Příspěvky uživatele - 214.16

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Klasifikace odolnosti révy vůči nemocem, 3.9.2016
Souhlasím, že hodnotit odolnost za současného používání fungicidů nedává hodnověrné výsledky. Také souhlasím, že jsou odrůdy, které je možné pěstovat bez ošetření proti plísni révové, ale zatím jsem nenašel odrůdu, která by s jistotou šla... celý příspěvek >
Je tohle odrůda Nero?, 22.8.2016
Podlle mého názoru to Nero není, protože Nero má bobule oválné a ne tak protáhlé, jako jsou na fotografii. Také se přikláním k názoru, že se jedná o Dakonu BV-18-109. Dá se to poznat podle chuti, protože Nero má chuť výbornou, sladkou, ale v bobulích... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2016, 20.8.2016 Obsahuje fotku
Letošní deštivé počasí je ideální pro testovaní odolnosti odrůd k plísni révové. Bohužel se ukazuje, že mnoho novinek se u mne ani neohřeje, přece nebudu proti plísni ošetřovat, když jsou odolnější odrůdy. Bohužel odrůdy, jejichž odolnost je založena... celý příspěvek >
Sazenice révy 2016, 14.8.2016
Bohatý sortiment Slovplantu je degradován tím, co píše pan Penička, že ze 4 odrůd, které tam zakoupil, byly tři něco jiného! I u mne Oleg ze Slovplantu není Olegem, který je popisován a který jsem chtěl. Samozřejmě chybu udělá každý (mě nevyjímaje),... celý příspěvek >
Réva vinná pěstování bez postřiku, 29.7.2016
Omlouvám se, že jsem se přesně nevyjádřil, kterou odrůdu Monarch jsem zmiňoval. Ale shodou okolností mají oba Monarchy (moštový Monarch neboli Freiburg 487-88 a stolní Monarch Pavlovského) pravděpodobně po dvou genech odolnosti k plísni révové, takže... celý příspěvek >
Řez révy, 15.5.2016
Je nesmysl v tomto období révu nějak zaštipovat, někdy se dělá zaštípnutí letorostu před květem pro lepší opylení (nedělám to), ale stejně je potřeba, aby plodný letorost měl nejméně 10-12 listů! Pokud letorost zakrátíte brzy, špatně vyzrává réví... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2016, 9.5.2016
I u mě největší škody na révě udělal až páteční mráz. Máte naprostou pravdu, že je potřeba CROPAID vyzkoušet spolu s neošetřenou kontrolou. Ale celkově se to špatně hodnotí, protože jeden keř je zmrzý úplně a sousední stejná odrůda má pár vyhonů... celý příspěvek >
Výběr stolní odrůdy pro zahradu, 6.5.2016
Pokud měl Vostorg plíseň, tak to pravděpodobně nebyla plíseň révová, ale spíše padlí.  I to je na listech,. Proti plísni je Vostorg docela slušně odolný.
Jarne mraziky 2016, 26.4.2016
Obávám se, že dnešní hrůzu by nezachránilo zadešťování, Borosan, Cropaid ani zakouření. U země je teď na Hané -5,1°C a ve dvou metrch -3,5°C. Jsem rád, že jsem alespoň skleník zachránil, alespoň v to doufám.
Co Vaše réva 2016, 24.4.2016
Nechci brát iluze, také jsem o CROPAIDu vážně uvažoval, ale pak jsem našel tento článek. Na straně 24 je fotografie mladých rostlin révy po ošetření CROPAIDem a bez něj. Je tam přímo napsáno, že u révy to neučínkuje. Věřím tomu, že u jiných plodin... celý příspěvek >
Jakou bezsemenou vinnou révu?, 17.4.2016
Pan Glos má uzavřenou smlouvu na množení svých odrůd s Krausovými v Mělníce.
Vyber odrod + vysadba, 9.4.2016
Jedná se o odbourání kyseliny jablečné, u mne se spouští spontáně, nikdy jsem kultury pro JMF nekupoval.
Vyber odrod + vysadba, 9.4.2016
Tak trochu orientačně si lze přečíst, co o nich píšou v ruskem registru, kam všechny tři shodou okolností nedávno zapsali Monarch (neboli Chrizolit) Nizina Preobraženie U všech tří je zapsáno, že jsou houbovými chorobami napadány... celý příspěvek >
Vyber odrod + vysadba, 8.4.2016
Odolnosti u Slovplantu jsou jednoduše řečeno vycucané z prstu. O odolnosti rozhodují o velké míře geny a ne to, co někdo napíše. Podle prozatímních výsledků mají potvrzenou vysokou odolnost k plísni Galahad, Belyj KoKl a Rošfor, Galahad a KoKl mají i... celý příspěvek >
Vyber odrod + vysadba, 22.3.2016
S kyselinami u Ronda nemívám díky JMF problém, jestli si dobře vzpomínám, mělo 6 g/l. Doporučuji jen to, co mám osvědčené v mých podmínkách, reklamu dělat nepotřebuji. Ani můj seznam není zdaleka úplný, odrůd je spousta, jen jsem popsal svoje... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika