Příspěvky uživatele - galloway pippin

Jak ostříhat nový stromek, 12.4.2017
Ano, pochopil jste to správně.Co je pod oválem... odstranit u kmínku (na větevní kroužek).Co je nad oválem-terminál... odstranit.V zoně oválu vybrat 3-4 výhony, a ty zakrátit střihem na 3-4 pupen, v ideálním případě směřující ven z korunky.
Pocta Rubinole, 11.4.2017
To přece není žádné překvapení, přestože rostou u Vás na jiných podnožích.Jejich růstová intenzita se mnoho neliší. Rozela, jako odrůda, roste o mnoho slaběji, než bujná Rubinola.Na čtyřletém stromku bych ze začátku ponechal všechny plody.Až podle... celý příspěvek >
Jak ostříhat nový stromek, 11.4.2017 Obsahuje fotku
I přesto, ba právě proto, že se povýsadbový řez, a jarní výchovny řez u zakořeněných stromků v něčem liší, k založení korunky broskvoně ještě pozdě není.Všeobecně se doporučuje řez peckovin v čase mízy pro lepší hojení řezných ran, ale i pro jiné... celý příspěvek >
Rozkvétání 2017 M+B, 10.4.2017
Já jsem ryzí peckofil, jádroviny jen okrajově.Ale pochopím odlišné preference.U nás, na Severní Moravě je to stejné jako všude, kde byl letos silnější mráz..Všem broskvoním vymrzly květní pupeny.Už jsem se ale rozhodl, letos budu na broskvoních... celý příspěvek >
Kvitnú jablone, 10.4.2017
U nás na Severní Moravě je to stejné.Jabloně přecházejí ze stavu myšího ouška, ale květy jsou stále uzavřené.Čmely a včely sice v tom teple lítají, ale zatím zybtečně.
Zakrslá broskvoň v květu už z obchodu, 8.4.2017
Tuhletu, jak Vy říkáte "balkonovku"mám doma cca 8 roků.Konkrétně ta moje se jmenuje Balkonela.Je od Starkla.Plodí bohatě, chuťově pouze (subjektívně)průměrné ovoce.Pokud není zastřešena trpí moniliozou plodů.Už bych ji znova nechtěl, a to z toho... celý příspěvek >
Opál, 6.4.2017
Já si pane Mikeši myslím, ohledně té Vaší zaměněné, žlutooranžové odrůdy slívy, že by se mohlo jednat o polozapomenutou, a nyní znovu objevenou starou odrůdu Babče.V posledním čísle Zahrádkáře, článku Historickým odrůdám neubral čas na půvabu,... celý příspěvek >
Stříhání rok starých švestek, 4.4.2017
Zakrácení kosterních větví ve stené rovině se praktikuje při jarním řezu, u stromků s terminálem, které byly vysazeny na podzim.U stromků vysazených na jaře neřežeme do roviny, ale provádíme řez na 2-4 pupeny. Řez v pomyslné rovině není nutno... celý příspěvek >
Stříhání rok starých švestek, 4.4.2017
Kdyby mi npř. přišel poštou stromek, jehož tvar, skladba kosterních větví mi nevyhovuje, převychoval bych ho podle svých přectav.Například stromek jen s dvěma nevyhovujicími, nebo nevhodně situovanými kosterními, jednoletými výhony.Tvar, výšku... celý příspěvek >
Stříhání rok starých švestek, 4.4.2017
1)Pokud stačí stručně, tak... ano podpoříte.Jenže já si neumím přectavit co se přesně míní zakrácením dvou kosterních větví.Je to přivelmi široký pojem. 2)Jen co mladé kambíí(kůra)nožíkem dovolí, dřevo dál nepustí.3)Jak vysoko?...přiměřeně.Ono... celý příspěvek >
Boikovo obrovské, 4.4.2017 Obsahuje fotku
a toto co?...co to to?
Stříhání rok starých švestek, 4.4.2017
Záleží, zda nenarostou jaksi samy.Nikde nepíšete, zda je stromek mladý, ve středních létech, nebo starý.Na mladém stromku, pokud chci podpořit přeměnu očka v letorost, použiju zářezy nad pupenem.Říkám tomu "měsíčkování".Pro tento účel využiju... celý příspěvek >
Ako postupovat, aby som mal tento rok mal konecne hrusky?, 3.4.2017
Bylo by dobré vědět proč provádím ten který postřik, za jakým účelem, čím,kdy, jaká účinná látka, a jak se míchá.Myslím, že prvotním impulzem byla neplodící hrušeň.Touto dobou by měly být dobře znát chocholíky květů.Kvetou obě hrušně?Slibované... celý příspěvek >
Třešeň Sweet Early, 3.4.2017
Pokud jste jasnovidec, tak můžete ihned, a v ty piynty.Pokud nejste, počkejte si jak který pupen bude rašit, v jaké intenzitě, směru. Ale už touto dobou víte, jak vysoko by měla být korunka podle Vašich představ. Co je pod hranicí korunky, všechno... celý příspěvek >
Gabrovská - co s novým terminálem, 30.3.2017
Nepředpokládám, že by byla odrůda Gabrovské naštěpována v korunce stromku.Štěpování odrůdy ve výšce korunky není standartní postup školek. Důvod proč ten bujný výhon má jiný odstín kůry oproti stávající korunce(obr.č.5) je ten, že je kůra onoho... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika