Příspěvky uživatele - 29.162

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kalifornské žížaly, 10.10.2008
Protože nezmrzne kompost (jak jistě víte, při kompostování se uvolňuje teplo), nezmrznou ani žížaly.   Metoda podání atraktviní potravy (jablko, sacharidy obecně) se používá, chcete-li žízaly shromáždit např. před osíváním... celý příspěvek >
Filtrační materiál? Síťky na ovoce, 10.10.2008
ta umělotina se jmenuje rašlová pletenina (najdete ji taky třeba jako  krycí plocha na lešeních fasád budov). Je z polyetylénu, vypírat z ní není co. Není mi ale jasný efekt jejiho použití (   filtry jsou buď jednorázové, nebo se... celý příspěvek >
Zásaditá, kyselá, neutrální?, 10.10.2008
pufrovací schopnost roztoku (výluhu) je prostě řečeno "schopnost eliminovat  výkyv pH". Můžeme si ji představit taky třeba jako "setrvačnou schopnost " roztoku, výluhu udržet si svoje pH.  1. Roztok, výluh s... celý příspěvek >
angrešt a rybíz, 8.10.2008
odolnější proti čemu?  Kdo někdy sklízel keříčkový angrešt, ví moc dobře, proč je upřednostňováno pestování stromkových agreštů . Myslím, ž u rybízu tak jasná analogie není - rybíz nemá trny, prodírat se keřem rybízu je méně bolestné. U... celý příspěvek >
Velké maliny?, 7.10.2008
Myslím, že to je stejná otázka, jako byste se ptal na "malou a velkou" jahodu.   U velkých malin jde o kultivary získané šlechtěním, v případě Tayberry křížením.
Měkčení zálivkové vody, 6.10.2008
Nevím jaký objem vody týdně spotřebujete, ale mě připadne nejjednodušší   způsob, kterým připravuji  zálivkovou vodu při vzcházení semínek. Starý prádelní hrnec naplnit vodou a nechat přejít varem,   nechat vychládnout a... celý příspěvek >
Ježek - blechy, 6.10.2008
Nepropadejte desiluzi z toho, že přestože jste poctivě vystříkala pelech i ježka, za nějaký den se objevily blechy znovu. Právě opakovaná aplikace je podstatou úspěšnosti v boji také proti blechám (nechci zde zdržovat popisem životního cyklu blechy a... celý příspěvek >
špatný kompost - proč?, 3.10.2008
Teda to je tak odborná diskuse,  že až až jde hlava kolem.  Ne, že bych i dovolil se připojit , jenom bych si dovolil přopomenout pár základních faktů, které nejen že zůstaly opominuty, ale diskuse s jejich absencí  ... celý příspěvek >
Maliny a ostružiny, 1.10.2008
Máte pravdu, na zábranu jsem zapoměl, udělal jsem ji z pásu vyrazené podlahové krytiny šířky 50 cm. Vykopal jsem výkop tva ru široké brázdy a okolo stěn výkopu jsem posltavil pás na hranu. dovnitř jsem dal zeminu s kompostem. Délka brázdy tvoří délku... celý příspěvek >
Maliny a ostružiny, 1.10.2008
stál jsem před stejným problémem a snad Vás inspiruje toto řešení: 1. V knihpupectví  si kupte  tu nejnovětší českou literaturu týkající se přímo pěstování Malin a ostružin (tady nelze psát titul) ale jde o běžnou brozuru tématické... celý příspěvek >
Elektrická udírna Anuka, 15.9.2008
V podstatě jsou v Čechách dva typy uzení  a) "domácí"  udí se syrové maso proudem teplého kouře, maso se uzením také tepelně zpracovává nevýhodou je velká dávka kancerogenů, která se tak dostane do potraviny. Právě z tohoto důvodu... celý příspěvek >
Moštování jablek - kuchyňský odšťavňovač, 8.9.2008
Nejste sám, tohle dilema řešíme každý, abychom nelítali s každým košem jablek do moštárny. Podmínkou řešení je mít silný kuchyňským mlýnek s odštavovacím nástavcem.  Jsem moc spokojený s výrobkem ETA, který se jmenuje ne mlýnek,... celý příspěvek >
Hálky na malinách, 8.9.2008
Kde není hálka, není bejlomorka. Je-li mezi námi nějaký entomolog,  prosím ho,  aby se vyjádřil k tomu, jestli by místo chemické prevence nepomohly v nějaké konkrétní fázi života bejlomorky třeba slepice vypuštěné do kultury... celý příspěvek >
maliny se zbláznily, 8.9.2008
Potvrzuji předchozí zkušenost. Pod vlivem informací o nezničitelnosti malin a hlavně se strachem, aby maliny nevyrazily sousedce za plotem mezi jejími krásnými kytičkami jsem při sázení maliníku pokryl svislé boční stěny výkopu červenou tlustou... celý příspěvek >
Sušení ovoce, 28.8.2008
v diskusních příspěvcích o sušení jsem našel jen suššní květin. Kdo se stápil se sušičkou ví, že tudy pro zahrádkáře cesta nevede. Prosím nemá někdo zkušenost se stavbou malé (domácí) sušárny ovoce, třeba se slunečním ohřevem?   Děkuji
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika