Příspěvky uživatele - 124.211

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Množení vinné révy, 28.2.2012 Obsahuje fotku
ešte jedna foto
Množení vinné révy, 28.2.2012 Obsahuje fotku
*
Množení vinné révy, 28.2.2012
Mne sa najviac osvedčilo jednoducho len dať odrezok do vody a čakať. Tento rok som v polovici januára dal do petky s vodou 40 cm dlhé rezky odrody Perla Zali a umiestnil na radiátor k oknu situovanom na západ. Začiatkom februára začali rašiť a včera... celý příspěvek >
Nero, 24.2.2012
Tiež by som víno rád okoštoval, aby som vedel do čoho idem. Nedávno som v potravinách videl talianske víno s názvom Nero D´avola, neviete či je to toto nero alebo nejaká iná odroda? Tá cukornatosť sa mi vidí dosť nízka, aj keď v ampelografii je... celý příspěvek >
Nero, 24.2.2012
Chcel by som sa spýtať tých ktorí pestujú Nero, akú dosahuje cukornatosť?
Výsadba reg. vinohradu - zákaz?, 11.2.2012
Zdravím. Vie niekto aká je v súčasnosti situácia pri zakladaní nových vinohradov? V odkaze va strane 12 je uvedený zákaz novej výsadby do 31.decembra 2015
Vypěstování pravokořenných sazenic s hotovým kmínkem, 2.2.2012
Nad týmto som rozmýšľal už dávnejšie a tento rok som odložil pár prútov dhhých cca 130cm, uvidíme čo z toho bude :)
Preočkovanie starého vinohradu, 27.11.2011
Zaujímavé informácie, na jar sa pokúsim o niečo podobné ak sa mi podarí zohnať očká nejakých rezistentných modrých muštových odrôd. Myslíte že by sa takto dali preočkovať cca 10 -15 ročné kríky "samorodáku"?
Čo je to za odroda?, 17.11.2011 Obsahuje fotku
Zdravím, sused mi na jar daroval pár odrezkov z jeho bielej stolovej odrody, ale bohužiaľ ani on netuší aká je to odroda, vie len toľko že je to nejaký hybrid. Réva má strednú silu rastu, skôr kratšie internódiá, jednoročné drevo je svetlohnedé s... celý příspěvek >
Einset Seedless 1rok rada?, 16.10.2011
Na záhrade mám zasadené 2 dvojročné korene tejto odrody, plánujem ich rezať na vedenie typu "záves". Tohtoročné drevo je kvalitne vyzreté takže dúfam že nezmrzne a budúci rok sa dočkám prvej úrody. Sused má taktiež jednu staršiu... celý příspěvek >
Co Vaše réva? (rok 2011), 3.10.2011 Obsahuje fotku
Tento rok ma milo prekvapila odroda Dunaj, ktorú som vysádzal vlani. Vlani to vďaka daždivému počasiu nedopadlo najlepšie, sadenice trpeli celý rok silným nátlakom perenospóry a z dvadsiatich sadeníc prežili zimu len tri. Tento rok som ich ničím... celý příspěvek >
Divné bodky na výhonkoch révy, 28.4.2011
Zdravím! Myslím, že som konečne prišiel na to, prečo moje rastlinky usychali. Najprv k tým priesvitným guličkám: jedná sa o tzv. Perlovitú chlpatosť viniča, citujem: Za teplého a vlhkého počasia (často v skleníkoch) sa na rube listov, žilnatine,... celý příspěvek >
Divné bodky na výhonkoch révy, 25.4.2011 Obsahuje fotku
Ja som vlani napichal odrezky začiatkom apríla priamo do zeme, skoro všetky vyrašili ale koncom mesiaca všetko zničil prízemný mráz. niektoré odrezky som mal vlani aj vo vode, do zemi som ich sadil až koncom júna, keď už mali celkom pekné korene.... celý příspěvek >
Divné bodky na výhonkoch révy, 23.4.2011
Nuž, na nič nové som odvtedy neprišiel. Paľo, mohli by ste prosím bližšie vysvetliť túto vetu vo Vašom príspevku?: Stačí, že aj bez chemickej ochrany po vyčerpaní zásobných látok v dreve väčšina odíde.  Vďaka. Vlado.
Je to choroba?, 4.4.2011
Je vhodné mladé výhonky na odrezkoch občas rosiť postrekovačom?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika