Příspěvky uživatele - 194.226

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Seženu Táboritu?, 23.9.2012
Právě, já si myslím, že jsou to dvě jiné odrůdy, které jsou jen navenek shodně pojmenovány. Spíše jde o to, abyste pod tímto názvem např. nekoupila odrůdu, kterou vlastně nechcete. Petr L.
Seženu Táboritu?, 23.9.2012
Mě tu neni jasná jedna věc. Jestli jsem to správně pochopil, tak Dvořák popiuje Táboritu jako zimní jablko, kdežto paní Zdenula má už po ochutnávce. Opravdu je možné, že by to už teď mělo nějakou dobrou chuť? Petr L.
Nejchutnější odrůdy jabloní - jaké to jsou?, 22.9.2012
Schválně jsem se podíval, co se o tom kde píše a našel jsem tuto stránku - docela hezký přehled různých jablek s červenou dužninou. Na trh k nám jdou víceméně jen ty novější a taky za patřičnou cenu. Spíš by mě zajímalo, proč tomu tak je, resp.... celý příspěvek >
Kolko odobrat metylalkoholu, 21.9.2012
Jen v krátkosti k tomu druhému odstavci o velkém množství v krátké době. Tato obava vychází z reálné situace. Principem blokace rozkladu methanolu je obyčejné soupeření ethanolu a methanolu o příslušný enzym. Zjednodušeně, jednou vyhraje molekula... celý příspěvek >
Kiwi neobrusta, 21.9.2012
Samčí rostlina mi vyrazila několik dlouhých výhonů, samičí ani to ne. Přírůstky na starších větvích veškeré žádné. Po těch mrazech se mi do toho pustily ještě svilušky, takže už se mi postaraly i o střih. Jsem zvědav, jak to bude vypadat příští rok.... celý příspěvek >
Malinoostružina, 21.9.2012
Docela mě tento ostružiník také zaujal. Našel jsem však jen internetový obchod Okrasné Dřeviny - Ing. Milan Žižka, kde je bohužel celkem vysoké poštovné. Petr L.
Test na metanol, 13.9.2012
Ten vzorek je třeba nejprve okyselit. Zkuste si těch pár zrníček hodit třebas do whisky, možná budete překvapený výsledkem. Zrovna před chvílí jsem podobný návod četl jinde. Sám za sebe bych se takovýmito radami neřídil, stejně tak zkouškou barvy... celý příspěvek >
Rolondo, Rolonda, Rolanda - je to to samé?, 12.9.2012
Rolonda, u nás jsem se setkal i se zkratkou Rolo. To ostatní budou zkomoleniny. Petr L.
Jaké ovoce na balkon?, 29.8.2012
Napadla mě ještě jedna věc, teoreticky by se na balkóně dal v přiměřeně velké nádobě pěstovat stromkový angrešt. Nějaká ta sklenička džemu z toho bude, ale na větší zásobení to neni. Každopádně třeba plody kdoule se na zimu prodávají např. v Globusu.... celý příspěvek >
Jakou odrůdu na Chomutovsko, 12.8.2012
Jirkov prakticky moc neznám. Petr L.
Houby z lesa na zahrade, 1.7.2012
Hezké :) U nás roste pravidelně akorát závojenka podtrnka, což jsem zatím neměl odvahu sebrat, pak občas v trávníku špičky a minulý týden jsme pak na konci u lesa objevili některý z klouzků (modříny tu nejsou). Zkušenosti mám akorát s pěstováním... celý příspěvek >
Padlí na rezistentních odrůdách angreštu, 1.6.2012
Ono záleží na oboru, kde se to použije. Slovníkový výklad je v pořádku, rezistence je obecný pojem, stačí mu přidat stupnicové hodnocení (stupeň rezistence), např. citlivý -> odolný -> imunní a hned se to bude tvářit jinak. U rostlin je namísto... celý příspěvek >
Křemíková trubice UV-C lampy, 28.5.2012
Tady se jedná o ustálený výraz, který se běžně používá. Samozřejmě se tím nemyslí, že by ta trubice byla vyrobena z křemíku. Petr L.
Křemíková trubice UV-C lampy, 28.5.2012
Dobrý den, protože křemíková trubice je narozdíl od běžného skla dobře propustná pro UV. Petr L.
Černý rybíz - co je to za škůdce a jak ho zlikvidovat?, 23.5.2012
Dobrý den, zbytky po mšicích. Petr L.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika