Příspěvky uživatele - 204.34

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Liliovník tulipánokvětý, 4.11.2008
Vědecké pojmenování rostlin (i živočichů) je nejčastěji založeno na (staro-)řeckém či latinském pojmenování, ale základ slova může být jakýkoliv (třeba i slovanský: viz třeba Swida); mohou být i složené názvy kombinované (třeba řecko-latinské).... celý příspěvek >
Azalka japonská - střihaní, 3.11.2008
Rozhodně ji na podzim stříhat nemusíte. Spíše ji nestříhejte vůbec; když už musíte, tak ji trochu přitvarujte hned po odkvětu. Teď už má založené květní pupeny a ty byste ostříhal (-a). Josef.
Okrasná tráva - střihání na podzim?, 30.10.2008
Ta páska, to je dost dobrý nápad. Josef.
Kdo ví­, co je to Wichichintum? Chlubím se cizím peřím, 29.10.2008
Dobrý den. Vůbec to není pozdě: nic podrobnějšího jsem nesehnal. (K dr. Větvičkovi se můj dotaz asi nedostal, ale pokusil jsem se o to). Takže by to mohla být Cylindroopuntia chola? Literatura, kde jsem tu původní zmínku našel, byla knížka o Antoni... celý příspěvek >
Koupací jezírko svépomocí?, 22.10.2008
Nic ve zlém, ale jestli je koupací jezírko na obrázku výhra, s tím se dá polemizovat. Mně osobně se toto konkrétní provedení dost značně po vzhledové stránce nelíbí. Josef.
Co je to za skalničku?, 22.10.2008
Mléko dráždí pokožku a sliznice. Sám jsem to letos poznal na vlastní kůži (a to nejsem nijak zvlášť citlivý). Josef.
potřebuji poradit, 22.10.2008
S Láďou (a jeho paní učitelkou) nesouhlasím. Pravidelně udržované živé ploty ze smrků jsou pěkné i po mnoho desetiletí. Je to nejhezčí živý plot do prostředí blízko lesa apod. (do města a "satelitů", k silnicím apod. bych se s ním... celý příspěvek >
zahradní kala, 22.10.2008
Dobrá, beru na vědomí, že je to možné. Josef.
Roundup Energy 450 SL - zkušenosti?, 21.10.2008
Obvykle postačí koncentrace okolo 3%; pro rychlejší účinek může být vyšší (třeba 5, ale i 10%, což už je ovšem zbatečné); pro pomalejší účinek je možné použít koncentraci okolo 1% (ale třeba všechno nezničí a trvá to déle). Je dobré přidávat... celý příspěvek >
čarověník na vrbě?, 20.10.2008
Nejspíše to čarověník nebude, ale je to způsobené obtížnými škůdci - roztoči (snad hálčivci či vlnovníky). Doporučuji nemnožit, likvidovat - postřiky jako na svilušky a ostatní roztoče (tedy akaricidy) anebo vyzkoušet biologickou ochranu - dravý... celý příspěvek >
Viete prosím Vás identifikovať tento strom (ker)?, 20.10.2008
Podle mého názoru to bude semenáč jabloně; žádná slivoň. (zoubkování listů, žilnatina, nasazení na výhonu) Josef.
Červené trumpetky - zná někdo název?, 20.10.2008
Málo používaný český název je hlazenec. Existují i další pěstované druhy, zrovna nedávno to byla fotka jiného. Josef.
Neznámý plevel, 20.10.2008
Podle popisu by to mohla být kokotice - Cuscuta. Je jich několik druhů. Obrázek si jistě najdete sama a buď potvrdíte či vyvrátíte mou domněnku. Je to cizopasná rostlina a jak to bude s její likvidací, to si nejsem jist. Zatím na shledanou. Josef.
Štírovník, 20.10.2008
Opravuji: nikoli Lotos, ale Lotus. Josef.
zahradní kala, 17.10.2008
Nevěřím, že by "klasická" kala - tedy Zantedeschia aethiopica - snesla přezimování venku (možná pod hodně dobrým, nepromrzavým krytem - vrstva suchého listí, slámy apod. překrytá fólií). Pokud myslíte kalu jako Calla palustris - česky... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika