Příspěvky uživatele - 16.70

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co Vaše réva? (rok 2011), 30.1.2011
Zdravím do nové diskuse (dobrý nápad). Letos bych už měl mít panenskou úrodu z ranného Solarisu a pozdnějšího Hibernalu, jsem zvědavej, jak to letos půjde... Myslíte, že má taková-to odrůda (teď myslím Solaris) šanci dostat se třeba i za... celý příspěvek >
Spomalenie rastu, 28.12.2010
Dobrý den, Já pro zpomalení růstu také sekám kořeny ale sekám je blízko kmenu a to dost silné kořeny. Také omezuji zimní řez, opravdu je nejlepší provádět řez až v době květu. Na některých jabloních mám také jmelí, to při větších... celý příspěvek >
Péče o vinnou révu, 30.10.2010
Nezlobte se, ale Váš dotaz, ač se to možná nezdá, je tak široký, že se těžko radí. V již proběhlých diskusích se takových mouder, že by vám to stačilo na celoživotní "vinaření" (nový termín - to jsem vymyslel teď po 2 l... celý příspěvek >
Úprava kmínku, 30.10.2010
Dobrý večer, v klidu a žádné ukvapené závěry, nechte nyní již vše být a soustřeďte se pomalu na to co budete v tom únoru-březnu chtít odstranit. Nyní nic již neřežte (nic nedocílíte), pomalu rozmýšlejte tvar, který budete chtít v budoucnu... celý příspěvek >
Co vaše réva?, 17.10.2010
Připojuji se k této apelaci:-), též mě zajímá, jestli máte někdo zkušebnost s vínem z odrůdy Solaris? Mám doma 10 sazenic, ale plodit by měli až příští rok. Kdysi tady někdo psal, že dělal ze Solarisu víno, ale že odrůdovost byla... celý příspěvek >
Úplný amatérský začátek, 27.8.2010
Ne ne, nechci aby rostly až do nebe.-) Jsem rád, že jste takto zareagoval, nevěděl jsem jak diskuse zkloubit. Zítra asi výhony již zaštípnu, protože nechci, aby rostly výše než ty 2 - 3 metry. Mám trošku problém s tím, že se bojím, aby dobře... celý příspěvek >
Úplný amatérský začátek, 27.8.2010
Myslím, že nejste až zas v takovém rozporu. Podle mě při zapěstování kmínku je potřeba zálistky určitě vylamovat, aby sazenice rostla hodně do výšky (poté zaštípnout kvůli vyzrání dřeva) a udržoval se hlavní... celý příspěvek >
Nerovnoměrný růst révy, 17.8.2010
Jo máte pravdu, už se tady o tom psalo vloni. Příjde mi, že to co jste do té diskuse (Textílie pod révou) dne 5.7.2010 napsal má hlavu a patu. Proč jste po těch 3 letech od toho upustil? Byly přece jen nějaké špatné zkušenosti?
Nerovnoměrný růst révy, 17.8.2010 Obsahuje fotku
Děkuji, toho si cením. Posílám ještě foto celé mé drátěnky (pro případnou inspiraci) na které mám 10 x Hibernal a 10 x zmíněný Solaris - plánuji na rýnsko-hesenské vedení, ještě mě chybí natáhnout dvě dvojdrátí ve 160 a 190 cm (viz foto).... celý příspěvek >
Nerovnoměrný růst révy, 16.8.2010 Obsahuje fotku
Jako autor úvodního příspěvku vkládám fotografii o čem jsem mluvil. Jedná se o sazenici Solarisu na jaře sázenou, dnes má asi 2 metry na výšku a roste jak blázen. Spodní část je ale slabší (průměr výhonu cca 0,7 cm), malé... celý příspěvek >
Nerovnoměrný růst révy, 7.8.2010
Jasný, opravuji, samozřejmě jsem myslel 0,3-0,5 cm. V jaké výšce mám asi letorosty zaštípnout? Počítám, že ty nejsilnější dorostou tak do 1,7 m možná i více na konci srpna a ty slabší udělají tak 1,2 m možná více. Chtěl bych kmínek cca 70... celý příspěvek >
Textílie pod révou, 5.7.2010
Má tedy někdo dlouhodbější zkušenosti s tou netkanou geotextílií a "mulčování" kameny - kačírkem? Mám to v plánu a zajímalo by mě jak se to má. Chci mít révu takto upravenou celoročně. Příjde mi, že ta akumulace tepla má něco do... celý příspěvek >
Zapěstování kmínku z výhonu, 3.7.2010
OK, já ho vyzkouším, jestli teda bude někde k mání. A jak často se zhruba aplikuje nerad bych to zase přehnal. Dávkování ale asi bude na obalu, že? Normálně se nastříká nějakým rozprašovačem na listy a rostlinu?
Vylomený výhon révy, 16.5.2010
Sazenice jsou roubované se zavoskovanou horní částí. Původně jsem chtěl nechat 2 výhony, ale nakonec jsem se rozhodnul nechat jen jeden rašící pupen, protože mám pocit, že potom lépe roste a vyzrává, ve finále chci mít stejně jen jednokmínkový rýnsko... celý příspěvek >
Kdy přesadit nevhodně vysázenou révu?, 16.5.2010
Vím, že už to tady bylo diskutováno, ale stejně se zeptám, potřebuji ještě teď nutně přesadit pár sazenic, mají již asi 5-10 cm výhon, opravdu myslíte, že to nejde teď v tomto chladném a deštivém počasí, kdy je réva možná trošku v... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika