Příspěvky uživatele - galloway pippin

Česnek 2017/2018, 3.12.2017
většinou jsem rád, když někoho potěším, a dám mu jakous takous naději pane Stanislawe, nezoufejte.Pokud nebudete lenivý, jako že nejste, chraň Bůh... jsem o tom přesvědčen.Zřejmě budete velmi přičinlivý, a pracovitý.Znám Vás už z diskuzí velmi... celý příspěvek >
Česnek 2017/2018, 3.12.2017
Postupujete správným časovým směrem pán Stanislaw.Musím Vám zatleskat.O pár roků se možná dostane do lepšího termínu výsadby česneku.Osobně se každým rokem setkávám s mnoha případy zářijového termínu výsadby-je to špatně.Česnek se při časné výsadbě... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 3.12.2017
To mi spadl kámen ze srdce, sem rád, že se shodneme.Taky si myslím, že vynášet konečné soudy nad chutí Topazu začátkem prosince, řadit ho kyselosti k Ontáriu, citronu, zaškatulkovat jej jako jablko s vysokou mírou kyselosti je ale opravdu čirá... celý příspěvek >
Česnek 2017/2018, 3.12.2017
Sadit lze třeba v lednu-pokud nemrzne, a je sucho.V horším případě kdy podmínky tomu nedovolují, nebo nepřispívají bývá, když je v zimě sníh, mrzne, nebo prší, pak se musí čekat na příhodný, příznivý den, jenže to pak třeba jeden nemá čas.To potom je... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 3.12.2017
Já jsem doposud nad (Red)Topazem hůl nelámal, ani se k tomu nechystám.Již asi pátým rokem přináší výstavní úrodu větších, celočervených plodů.Ba dokonce se mi ho daří pěstovat i na M9ce, pokud odrůdový štítek na stromku neklamal.Pěstuju ho na... celý příspěvek >
5 TOP odrůd jabloní, 2.12.2017
1)Sadit letní jablka, když jsou tou dobou výborné, a celkem nenáročné švestky je plýtváním místem, časem, energií... a kdo letní švestky nemá, ať si je HONEM shání.Protože nemá cenu lidi násilím nahánět jísti letní jablka, když u nás všichni jdou na... celý příspěvek >
Tuleu Gras, 19.10.2017
Ono se z ní nakonec, po zaplození, vyklubala nějaká raná, neznámá, ale kvalitní odrůda.O opylovače v jejím nejbližším okolí nemá nouzi... ale nakonec proč né zrovna Těchobuzická, jako kvalitní odrůda, i opylovač???
Topking, 14.9.2017
Nevím jakou má Topking odolnost na šarku.Já ho mám zdravý.Co se týče monílie, dá se u velkoplodých, šťavnatých plodů očekávat, že jsou při deštích náchylné na praskání plodů, a napadení monílie se neubrání.Ošetřuju Horizonem, Sulkou.
Bystrická slivka, 14.9.2017
Pokud si vzpomínám, žádné příznaky jsem na plodech nenašel.Ale zítra cíleně plody prozkoumám, zda nějaké skryté neobjevím.Krom listů, na kterých lze zřetelně a jasně spatřit velmi výrazné olejově difůzní, typické malby.
Bystrická slivka, 14.9.2017
Z Bystrické švestky jsem zklamán.Samozřejmě hodnotím řádně kupovaný vitální stromek na myru, který měl příslušnou visačku.Měl tedy předpoklady prosperovat.Vnášel jsem do ní plané naděje.Opravdu se asi dá, nebo nedá pěstovat pouze nenakažená... celý příspěvek >
Topking, 14.9.2017
Letos druhá úroda, a můžu říci, že jsem spokojen.Při menší násadě plody větší, až velké.A to se mi nechtělo věřit, když mi p.Pavel darujíc rouby, pravil,že Topking velké plody dokáže "udělat.Letos jsem se jich taky dočkal.Při plném dozrání chuť... celý příspěvek >
Prestepenie slivky Jojo, 19.4.2017
1)je to možné.2)pokud šarku dostane,100%odumrů, uschnů.3)ano, zkůšali to tady někteří, npř.p.david ve vlákně Topking.,jak to dopadlo, nevím.
Ako postupovat, aby som mal tento rok mal konecne hrusky?, 18.4.2017
1)Správný poměr ředění přípravku Omite neznám, protože ho nepoužívám, ale skuste ho namíchat podle návodu, který máte na obalu Omite. 2)Proti zri hruškové je třeba dodržet doporučenou vzdálenost od druhého hostitele rzi hruškové(vybrané druhy... celý příspěvek >
Beforest, 17.4.2017 Obsahuje fotku
Neříkám, že u Beforestu je taková doba skladovatelnosti standartní.Jen se chci pochlubit, že moje loňská první úroda na stromku deklarované odrůdy Beforestu v počtu několika kusů vydržela v dobré konzumní skladovatelnosti do jara, což je vzhledem k... celý příspěvek >
Ako postupovat, aby som mal tento rok mal konecne hrusky?, 17.4.2017
Pane Jane, nebuďte smutný, ještě se s tím dá něco dělat.Vidím, že napadení vlnovníkem listy nastalo.Ono je většinou dobře provést postřik 5%Sulkou pořádně, a vhodným postřikovačem, kterým dosáhnete úplně nahoru do koruny, i mezi listy a pod nimi,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika