Příspěvky uživatele - 29.162

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hálky na malinách, 28.8.2008
Bejlomorka samozřejmě není estetická vada, ale parazitární onemocnění. Hálky teď na podzim ostříhejte (nečekejte na výlet dospělců  z hálky)  na jaře porost znova prohlédněte ( v teplém pozdním podzimu může dojít ještě k vývoji dalších... celý příspěvek >
Spínač teploty, 25.8.2008
Takové zařízení  (docela přesné)  se prodává pro teraria. Lze nastavit časomíru (výstup na světlo)  i teplotní čidlo(výstup na topení)   
Prosím o základní rady pro zelenáče, 23.7.2007
Knížka pana Šrota, o které je řeč, je teď na pultech jako 14 vydání (vyd. 2006)   To už o něčem svědčí. Každé další  vydání prochází modernizací, i v tom je cena této knížky, takže starší a nová vydání se liší, autor to... celý příspěvek >
Muškáty - co dělám špatně?, 29.6.2007
Taky mě napadá, že by to mohlo být tím, že po výsadbě do samozavlažovacích truhlíků jste nezalévala standardním způsobem .(kořenový bal nestačil zmohutnět). Zkuste jednu sazenici povytáhnout, je-li  kořenový systém slabý, je to ono. Jsou... celý příspěvek >
Mýdlo Johnson &johnson 5,5 - neni neutrální, 1.6.2007
Pro několik  generací byl orientační test pH lakmusovým papírkem naproto dostačující, speciálně pro zahrádkáře až zbytečně moc přesný (měří po půl stupni pH, na krabičce je i předtištěna barevná škála přímo odečitatelná mokrým... celý příspěvek >
okna na všechny světové strany - řeřichy, 1.6.2007
ještě k předchozímu příspěvku, zapoměl jsem dodat : 1.  pokud nebude mít lichořeřišnice dost slunce, sice  bujně poroste , ale málo pokvete . 2. s řeřichou má lichořeřišnice užitkově společného  to,  že se... celý příspěvek >
okna na všechny světové strany - řeřichy, 1.6.2007
Myslím, že slovem "řeřicha" v souvislosti s okenními truhlíky označujete lichořeřišnici větší (Tropaeolum  majus). Běžně jsou prodávány 2 variety  - jedna  pnoucí, druhá převislá. Bohatost květenství přímo souvisí s mírou osvitu... celý příspěvek >
Šeřík, 24.5.2007
Ano ostříhejte odvetlé květy, jednoznačně tím podpoříte kvetení v příštím roce.  Dvojnásob to platí, máte-li  nějaké roubované (plnověté atd) odrůdy. Viz též článek v posledním nebo předposledním Zahrádkáři 
Živý plot z růži, 16.5.2007
Pokud se pamatuji, R. rugosa byla masivně vysazována ředitelstvím dálnic pro její zvýšenou rezistenci k soli. Pokud to není místo přímo u silnice, já bych volil nějaký z druhů vyznačujích se velkým šípkem.  Parádu v plodě udělá každá růže,... celý příspěvek >
Vodní gril, 16.5.2007
To, co nazýváte "vodním grilem"  tedy princip odkapávání tuku na vodní hladinu mají  ty nejlevnější elektrické grily prodávané  každoročně v Makru za pár stovek . Hladina je umístěná pod topným tělesem. Účel , který... celý příspěvek >
jake jsou samozavlazovaci truhliky?, 3.5.2007
 Vyzkoušel jsem určitě všechny typy. Typ "s dírou na boku" . nalévací otvor byl zároveň místem pro vodoznak ( míček na stolní tenis) dělal firma Vyplast (?)( na internetu jsem je už nenašel). Myslím, že o kvalitě samozavlažovacího truhlíku... celý příspěvek >
Přemnožení konvalinek, 2.5.2007
Z vlastní zkušenosti potvrzuji předchozí radu. Stačí několikrát posekat listy  (3 - 4 krát ročně) 2 roky za sebou. 
Hledam radu pro stavbu skleniku z lahvi od okurek, 30.4.2007
Samozřejmě, každému podle jeho vkusu, jenom připomínám , že okurkáče patří do éry, kdy se nám o polykarbonátech ani nezdálo. Neviděl jsem žádný okurkáč, který by do tří let nezarostl řasou a nic, skutečně nic, co by proti tomu opravdu fungovalo. Při... celý příspěvek >
Hlína, 26.4.2007
Ano, jistě  dá a samozřejmě s jistou minimálné zkušeností a činidly to lze udělat i na místě. Vzhledem k tomu , že  z Vašeho dotazu vyplývá, že takou zkušenost asi nemáte, doporučuji, abyste obětovala pár stovek a nechala si... celý příspěvek >
Kristalon start kristalon plod a kvet, 26.4.2007
To je přece naprosto jiné téma.     Ta výhoda Kristalonu spočívá v tom, že běžný zahrádkář, kterého ani nenapadne, že by si měl nechat stanovit v půdě alespoň  jednou za několik let obsah hlavních živin, aby věděl, jak na tom... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika