Příspěvky uživatele - 204.34

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Buxus, 16.10.2008
Buxus v květináči bude v zimě VELMI trpět; v našich podmínkách to rozhodně nedoporučuji. Květináč - jakkoli velký - v zimě kompletně promrzne a mráz poškodí kořeny: kořeny jsou nepoměrně choulostivější, než nadzemní část. Když už ho v květináči... celý příspěvek >
Znalec jehličnanů, 15.10.2008
Zeptejte se učitelky. Učitelé bývají většinou potěšeni zájmem o obor a snahou přiučit se něčemu, co v osnovách není. Od Chamaecyparis lawsoniana 'Elwoodii', který je dost často pěstován, byla vyšlechtěna řada dalších odrůd a mezi nimi i naše... celý příspěvek >
Zazimování trávníku, 15.10.2008
Pokud u Vás hrozí (bývá) plíseň sněžná, je dobrý ještě preventivní postřik proti ní. Ale to ještě trochu později, až sníh bude hrozit. Lepší prevence, než si následně po jaru zoufat nad zničeným trávníkem. Josef.
jednoleté dřevo, 15.10.2008
Úplně přesné to není. Letorost je během tohoto roku narostlý výhon. V době, kdy meruňka přináší plody to už ale je jednoleté dřevo, ale v té době jsou letorosty nové - takže na letorostech fakticky neplodí. Plodí na loňském dřevě. Josef.
Znalec jehličnanů, 14.10.2008
A u Vás ve školních sbírkách ho nemáte? Josef.
Znalec jehličnanů, 14.10.2008
Láďo, podívejte se třeba na tinytreasuresnursery.com. Tam je foto daného cypřišku - téměř jako přes kopírák s úvodní fotografií diskuse. Anebo se vaší učitelky zeptejte, co je to na fotografii. Josef.
nekonečná likvidace škumpy, 14.10.2008
Běžně pěstované škumpy jsou nebezpečné jen pro zvlášť citlivé osoby. Opravdu jedovaté škumpy velmi výjimečně pěstují v některých botanických zahradách a mají je důkladně ohrazené, aby se z nim běžný návštěvník nemohl dostat. Nedémonizujte škumpy.... celý příspěvek >
Co je to za ker?, 14.10.2008
Dovolím si opravit: hloh! josef.
Synadenium atropurpureum, 7.10.2008
Za foto děkuji. Opravdu jsem červenolisté Synadenium ještě neviděl, ale jinak asi platí, co jsem napsal již výše. Podle tvaru listů to nejspíše bude opravdu odrůda od S. grantii a bude mít pravděpodobně stejné nároky (spíše nenároky) jako původní... celý příspěvek >
úprava okrasné lísky, 6.10.2008
Ořežte ji raději až zjara (teď jen pár větví čivětviček na dekoraci). Při příliš radikálním řezu (a někdy i bez něj) ráda vyhání o kořenů podnož - obyčejná líska, která by naroubovanou pokroucenou část časem mohla úplně přerůst. takže řez doporučuji... celý příspěvek >
Jak se zbavit toho plevele a zahnědlé trávy, 6.10.2008
Jen upřesním: tento plevel se jmenuje jitrocel větší (Plantago major). Josef.
Copak to je za keř? Euonymus, 3.10.2008
Myslím, že se podstatně liší charakterem růstu. E. japonicus je spíše vzpřímený, pevně rostlý keř (podle mého názoru je to na foto trochu vidět); E. fortunei je spíše poléhavější. Navíc i barvu větviček bych u E. fortunei viděl více do... celý příspěvek >
Copak to je za keř? Euonymus, 1.10.2008
Nezlobte se, ale já si rovněž trvám na "svém" brslenu japonském. S oběma brsleny mám své zkušenosti (netvrdím, že Vy je nemáte) a tak si vedu svou (myslím, že oprávněně). Do vyhledávání odkazů jsem se neměl čas pustit, ale zájemci si je... celý příspěvek >
Co je to za rostlinu?, 1.10.2008
Opravdu to je kroton - Codiaeum variegatum.  (A proč by neměl být jako stomeček?) Josef.
Imperata cylindrica - Red Baron, 30.9.2008
Podle mých zkušeností přežije i bez přikrývky. Zatím nikdy nezmrzla a to nejsem nikde v Polabí nebo v jiných teplých krajinách. Josef.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika