/n.m.?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 7.5.2017 23:19

Urcite by som radil nehladiet na farbu hrozna, brat ho ako uzitkovu nie okrasnu rastlinu. Vyber bielych odrod je urcite lepsi. Hlavne pre ludi, ktory chcu len maly pocet rastlin by som do popredia kladol odolnost bez postrekov. Striekat len kvoli dvom rastlinam je velka neprijemnost. Pozrite vlakno "Réva vinná pěstování bez postřiku"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.197 (?), 9.5.2017 14:02

Děkuji všem za mnoho informací. Po dlouhém pátrání jsem se přiklonila k bílému vínu. Prosím ještě o reakci na vybraný Vostrog, další ev. Bílé Besy, Beloje Čudo,...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.131 (?), 9.5.2017 21:14

Vostort je super, jediná vada na kráse je špatná regenerace po jarních mrazech /zjištěno teprve v loňském roce/. Pak ještě vyžaduje trochu redukovat nadměrnou plodnost, jinak slábne růst i kvalita hroznů.

Besy je u mě dobrá a to na několika různých místech, ale na tomto fóru se objevují názory, že špatně plodí.  Možná zkuste velmi podobnou odrůdu Best early seedless, ta plodí ještě lépe.

Beloje čudo neznám, ale reference jsou na tomto fóru také dobré.

O všech odrůdách už tu bylo hodně napsáno, tak použijte vyhledávač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 23.4.2018 21:41

Byla zmíněna odrůda Best early, má s ní někdo zkušenosti? předem díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 159.118 (?), 23.4.2018 23:10
A jak vidíte odrůdu Esther? Děkuji Jana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
roni - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (255) - 172.42 (?), 9.5.2017 22:22

Zo stolovych je Galahad po kazdej stranke TOP. Ak je dostupny berte ten. Je skory, odolny, velke bobule, strapce, sladky, super chut, vynikajuca a spolahliva plodnost (treba ju redukovat).
Poziadavka na bezsemennost tiez silne redukuje moznosti, je to dolezite pre susene hrozienka, ale v cerstvom stave by som sa toho kludne vzdal. Ked mam vela odrod, tak nejaky aj bezsemenny chcem mat, ale pri 2ks by som to neziadal. Ja by som sa nebranil mat aj oba Galahady. Alebo pridat Aladdin.
Od Vostorgu su lepsi v odolnosti, maju vacsie bobule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 113.229 (?), 10.5.2017 7:42

S modrou bezsemennou odrůdou do 500 m je těžké poradit. Glenora není špatná odrůda, ale i u mne jí dlouho trvá, než odbourá kyselinky v bobulích a to mám 240 m n.m. Možná bude lepší Černyj sultan, měl by být ranější, ale ten nemám ještě vyzkoušený.
Každopádně bych doporučil Einset Seedless, není sice modrý ale červeno fialový a jeho chuť je velmi zajímavá.
Besy (synonyma Zora či BV-47-1-6) jsem měl dvakrát, ale odolnost zimním mrazům byla nízká, pokaždé keř vymrzl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 10.5.2017 9:03

Tak to jsem rád, že chválíte Einset Seedles. Řízky pěkně obrazily, tak snad z nich v budoucnu něco bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika