Bystrická slivka



galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?)
14.9.2017 20:50

Pokud si vzpomínám, žádné příznaky jsem na plodech nenašel.Ale zítra cíleně plody prozkoumám, zda nějaké skryté neobjevím.Krom listů, na kterých lze zřetelně a jasně spatřit velmi výrazné olejově difůzní, typické malby.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 65.144 (?), 24.12.2012 13:47

Nejsem si jist, zda Vase pravidlo rovnovahy 'vlastnosti' uplne plati. Energeticka rovnovaha jiste plati, snizena odolnost vuci chorobam jde spis na vrub slechtitelu, kteri se to pak dalsim slechtenim snazi dohnat ci 'opravit'. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
milanfiala - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1142) - 95.70 (?), 8.9.2015 14:29

Konečne som sa dočkal nadhernej urody slivky Bystrickej 4 rok po vysadeni chutove vlasnosti super, budem sa ju snažit udržat zdravu čo najdlhšie dokial ju šarka nezniči, striekat a zase striekat.

Bystricka
Bystricka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 8.9.2015 15:25

Nové odrody už máme,takže došlo na klasiky,které obohatí naše sbírky,třebas i s malou odolnosti.Stromek vysazený na podzim 2012 mně dodal prvních pět plodů, které teprve vybarvují.Koštovačka možná bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 8.9.2015 16:26

    Ač Vám všem pěstitelům klasiky držím palce, podle mě tudy cesta nevede. Získávat kvalitní plody za cenu "stříkat, stříkat, stříkat" je sice možné, ale není to ekonomické, ekologické, zdravé a v konečném důsledku možná ani účinné. Jedinou cestu vidím v hledání, křížení a nalézání extra tolerantních, rezistentních, imunních či supersenzitivních hybridů a mutací. 
   V tomto roce mi zaplodil jeden klon Domácí švestky, jejíž roub jsem před lety obdržel v jedné šlechtitelské stanici. Tam jej vyselektovali jako překvapivě dobře odolávající PPV. Chuť je typicky skvělá a postižení plodů i listů zcela minimální, na hodnocení je ale příliš brzy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 21.9.2015 20:02

 Ač Vám všem pěstitelům klasiky držím palce, podle mě tudy cesta nevede.Jedinou cestu vidím v hledání, křížení a nalézání extra tolerantních, rezistentních, imunních či supersenzitivních hybridů a mutací.

No to si klidně hledejte tu svoji cestu donekonečna... štastnou cestufrown.Dle mého názoru, a zkušeností, žádná (novo)švestka nedosahuje kvalit těch malých plodů domácích variet a durancií.A to prosím i odkopků na mezi, nebo u sousedů těžce postižených šarkou.Jen si v těchto dnech zkuste okusit nějakou takovou... rozdíl v množství aromatů malých přezrálých domácích švestek poznáte ihned.Domácí švestka je mezi těmi Obrtophity obrazně řečeno popelka,které všechny hravě strčí do kapsy ve většině kvalitativních parametrech.

Ani TOPTASTE nedosahuje kvalit DV.Je tam v plodech cítit hodně cukrů, pak cosi ovocné, univerzální(uniformní)...sice chutné,ale typická švestková chuť to není... toť vše.Zázrak se nekoná.Pak tady máme nějaké TOPHITY, HAGANTY,JOJA-obrvajcáá, která se mi ani do huby nechce vzít,neboť se tam bez mírného násilí najednou nevejdou... to je raději vhodím do soudku.TOPFIVE má ještě více cukrů než TOPTASTE, ale vyjimečná švestková chuť nikde.Nejvíce vyčnívají plody HANITY, které se švestkám blíží nejvíce.HANITA se němcům opravdu, ale opravdu povedla... klobouk dolů.A to jsem zaznamenal na HANITU v minulosti nějaký pobloudlý názor,že by si ji pán už nikdy více nekoupil pro její náchylnost k dírkovitosti.Tak to je mi k smíchu,to je mi k pláči.

Když to vemu kolakolem, tak raději budu několik let udržovat švestky domácí v dobré kondici, třeba i několika postřiky proti mšicím,s vědomím,že ten dobrý zdravotní stav možná není navždy,  než vysazovat ve velkém řepové HAROMY, které asi ani nedozrají... DVdozraje spolehlivě vždycky... to si klidně napište!A to se klidně přiznám, že jako pěstitel lačný nových odrůd jsem si pořídil stromky HAROMY, JOFELY na zkoušku, a přiroubovanou v koruně mám taky, a budu čekat co se vyklube.Ale že bych na nich stavěl své pilíře,tak to né!Když né, tak pak krumpáč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 21.9.2015 22:51

Není to tak dávno, kdy jsme stejně přes prsty dívali na rezistentní jablka. Mají pachuť planých, kdepak na klasické citlivé odrůdy. Vida a dnes se klidně měří s chutí goldenů či jonagoldů. Takové Katince se v době své zralosti nevyrovná žádná z původních letních slivoní,  to ani v chuti. Nepopírám, že chuť pravé Domácí dosud předstižena nebyla, ale pěstovat švetky za cenu čekání,  zda mi šarka v příznivých letech něco nechá, za cenu intenzivní chemie, to opravdu nechci. Ostatně chuť Coxovy renety zatím taky žádné jablko nedosáhlo, ale to neznamená že na ní postavím veškerý svůj sortiment.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.158 (?), 14.9.2017 8:37

Dobrý den, jen se chci zeptat jak se Vám jeví po letech od naroubování(2012) Bystrická Muškátová versus Bystrická, Děkuju za reakci. VP Hodonín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 14.9.2017 20:22

Z Bystrické švestky jsem zklamán.Samozřejmě hodnotím řádně kupovaný vitální stromek na myru, který měl příslušnou visačku.Měl tedy předpoklady prosperovat.Vnášel jsem do ní plané naděje.Opravdu se asi dá, nebo nedá pěstovat pouze nenakažená šarkou.Pokud ji dostane, je tvrdě postihnutá, a kvalita nestála za nic.I tak plodí velmi malé plody.Budu se s ní loučit.Oproti rovněž postihnutá Čačanská rodná přináší každoroční velmi kvalitní, a velké, štavnaté, sladce aromatické plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.175 (?), 14.9.2017 20:41

Oproti rovněž postihnutá Čačanská rodná přináší každoroční velmi kvalitní, a velké, štavnaté, sladce aromatické plody.

Má Čačanská rodná aj nejaké deformácie na plodoch od šarky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 14.9.2017 20:50

Pokud si vzpomínám, žádné příznaky jsem na plodech nenašel.Ale zítra cíleně plody prozkoumám, zda nějaké skryté neobjevím.Krom listů, na kterých lze zřetelně a jasně spatřit velmi výrazné olejově difůzní, typické malby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika