Příspěvky uživatele - 16.70

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jmelí bílé ničí, 16.10.2011
Tak změna, Brkoslavům a Pěnici černohlavé už se jmelí podařilo rozmnožit, objevil jsem ho dokonce 2.5 km daleko na jabloni uprostřed vesnice.
Hibernal a Solaris - choroby, 16.10.2011
Zdravím, po delší době se vracím do diskuse, kterou jsem zakládal. Měl bych jeden aktuální dotaz, jak jsem již psal, první úrodu mi letos poměrně značně postihla plíseň a další choroby. Révu jsem už pak nechal a ničím ji nestříkal. Mám ještě v... celý příspěvek >
Hibernal a Solaris - choroby, 9.8.2011
Zdravím zpět do diskuse, tak jsem letos nějak kromě hnojení zaváhal i v postřikách proti perenospoře a oidiu, sázel jsem na velkou odolnost mých odrůd, ale letošní počasí vyvolává velký tlak chorob. Hibernal je asi hotovej,... celý příspěvek >
Bofix, 2.8.2011
Na tohle bych taky potřeboval znát odpověď, nicméně předpokládám, že kolem studny by mělo být nějaké ochranné pásmo. Nenašel by se tu někdo, kdo s tím má zkušenost, nebo dokáže poradit? Díky, Pavel.
Hibernal a Solaris - choroby, 23.7.2011
Zdravím ještě jednou a díky za reakce, myslel jsme si, že mi potvrdíte tu chlorózu, co se týče nafialovělých bobulí Hibernalu, napadlo mě, že by mohlo jít i o úpal (ta penospora mi moc nesedí) mám totiž zónu hroznů poměrně dost odlistěnou a... celý příspěvek >
Hibernal a Solaris - choroby, 22.7.2011 Obsahuje fotku
Zdravím, chtěl bych se zeptat co by mohl být za problém s těmito dvěmi odrůdami (viz foto) - Hibernal má občas nějaký hrozen s nafialovělými bobulemi a list vidíte vedle (chloróza?, nedostatek něčeho? jiná choroba?), no a Solaris je vedle tam jde jen... celý příspěvek >
Mrazík, 7.5.2011
U mě dobrý (Předměřice nad Labem u HK), nevymrzlo nic i když mráz asi 2 dny po sobě ráno byl (-1°C?), škrabal jsem auto. Výhonky na tažni jsou tedy zatím tak 5-15 cm, ale jsou úplně v pohodě. Jsem přesvědčenej, že tento... celý příspěvek >
Kdy a jak začít s hnojením révy (jaro), 18.4.2011
Zdravím a vím, že tady otravuji se záležitostí, kdy mě odkážete na starší diskuse, ale přesto... Jakým způsobem by jste hnojili v tuto dobu nebo v brzké budoucnosti (réva už je narašená), když mám révu pod geotextílií a je dosypána kačírkem? Mám... celý příspěvek >
Jaká vzdálenost sazenic révy, 28.3.2011
Solaris je sice bujného růstu, ale když ho usměrníte řezem a otrháte během vegetace pár listů (jsou dosti velké) ze zóny hroznů, tak ho můžete pěstovat klidně 1,0 - 1,2 m od sebe při rýnsko-hessenském vedení na jeden delší nebo dva kratší tažně,... celý příspěvek >
Netkaná textilie a kačírek pod vinnou révu, 27.3.2011
Dobrý den, abych se přiznal, tak by mě také zajímalo jaké s tímto máte kdo zkušenosti, já to tam mám zatím 1. rok (resp. 2. rok) a réva zatím rostla dobře, zapěstoval jsem vloni výhony na kmínek, a nyní (začátkem března) zakrátil na... celý příspěvek >
Co Vaše réva? (rok 2011), 13.3.2011
Máte pravdu, taky se mě tento týden rozplakala, řezal jsem minulý týden. Jinak odrůdy moštové Solaris, Hibernal, Merzling atd. Předměřice nad Labem.
Řez mladé révy, 6.3.2011
Né neplánoval jsem ještě úrodu na výrobu vína či burčáku, takže to oželím a asi to opravdu důkladně zredukuji v případě velké násady. Dnes jsem začal sestříhávat po očku, jak jste mi radil včera a až zas tak hrozný to kupodivu nebylo, na... celý příspěvek >
Řez mladé révy, 6.3.2011
Myslíte, že je opravdu potřeba až taková redukce? Myslel jsem, že velkou redukci násady udělám už tím řezem, kde bych nechal vyrazit opravdu jen několik málo oček (max. 3), jak jsem psal. No asi na tom něco je, je mi jasné, že nemůžu druhý rok nechat... celý příspěvek >
Řez mladé révy, 6.3.2011
Díky za rady trošku jste mě uklidnil. Udělám to jak říkáte, příjde mi to smysluplné a taky jsem takto uvažoval. Ten Solaris už pomaličku narašuje (je hodně ranný hlavně i v tom rašení), takže brzy uvidím kam mám až řezat, stejně asi nemá... celý příspěvek >
Řez mladé révy, 5.3.2011 Obsahuje fotku
Dobrý den, nacházím se před obdobnou otázkou. Na vysvětlenou připojuji pár fotek. Vloni na jaře zasazené sazenice jsem nyní zakrátil na délku kmínku + tažně (cca 120 cm - tj. 70 kmínek + 50 tažeň) a chtěl jsem začít tažeň ohýbat, ale... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika