Příspěvky uživatele - galloway pippin

Valjevka, 22.9.2016
Zřejmě nejsem daleko od pravdy, když řeknu, že v současné době se už nenajde mnoho pěstitelů, kteří jsou spokojeni s kvalitou Valjevky v přímém srovnání s jinými odrůdami.Když pominu letošní trable s plošným atakem monílie, tak letos byl mimořádně... celý příspěvek >
Topfive, 22.9.2016
Topfive vyniká dlouhou skliznovou periodou.I mě vydržela na stromě do první dekády září.Ba právě pro tu zarputilost se kterou se drží na stromě, a né a né se pustit dolů, koncentruje vysokou hladinu cukrů v dužině.Ano vyniká cukernatostí, i její... celý příspěvek >
Vlaška končí, 22.9.2016
Není to nic složitého.Pokud názor na paní Vlašku spoluvytváří pan docent Sus, který pěstuje slivoně v Pražské Troji(cca180mnm),tak je to hodnocení materiálu celkem logické.Ovšem né každá Vlaška je pěstována v tak příznivé oblasi, a mikroklimatu, jako... celý příspěvek >
Topfive, 22.9.2016
Ano, Toptaste zraje dříve, v srpnu.Ale i v popisu odrůdy se už mnohokrát psalo, že zralé plody nepadají, vydrží dlouho na stromě, a později dosahují vysoké cukernatosti 32 brix.Ba právě proto, že vydrží dlouho na stromě, mohou ty cukry nabírat,...a... celý příspěvek >
Slivoň Haganta, 6.9.2016
Ještě se mně nestačila tolik rozplodit... i když jí mám cca 7 rokem.U velkých (obrovských)plodů se často nestává, aby měly tyto ony ryze žlutou dužinu, i aromatickou chuť..Ze známých důvodů ani nejsem paušálně nějak příznivcem takto velkoplodých... celý příspěvek >
Domácí švestka a Domácí velkoplodá, 5.9.2016
Pujdu zžřejmě proti proudu.Tak se stalo, že mě letos zaujaly plody tolik opovrhované Těchobuzické.A tak.zatímco některým nedozrála ani koncem září, u mně v hornatých Beskydech je zralá a měkká už nyní.Plody velké, tvarem typické... na švu s plně... celý příspěvek >
Čačanská Rodna, 28.8.2016
Čačanská rodná letos předvádí famozní výsledky.U mně jednoznačná (letošní) jednotka.Velikost plodů nepřeplozeného stromku spíše většího kalibru, ale ta chuť plodů letos jednoznačně vítězí.Měkčí, až středně měkká dužina jako jinými roky velmi... celý příspěvek >
Topfirst, 24.7.2016
Letos je skoro vše zase o trochu blíže, blíže, a použil bych toto... Jak lvové bijem o mříže,...my bijem o kmeny stromů. jak lvové v kleci jatí,...zajatí v mlsném oparu. my bychom vzhůru k nebesům... a do plných korun stromů. a jsme zde... celý příspěvek >
Nejranější odrůdy slivoní, 24.7.2016
No to jistě.Přezrálé plody jsou převelice lákavé.Až zahnědlá dužina Katinky Vám zahraje sonátu pod patrem, hnedle je veseleji.Jenže to chvíli potrvá.Štěstí, že řadím Katinku mezi tkzv."měkké"švestky, a těm to zas tak dlouho netrvá.Konzumní okno trvá... celý příspěvek >
Nejranější odrůdy slivoní, 22.7.2016
Nemám tak příznivou oblast, proto švestky doozrávají o týden až čtrnáct dní později.Ale z prvních letních švestek jsem nadšen, i když tak trochu postrádají aroma naších klasiků. Herman už je v plné zralosti, a to je dost, že si dal na čas až po... celý příspěvek >
Průklest švestky, 11.7.2016
Neznám rozsah toho Vašeho průklestu, ale pokud bude spíše menšího rozsahu, tak proč né???
Herman x Topfirst, 11.7.2016
Pěkné plody, i celková úroda, gratuluji,je to k čemu.To sem určitě patří, přesto hlásím, že tak špatné podnebí to určitě nebude, když jsou plody už modré.Přesto hlásím, že jsem se taky dnes dočkal, a po dnešním horkém dni, i moje první Her.many se... celý příspěvek >
Tečkaté listy jabloně, 11.7.2016
Ať dělám co dělám,...je mi líto, strupovitost na listech nevidím.Strupovitost se na listech jabloně projevuje tmavými cca 5mm skvrnami, které nikterak neperforují list.Trpělivě si sedí, a čekají.
Herman x Topfirst, 10.7.2016
...no jistě, nezralý plod je vždy kyselý! Moji první Hr.mani jsou až na jeden červivý, všichni celozelení.Tak jsem v úžasu, když už je někdo touto dobou jííí.Jinak to jsou opravdu oni, protože mají krátkou stopečku, na kterou jsem už upozorňoval.
Opakovaně hnědé listy, 10.7.2016
Přípravky na bázi mědi se mají k ošetření stromů používat pokud rostliny nemají listy, protože je(listy) v době rašení, a v době vegetace měď v doporučené koncentraci poškozuje.Měďnaté přípravky lze použít k ošetření stromů už třeba na podzim, a až... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika