Příspěvky uživatele - 214.16

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kam dát révu, 15.3.2016
Jestli se nepletu, tak zídka je otevřená na severozápad, takže by tam slunce moc nesvítilo. To by už bylo lepší dát révu k plotu, tak bude mít slunka určitě víc.
Výběr stolní odrůdy pro zahradu, 5.2.2016
Odrůda Diamant je kvalitní stolní odrůda pro teplé oblasti, jinak by se nerozšířila na Slovensku. Ale odolnost k houbovým chorobám a mrazu je nižší než u některých interspecifických odrůd. Z výše zmíněných vyzdvihnu Galahad. Podle mých... celý příspěvek >
Raná, bezsemenná, rezistentní, mrazuvzdorná... aneb rozinky v podhůří a bez chemie?, 1.2.2016
Neradím, co nejde sehnat u mne a radím to, co si myslím, že bude vhodné, protože to mám vyzkoušené. Neznám sortiment bezsemenných odrůd u Krausů, určitě mají v nabídce bezsemenné odrůdy pana Glose. To nejsou špatné odrůdy, Zlatu považuji za jednu z... celý příspěvek >
Raná, bezsemenná, rezistentní, mrazuvzdorná... aneb rozinky v podhůří a bez chemie?, 1.2.2016
Solaris a Cabernet Cortis nejsou špatná volba, myslím, že vzhledem k jejich plodnosti by šlo u nich využít řez na hlavu nebo i vertiko, byť tato vedení příliš nemusím. Z bílých moštových by ještě šlo doporučit Platovskij nebo Dubljanskij, u modrých... celý příspěvek >
Golubok, 4.1.2016
U mne byl Golubok silně napadán padlím, což mohlo být ovlivněno tím, že rostl v řadě nejblíž zdi, kde je provzdušnění nejměnší. Navíc nedosahoval v mých "hanáckých" podmínkách vysoké cukernatosti, proto jsem se ho zbavil.
Ochrana hroznů proti ptákům, 3.12.2015
Hmyz se do sítěk nedostane, pokud je nahoře síťka dobře dotažená a ptáky siťky otrávily dokonale. Pokud jsem nějaký hrozen na keři zapomněl schovat, tak si ho moc nevšímali, protože je síťky kolem dokola přesvědčily, že neochutnají. Ona zase ta síťka... celý příspěvek >
Kyselinky v moštu - jaky změřit/odhadnout, 25.9.2015
Bago a Solaris jsou zcela jiné odrůdy. Nemyslím si, že při 24°Nm budou u něj kyseliny extra vysoké.
Bezpecková stolní odrůda Rusbol, 2.9.2015
Nazaznamenal jsem rudimenty u Himrodu, Kišmiše 342, Einsetu Seedless ani u bezsemenných odrůd pana Glose.
První rok vinné révy - další postupy, 29.8.2015
Je to padlí révové, které využilo nedávné ochlazení.
Co Vaše réva 2015?, 24.8.2015
Tipoval bych na poškození herbicidem, někdy stačí jen výpary.
Marquette - cervena mustova odroda, 23.8.2015
Myslím, že máme pravou odrůdu Marquette. Ale na druhou stranu asi hodně záleží na půdních podmínkách a možná i na podnoži při případném roubování. Už jsem viděl fotky Marquette ze Slovenska s většími hrozny na SO4 a také jsem mluvil s jedním... celý příspěvek >
Marquette - cervena mustova odroda, 22.8.2015
Do Marquette jsem vkládal velké naděje, ale tato odrůda je nesplnila, takže se jí budu asi zbavovat. Bobule jsou drobné, navíc v hroznech jsou každoročně zelené a zaschlé bobule. Odolnost k chorobám je slušná, ale třeba letos jsou listy pokryty... celý příspěvek >
Vinná réva co stím?, 22.7.2015
Viz výše, padlí révové.
Fratava, Malverina, 22.6.2015
Ale Fratava není PIWI odrůda, je to klasická V. vinifera.
Choroba viniča, 17.5.2015
Vlnovník révový
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika