Příspěvky uživatele - 194.226

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Dva druhy jahod, 1.3.2012
Informace jsem specielně pro tento druh nehledal, ale podle fotografií a popisu to je nápadně podobné jedné jahodě z Vaňkovo lidové pomologie (Ananasová bílá). Ten však píše velikost plodu až 35 mm a šířku do 45 mm. Samozřejmě jsem zvědav na... celý příspěvek >
Maliny, ostružiny a borůvky mi rostou pokoji, 29.2.2012
V případě takovéhoto uskladnění je třeba držet teplotu ještě nižší (cca pod 5°C) a nenechat substrát vyschnout. Mladé výhonky potřebují dostatek světla, což je teď ještě problém, proto se vytahují na úkor sílení. Teoreticky je možné jim přisvěcovat... celý příspěvek >
Kiwi nekvete, 29.2.2012
Podle mě to bude přesně tak, jak jste poznamenal v závěru, pokvete až tento rok na dvouletém dřevě. Petr L.
Maliny, ostružiny a borůvky mi rostou pokoji, 29.2.2012
Zakopejte to i s květináči někde na zahradě (neni třeba obalovat) a nechte tomu volný průběh. Pro příště nedávat do pokoje o 18°C, to je dost i na přezimování pokojovek ;) Petr L.
Žlutá švestka - kde ji sehnat?, 26.2.2012
Nějakou dobu jsem o ní uvažoval, ale jak čtu Vaši zkušenost, tak jsem asi udělal dobře, když jsem se jí vyhnul. Navíc jsem tu někde na fóru četl, že je taky citlivá vůči šarce (nejsem si teď jist, kdo to psal). Petr L.
Kalendář ovocného trhu 1909 Hrušky, 26.2.2012
Dobrá práce, je zajímavé sledovat, jak se v průběhu let měnila skladba a hodnocení jednotlivých odrůd. Docela rád si pročítám staré pomologie, ale takto staré údaje mi chyběly, navíc zrovna takto konkrétní. Něco to vypovídá i tom, co se u nás v kraji... celý příspěvek >
Žlutá švestka - kde ji sehnat?, 26.2.2012
A proč by ne? Tipala neni jedinou žlutou švestkou, katalonský a další špendlíky jsou přepokládám starší. Uherský "Ostroh" ho měl minulý podzim skladem. Petr L.
Skleník ze skla nebo polykarbonátu?, 20.2.2012
Řeknu Vám to jednoduše, ono v té odpovědi proč je ukryto to, v čem se mýlíte. Odpověď jsem na to nečekal, byl to jen příklad k zamyšlení. Skleník používám běžně od brzkého jara do podzimu, ale nějak mi uniká ta pointa. To totiž ve prospěch skla moc... celý příspěvek >
Jablko prince Albrechta, 20.2.2012
Našel jsem to v jedné školce i jako Kníže Albrecht Pruský. Petr L.
Skleník ze skla nebo polykarbonátu?, 20.2.2012
Vynechám těď tu technickou stránku věci a teď čistě z praxe. Po instalaci polykarbonátu (PC) se teplotní podmínky ve skleníku změnily jen nepatrně směrem dolu, což zcela odpovídá jeho snížené světelné propustnosti. Kdyby sálání sklem neprocházelo,... celý příspěvek >
Opylení, 20.2.2012
Já bych spíše řekl, že bude dost záviset na povaze té mutace. Pokud je ten pyl identický, pak bude úroda záviset spíše na partenokarpii. Vycházím z analogie s jabloněmi, kde jsou mutace odrůdy obvykle inkompatibilní. Petr L.
Síra SK 520, 16.2.2012
Podle mě to bude opět nějaká forma polysulfidické síry, jinak by to nemohlo Sulku nahrazovat. Jako hnojivo mi to připadá určené spíše pro listové hnojení při akutním nedostatku jednoho z prvků. Pokud jde o fungicidní účinky, tak já třeba Sulkou... celý příspěvek >
Okyseleni pudy siranem amonnym, 16.2.2012
Pan Vysloužil to napsal přesně, dalším typickým příkladem je třeba soda na praní nebo klasické mýdlo, oba vykazují zásaditou reakci. U síranu amonného je sice snadné vytěsnit amonný iont, ale je to na úkor vzniku stabilnějšího síranu - při smíchání s... celý příspěvek >
Vytvořme společnou nazorovou degustaci starých odrud, 13.2.2012
Zdravím, jak už jsem uvedl jinde, s RedLove je to ohledně samosprašnosti zajímavé, na anglických prospektech se o nich hovoří jako o cizosprašných. Rodiče uvedeny nejsou, ale našel jsem poznámku, že materiál ke křížení byl poskytnut z Čech a bývalé... celý příspěvek >
Orientační test pitné (?) vody doma, 8.2.2012
Trochu odbočím a vrátím se k té vybavenosti domácí laboratoře. Když jsem před cca 12 lety v rámci praxe navštívil mikrobiologickou laboratoř v nemocnici Na Bulovce, tak mě rozhodně Las Vegas nečekalo... musím říct, že takhle to opravdu vypadá jen ve... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika