Příspěvky uživatele - 124.211

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vinič - zatial nepuči, 1.5.2012
Táto zima bola pre mrazu menej odolný vinič, hlavne pre mladé sadenice veľmi ťažká. Mrazy cez -20, navyše v mnohých lokalitách žiadny sneh... Môj 2 a 3 ročný vinič Dunaj dopadol túto zimu katastrofálne, kmienky komplet zmrznuté, len kde-tu raší... celý příspěvek >
Roubování, 19.4.2012
Dobrý deň. V marci som zo srandy skúsil poprvý krát navrúbľovať ušľachtilú hrušku do divého semenáča kopuláciou vo výške 40 cm. Vrúbeľ mal 2 pupeny, a obidva teraz začali rásť. Z jedného teda zapestujem kmeň, otázka je čo s druhým. Mám ho vylomiť?
Pojmy, 15.4.2012
S pojmami stolné a dezertné víno som sa už stretol v staršej literatúre, konkrétne v knihe na výrobu ovocných vín. Tam to bolo brané ako stolné = suché víno; dezertné = polosladké, sladké. V súčasnosti sa ako stolné víno obyčajne označuje víno... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 14.4.2012 Obsahuje fotku
Pred 3 týždňami som začal postupne vysádzeť odrezky ktoré už mali korienky do pet fľaší so zmesou záhradnej zeme a piesku. Vysádzam priebežne odrezky, ktoré majú aspoň 5 mm dlhý koreň, a zalejem vodou. Substrát sa snažím udržiavať stále vlhký.... celý příspěvek >
Ako spravne ostrihat samorodak?, 11.4.2012
Strihať môžte v pohode aj teraz, na dvojočkové čapíky, poloťažne alebo aj ťažne. Podľa fotky by som povedal že hrozno nepotrebuje nejaký radikálny rez, stručne povedané poskracujte výhonky ktoré vyrástli minulý rok podľa potreby. Skúste si... celý příspěvek >
Výsadba révy, 29.3.2012
Sú to prostokorenné sadenice a ochranu proti jarným mrazom budem robiť postrekom bóraxu ak bude treba, hádam to pomôže.
Výsadba révy, 29.3.2012
Včera mi prišli zo starkla sadenice Solaris a Regent, takže dnes už veselo vysádzam, síce musím kopať 80 - 90 cm hlboko aby som prerazil ílovitú vrstvu a dostal sa až k priepustnej vrstve hliny. Ozaj je najvyšší čas na sadenie, lebo niektorá réva už... celý příspěvek >
Vypěstování pravokořenných sazenic s hotovým kmínkem, 26.3.2012
Takže po dvoch mesiacoch sú moje 100 - 130 cm prúty len slabo narašené, korene ešte ani zďaleka neprejavujú záujem rásť. popritom trojočkové 40 cm dlhé prúty s peknými koreňmi som cez víkend už presádzal do kvetináčov. asi ostanem verný klasickému... celý příspěvek >
Založení hlavy, 18.3.2012
na niektorých ťažňoch sa stalo že pri báze ťažňa sa kôra odštiepila, drevo však neprasklo.
Založení hlavy, 18.3.2012
Chcem sa spýtať, či vadí keď pri ohýbaní ťažňov praská kôra.?
Množení vinné révy, 1.3.2012
Záleží hlavne od toho, či je vaša réva čiste európska odroda alebo hybrid. Ak sa jedná o révu európsku, potom sa musí štepiť na podpník odolný révokazu. Medzidruhové hybridy révokaz väčšinou nenapáda a môžu sa pestovať aj ako pravokorenné (až na pár... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 28.2.2012
Tak ale myslím že ak im pripravíte vhodné podmienky tak pustia korene hocikedy. Ja som asi urobil chybu v tom, že moje marcové odrezky vplyvom teplejších, slnečnejších a dlhších dní veľmi rýchlo vyrástli a vyčerpali zásobné látky v dreve skôr ako... celý příspěvek >
Množení vinné révy, 28.2.2012 Obsahuje fotku
koreň
Množení vinné révy, 28.2.2012 Obsahuje fotku
Túto rastlinku som našiel zabudnutú vo vedre s vodou až na konci júla. Korene sa pekne vyvíjali, ale nadzemná časť už vo vode nerástla.
Množení vinné révy, 28.2.2012 Obsahuje fotku
Ideálne je zasadiť révu do kvetináča hneď keď sa objavia korene. Von presadiť až keď pominie nebezpečenstvo neskorých jarných mrazov čo býva asi v polke mája. Révu môžme samozrejme nechať rásť ďalej aj vo vode ale vtedy väčšinou prestane rásť... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika