Příspěvky uživatele - galloway pippin

Potřebuji tip na dobrou švestku, 5.3.2017
Pokud by se ještě našlo místo pro další švestku, která by pomohla Gabrovskou opýlit, volil bych vynikající letní odrůdy Katinka nebo Hanita, popřípadě srpnovou renglotu s velkými plody Oulínskou.
Potřebuji tip na dobrou švestku, 5.3.2017
Nikam nepospíchejte paní Enna, ještě máte hromadu času.Vhodná doba řezu peckovin ještě nenastala.Nyní si ještě dobře prohlédněte celou korunku, a ujasněte si, které větve chcete odstranit, jak budete řezat, a jak by měla po řezu koruna stromku... celý příspěvek >
Potřebuji tip na dobrou švestku, 5.3.2017
Souhlasím, že dobré to není, ale o totální fiasko se taky nejedná.Náprava je možná, a odrůda Gabrovská má do budoucna dobrý potenciál k dobré úrodě kvalitních švestkových plodů.Plodnost by při správném zapěstování, kvalitní výživě při hnojení,... celý příspěvek >
Stříhání rok starých švestek, 5.3.2017 Obsahuje fotku
Odstranil bych silně konkurující větve, prosvětlil korunku, loňské výhony nezakracovat, a ponechané větve řezat na větve nižšího řádu. Neznám výšku kmínku.Mám raději vyšší kmínky, proto jsem spodní větévku označil otazníkem.Pro přiblížení doby, kdy... celý příspěvek >
Potřebuji tip na dobrou švestku, 5.3.2017
...kteří řežou i v patnáctém roce od výsadby podle pravidel pro zakládání korunky a tudíž udržují strom neustále v juvenilním stavu = takovém, kdy se netvoří plodonosný obrost. Paní Enna píše, že strom kvete každý rok, tudíš tento strom... celý příspěvek >
Potřebuji tip na dobrou švestku, 4.3.2017
Podle tvaru zakulacených plodů na obrázku,...tedy né zcela švestkovitého, na obou koncích zůženého podlouhleého tvaru, a hlavně z pravidelně vyholených větví tak pro Hanitu typického hábitu, soudím, že se jedná opravdu o velmi kvalitní odrůdu... celý příspěvek >
Potřebuji tip na dobrou švestku, 4.3.2017
Žádná podložená fakta nemáte, pouze dohady a spekulace.Suma sumárum to nyní vypadá, že Gabrovská odrůda je ten neznámý americký brouk, kterého ještě nikdo neviděl, a je třeba se ho obávat.Chci nyní zdůraznit, že to tak není! Odrůda Gabrovská,(jen... celý příspěvek >
Potřebuji tip na dobrou švestku, 4.3.2017
Co to jsou zase za spekulace! Jistě že je oblast zasažena vírem PPV, tak jako většina všech pěstitelských území, na našem území, i v sousedstve(krom technických izolátů, kde se možný vznik nákazy přísně monitoruje. V případě potvrzeného onemocnění... celý příspěvek >
Karina, 20.2.2017
Karina nepatří mezi ranné hrušky, je to echt ortodoxní podzimní odroda.Když česaná cca začátkem řijna vydržela v bedýnkách odhadem až do konce listopadu, možná i déle.Je třeba brát rozhodujůce hladisko středně vyšší nadmořské výšky(takže u mě... celý příspěvek >
Těchobuzická, 19.2.2017
Jak chutná pozdní standarta Presenta se mohu začátkem řijna až do první dekády listopadu každoročně utvrzovat.Chutná dobře i když na klasickou švestku domácí rozhodně u mě, ani nikde jinde... nemá! Jenže kdeže je touto dobou plodům DV konec...... celý příspěvek >
Odrůda Soledano - je samopsprašná?, 18.2.2017
Samo/cizosprašnost se včeobecně přeceňuje... no není to tak úplně pravda! Zatímco u švestek, jabloní, nebo jiné polní kultůry, které jsou plošně více pěstované jak v nížinách tak i ve výše položených oblastech, nebo v horším mikroklíma.Totíš... celý příspěvek >
Natírání kmenu vápnem, 1.1.2017
pro host 26.110. Pakliže byl strom v dobré kondici, je to velká škoda.Dvakrát větší škoda, jestli hrušeň odrůdy Konference plodila chutné, zdravé plody, starý strom nepřekážel, a měl dostatek prostoru. Nechce se mi věřit, že by byl vápenný... celý příspěvek >
Natírání kmenu vápnem, 1.1.2017 Obsahuje fotku
I využil jsem relatívně příjemného, a slunečného počasí, a v posledním dni starého roku, na silvestra jsem ošetřil kmeny stromů bílým nátěrem zhašeného vápna, které už hezky dlouho dlí ve sklepě pro příhodnou potřebu.Ba co dím, těmito mrazivě... celý příspěvek >
Valjevka, 22.9.2016
Zřejmě nejsem daleko od pravdy, když řeknu, že v současné době se už nenajde mnoho pěstitelů, kteří jsou spokojeni s kvalitou Valjevky v přímém srovnání s jinými odrůdami.Když pominu letošní trable s plošným atakem monílie, tak letos byl mimořádně... celý příspěvek >
Topfive, 22.9.2016
Topfive vyniká dlouhou skliznovou periodou.I mě vydržela na stromě do první dekády září.Ba právě pro tu zarputilost se kterou se drží na stromě, a né a né se pustit dolů, koncentruje vysokou hladinu cukrů v dužině.Ano vyniká cukernatostí, i její... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika