Příspěvky uživatele - 124.211

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co je to za odrůdu?, 7.6.2012 Obsahuje fotku
Myslím že by to mohla byť maďarská odroda Zala Gyongye. Hlavne ten rozvetvený strapec na dlhej stopke tomu nasvedčuje, takisto aj tvar listu a začínajúci prejav nedostatku horčíka, na ktorý je táto odroda podľa mojich skúseností obzvlášť citlivá.
Padanie nezrelych zltych plodov + piliarka, 5.6.2012
Mne padajú slivky aj ringloty každý rok, koncom mája, keď sú už kolo 2 - 4 cm veľké, asi tak polovica ožltne a odpadne. Násada plodov je ale každý rok slušná, takže mi to nevadí. Stromky majú cca 15 rokov. Nestriekam ich.
Odrůda Regent, 4.6.2012
Vyžaduje Regent chemickú ochranu?
Poraďte, co to je za škůdce?, 24.5.2012
Nie sú to vajíčka, tie guličky produkuje réva. Je to neškodné. Viac info na: http://slovinet.sk/index.php/choroby/14-perlovita-chlpatost-vinica
Výhony nad květy révy, 23.5.2012
U nás v dedine tiež skoro každý olamuje letorasty za 1 - 2 listom za posledným strapcom. Tiež argumentujú tým, že potom ide sila do strapca a nie do listov. Ale potom by to tak malo platiť aj pri ostatných ovocných druhoch, čo sa už ale akosi... celý příspěvek >
Přesazení révy, 20.5.2012
Zdravím!  Révu vykopte a presaďte na jeseň po opade lístia, teraz by vám s najväčšou pravdepodobnosťou vyrašené letorasty zvädli. Alebo potom veľmi skoro na jar.
Odrůda Concordia, 15.5.2012
K odrode concordia by som ešte dodal, že asi najideálnejšie využitie by mohla mať na prípravu čerstvej hroznovej šťavy, ktorá má veľmi príjemnú chuť.
Odrůda Concordia, 15.5.2012
Jediný problém vidím v tom, že ešte asi málokto má s týmito odrodami praktické skúsenosti, takže ťažko sa rozhodnúť do čoho ísť. Ja osobne pestujem zo stolových rezistentných odrôd len einset seedless, tento rok som vysádzal Nero a Zala Gyongye.... celý příspěvek >
Co vaše réva? (2012), 14.5.2012
Mravce škodia hlavne tým, že roznášajú a ochraňujú vošky. Škodia tým hlavne ovocným stromkom a ríbezliu. Vinič voškami nebýva napádaný, takže mravcov by som sa neobával, asi ozaj len sondujú. Pri ovocných stromoch sa kmeň môže natrieť lepidlom a tým... celý příspěvek >
Jaká vzdálenost sazenic révy, 13.5.2012
Tento rok som vysadzal Solaris a Perla Zali (okrem ineho) vo vzdialenosti 1,3 metra, teraz mam trosku obavy, ci kvoli pomerne bujnemu rastu radsej nemali ist dalej od seba...
Vzdušné potápanie, 8.5.2012
Zdravím, chcel by som rozmnožiť jednu letnú jabloň, napadlo ma vzdušné potápanie, má s tým niekto praktické skúsenosti? Je to vôbec vhodný spôsob pri jabloniach?
Rybíz - mšice?, 8.5.2012
Pripájam sa k Vášmu názoru, pokiaľ ten rybíz nie je výrazne postihnutý, netreba ho striekať. Tých pár pokrútených listov rybízu neublíži.
Výsadba révy, 7.5.2012
Ja som bol zas lenivý a neprihŕňal som ani neparafínované sadenice, ale potom som ich musel dodatočne prihrnúť lebo vyrašené výhony ako keby začali vädnúť aj keď som ich statočne zalieval. Zrejme to nepíšu len zo srandy že hlavičky mladých sadeníc... celý příspěvek >
Vinič - zatial nepuči, 4.5.2012
Mám podobný problém s Biankou, na jar som ju zrezával vo výške kolo 70 - 80 cm a nechával som vrchné 4 očká na založenie ťažňov a prípadne ako rezervu. Tiež mi raší len pár očiek, a väčšinou raši pri zemi. tak neviem kde sa stala chyba. Každopádne... celý příspěvek >
Odrůda Concordia, 2.5.2012
Skúste zadať do vyhľadávača "concord grape". podľa tohto názvu skôr niečo nájdete, síce v angličtine ale aspoň niečo. Sám pestujem na záhrade toto hrodno, ale plánujem ho postupne preštepiť inými odrodami. Je to kríženec Vitis Labrusca,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika