Příspěvky uživatele - 204.34

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Světlušky, 27.6.2008
Sameček - to jsou ty svatojánské mušky co létají - je nenápadný, asi 1 cm velký tmavošedý podlouhlý brouček; samička vůbec nevypadá jako brouk, je taká cca 1 cm velká (neměřil jsem ji, když jsem ji měl v kdysi ruce) bezkřídlá, bílá, zalezlá někde v... celý příspěvek >
co je to - líčidlo, 27.6.2008
Taky jsem si kdysi donesl jednu rostlinku, dnes jich mám po zahradě cca 10-20 v různých stádiích vývoje, jak se samo vysemenilo a roste si to jak chce. Josef.
co je to - líčidlo, 27.6.2008
I když nejsem Miroslav, potvrzuji že i na druhém obrázku je líčidlo americké. Josef.
komáří larvy - likvidace, 27.6.2008
Ve vláknu již uvedený Mosquitos nebo jiný biologický přípravek (Bacillus thuringiensis?) by snad měl bát i pro lidi neškodný. Zkuste si o tom více vyhledat ve vyhledávači. Josef.
nepoznáte kaktus?, 26.6.2008
Podle mého názoru by tomohl být jeden z mnoha druhů Mammilarií. Ale jist si tím nejsem. Josef.
Neznámá květina - Kniphofia a liliochvostec, 26.6.2008
Abych to ještě trochu zamotal: Kniphofia má správný český botanický název - ovšem málo používaný - mnohokvět. Eremurus je liliochvostec. A Kleopatřina jehla je lidový název zpravidla používaný pro mnohokvět, ale zrovna tak může být lidmi používán... celý příspěvek >
Dřevitá pivoňka - zakrnělé listy, 26.6.2008
Jedna důležitá věc k sázení dřevitých pivoněk: je nutné je vysadit zpravidla alespoň o 10(-15 cm) hlouběji, než byly v květináči. Důvod: dřevité pivoňky jsou roubovány na kořeny obyčejných bylinných pivoněk (jiný způsob množení asi není obvyklý) a je... celý příspěvek >
Katalpa - který druh?, 24.6.2008
Podle vzhledu bych řekl, že to bude vzrůstný typ - jeden z původních druhů. Konpaktní odrůda Nana by podle mého názoru asi měla více výhonů. Ale třeba se mýlím. Josef.
Dřevitá pivoňka - zakrnělé listy, 24.6.2008
Nemůže být problém v té rašelině? Mně se nezdá, že by zrovna dřevité pivoňky chtěly nějak kyselou půdu. Josef.
jehličnany a konifery, 24.6.2008
Za velmi důležité považuji radikální ostříhání větviček, aby se snížila vypařovací plocha. Tím, že jste je takto po mnoha letech přesadili, ztratily většinu jemných kořenů a podle mých zkušeností nebudou schopny vyživit původní velikost koruny. Moje... celý příspěvek >
drobný stříbrný létající hmyz na thůjích, 24.6.2008
Může to být molovka zeravová nebo molovka jalovcová. Jak radí předřečník - postřik insekticidem. Pokud je to ona, klade vajíčka do tenkých větévek, které pak následně odumírají a tůje (anebo jalovec) pak je plná zaschlých konečků. Myslím, že se... celý příspěvek >
Světlušky, 24.6.2008
U nás - na níže uvedeném Plzeňsku (jih) - vždy bývají pouze v tuto dobu (tedy okolo svátku sv. Jana Křtitele). První se objevují zpravidla kolem 10. (-15.) června, poslední vídám zpravidla v první dekádě července. V srpnu jsem se s nimi ještě asi... celý příspěvek >
povinnosti vlastníků pozemků, 23.6.2008
Hoďte sem, prosím, někdo citaci nebo odkaz. Děkuji. Josef.
Světlušky, 23.6.2008
Přátelé, jsou u Vás světlušky? Včera jsem je u nás pozoroval - byly jich desítky a stovky. Pěkné podívání. Josef.
Vrba smuteční, 23.6.2008
Nejspíš to bude nějaká rez - postřik fungicidy, třeba Baycorem. Josef.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika