Příspěvky uživatele - 214.16

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co robit aby som mal konecne normalnu cibulu, 2.4.2018
Ještě se zeptám na jednu drobnost, pozemek pro pěstování cibule je částečně zastíněn nebo je celý den na slunci?
Doporučte zahradnický substrát pro předpěstování rajčat a paprik, 23.1.2018
Po velmi špatných zkušenost s hoby sustráty používám profi substrát od Klasmana Substrat TS 3 medium basic + jil (404) standard Rostlo v něm zatím vše, od rajčat přes pariku, réva i další. Problémem je ho sehnat, beru ho od Pasiče (celou... celý příspěvek >
Glyfosfát karcinogenní?, 30.11.2017
Jen pro informaci jeden citát z článku z roku 2015 "Červené maso, tedy maso ze savců jako je hovězí, jehněčí, vepřové nebo i zvěřina, podle odborníků z WHO rovněž může způsobovat rakovinu. Kvůli neexistenci prokazatelných důkazů ale zatím... celý příspěvek >
Vosy - jak na ně?, 21.8.2017
Pytlíky používám asi tři roky a zatím se mi nestalo. že by je vosy či sršni prokousali, asi jsou na jihu Čech vosy divočejší. Nedokážu si dnes představit révu bez zasíťování a bez pytlíků. Ale neberte můj příspěvek jako reklamu, pytlíky už nemám.
Nej sladkost i velikost bobulí, 19.8.2017
Sladké jsou asi všechny odrůdy, pokud dozrají. To znamená rané a velmi rané odrůdy. Odolnost k plísni je vyšší u odrůd, které mají geny odolnosti k této chorobě, tyto odrůdy většinou pocházejí z odrůdy Vostorg, případně Talisman nebo Podarok... celý příspěvek >
Okurka hadovka - žloutnutí listů, 30.7.2017
Obdržel jsem odpověď z ÚKZÚZu. Jedná se o tiskovou chybu, správně má být u okurek třídenní ochranná lhůta. Bude to opraveno.
Co může být příčinou hnití cibule, 30.7.2017
Určitě ji nechat uschnout s natí někde v teple a suchu. Důvodem loňského neúspěchu nebylo ponechání natě, ale něco jiného.
Paprikám usychají vrcholky, 2.6.2017
Škůdce se jmenuje Hemitarsonemus latus, ale to stejně nevysvětluje, proč loni Vladimírovi odešly rajčata. Podle toho, co jsem viděl v úplně jiném případě jsou navíc symptomy napadením tímto roztočem úplně jiné než usychání a černání vrcholků. Navíc... celý příspěvek >
Jahody - plíseň, mráz anebo Květopas?, 15.5.2017
Podle mého názoru jde o poškození mrazem. Není to poškození z posledních dnů, ale pravděpodobně dubnový mráz, kdy květy byly ještě ve stadiu poupat.
Mráz, 23.4.2017
Dopadlo to velmi špatně. Zavlažované keře jsou na tom podstatně hůř než ty nezavlažované. Příčinou může být pravděpodobně málo vody a také to, že než se voda dostala ke keřům, vedl jsem ji cca 40-50 m po zemi v hadici, takže asi dost vychladla. A to... celý příspěvek >
Mráz, 20.4.2017
22,35 na Hané přízemní teplota -2,5°C a jde to prudce dolů. Asi je vymalováno.
Množení vinné révy, 13.4.2017
Ve vodě zakořeňuji všechny odrůdy už asi 10 let a nezaznamenal jsem, že by u některé neprobíhalo zakořenění. Pomáhá stimulátor, který omezuje růst výhonů a tím napomáha k zakořenění. Myslím si, že i teplota je důležitá, kalus se určitě tvoří rychleji... celý příspěvek >
Výsledky organoleptického hodnocení jablek Lysice 2016, 20.12.2016
Souhlasím s panem doktorem Vysloužilem, standard by při degustacích měl být. A na co jiného srovnávat než na Rubín nebo Bohemii, pokud je nové odrůdy mají překonat. Nic proti Siriusu, sám ho považuji za jedno z nejlepších jablek. Osobně mě na... celý příspěvek >
Réva vinná pěstování bez postřiku, 4.11.2016
Muscat Bleu není typická stolní odrůda, má bobule kolem 5 g, což je na stolní odrůdu relativně málo, na druhou stranu má výbornou muškátovou chuť. Jeho odolnost k plísni révové je podle mých dosud malých zkušeností dobrá, v letošním roce jsem ho... celý příspěvek >
Mrazuvzdornost odrůdy Moldova, 14.9.2016
Do nadmořské vyšky 368 m bych Moldovu rozhodně nedoporučil, nedozraje. V devadesátých létech měla problém dozrát v Lednici a tam je přece jen tepleji. Vostorg není špatná volba, ale má trošku nižší odolnost k padlí než třeba Galahad nebo Aladdin. Z... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika