Příspěvky uživatele - new dawn

Jak ostříhat rybíz a angrešt?, 25.3.2016 Obsahuje fotku
Ještě fotky - na tom Zlatém Fíku je lišejník na fotce vidět, v době focení již byl z poloviny otrhaný. Rybíz je Karlštejnský úrodný.           Lída
Hruška neznámá, 6.12.2015 Obsahuje fotku
Teď jsem stáhla ještě letošní fotky té sousedčiny hrušky. Jen mne zaráží, že vámi určená Hardyho je máslovka a tahle má vysloveně zrnitou dužinu, vzhledově by asi odpovídala. Je až nechutně sladká a hrozně moc "navoněná", snědla jsem půlku a dost.... celý příspěvek >
Hruška neznámá, 5.12.2015 Obsahuje fotku
Nejsou ty poslední tři fotky z jiného stromu? Jinak odrůda by mne také zajímala, sousedka má zřejmě stejný cca50 let starý strom po předchozím majiteli, koruna ne příliš velká, plodí bohatě v 2.pol.září, dužina jakoby zrnitá, šťavnatá, chuť... celý příspěvek >
Rychlé usychání smrku bez příznaků škůdce, 18.8.2015 Obsahuje fotku
Pokud by to byla jen ta mšice, tak na přiložených fotkách je, jak ji zjistíte a jak vypadá. Stříká se normálně třeba Mospilanem. Hlavně aby to nebyl ten kůrovec - ale že by ho měl zrovna jen tenhle z celého širého okolí?   Lída
Darina, 9.8.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den, neodolám a vložím sem pár fotek sousedčiných meruněk. Má meruňku Darina, podnož Wangenheimova, sázenou na podzim 2011. Letos už měla solidní úrodu. Ale co mne překvapilo, byla velikost plodů - cca 100g. Pár plodů jsem dostala "na košt"... celý příspěvek >
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 9.8.2015 Obsahuje fotku
Moje Hanita zatím vypadá takhle. Ale od včera se nezalévá, tak mám obavy, že to všechno opadá.           Lída
Obnova skalky - pomoc, 23.6.2015 Obsahuje fotku
Třeba nějak takhle - fotky z netu           Lída
Na podzim vysazené meruňky a třešeň - řez, 9.3.2015 Obsahuje fotku
Dobrý den, známí si na podzim zasadili dvě meruňky a třešeň. Potřebují poradit s řezem a já si nejsem podle dodaných fotek zcela jistá. Velkopavlovická má poměrně slabý terminál, pokud se kosterní větve pokrátí na rovnováhu, zesílí? U Radky bych... celý příspěvek >
Volně rostoucí živý plot - výška 3-4 m, 6.2.2015 Obsahuje fotku
Tak jsem se dnes konečně dostala na zahrádku s foťákem. Tady jsou fotky toho záhonu s keři, tvořícími pohledovou clonu. Že jsou v zimě opadané mi nevadí, v tu dobu stejně moc na zahradě nejsem.... celý příspěvek >
Bazalka v květináči z marketu - přesadit, nebo ne?, 17.12.2014
Dala bych ji do chladnější místnosti a hlavně co nejvíc na světlo. Zalévat podle potřeby, aby nevadla, to se na dálku těžko stanovuje. Nepřesazovala bych, ony tyhle bylinky doma během zimy většinou nemají dlouhého trvání.  Lída
Kde sehnat pěkný dřevěný kompostér?, 17.12.2014 Obsahuje fotku
Tak se hlásím. Každá z komor kompostéru má vnitřní rozměr 133 x 85 cm, výška od terénu se pohybuje mezi 90 a 100cm (uprostřed vyšší). Ještě jsem posledně zapomněla napsat, že v horním bet.věnci jsou zabetonovány úchyty ze starých pařníkových okem,... celý příspěvek >
Co je to za okrasnou travu?, 8.10.2014 Obsahuje fotku
Také posílám pár fotek trav do červena.           Lída
Co je to za švestku?, 31.7.2014 Obsahuje fotku
Soused má na zahradě švestku, říká jí "bosenská", je to již starší strom, cca 50 let. Přinesl mi v košíku, tak jsem toho využila a přikládám fotky  :-))   Lída
Vinná réva - co jí chybí?, 21.7.2014 Obsahuje fotku
Kamarádka mne poprosila, ať se tady zeptám na její vinnou révu. Pěstuje ji stále stejně a teď, během posledních několika dní na spodních listech letošních výhonů zpozorovala mozaikové skvrny, jako když se ztratí zelené barvivo. Škůdce žádný vidět... celý příspěvek >
Žloutnutí resp. zbělení na zahradě, 9.6.2014 Obsahuje fotku
Podle tohoto odkazu je to u brambor také nedostatek Fe, důvod může být stejný jako u jahod - viz fota.           Lída ps - nevápníte moc často?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika