Příspěvky uživatele - galloway pippin

Třešeň Sweet Early, 3.4.2017
Pokud jste jasnovidec, tak můžete ihned, a v ty piynty.Pokud nejste, počkejte si jak který pupen bude rašit, v jaké intenzitě, směru. Ale už touto dobou víte, jak vysoko by měla být korunka podle Vašich představ. Co je pod hranicí korunky, všechno... celý příspěvek >
Gabrovská - co s novým terminálem, 30.3.2017
Nepředpokládám, že by byla odrůda Gabrovské naštěpována v korunce stromku.Štěpování odrůdy ve výšce korunky není standartní postup školek. Důvod proč ten bujný výhon má jiný odstín kůry oproti stávající korunce(obr.č.5) je ten, že je kůra onoho... celý příspěvek >
Ako postupovat, aby som mal tento rok mal konecne hrusky?, 29.3.2017
1)Po přesasazení hrušeň rozkvetla... jednoduše proto, že měla z roku minulého nadiferencované květní pupeny, které rozkvést musely tak jako tak.Však stromek NEVÍ, že druhým rokem už bude přesazen, a skrze poškozené kořeny plodičky neuživí.Tvorba... celý příspěvek >
Ako postupovat, aby som mal tento rok mal konecne hrusky?, 28.3.2017
1)Pokud vím, všechny hrušně jsou cizosprašné, včetně Williams a Konference. 2)Na vlnovníky použijte postřik naředěnou 5%ni Sulkou.V tuto dobu, dokud ještě nejsou vyrašeny lístky. 3)Na houbovou rez hrušnovou použijte fungicidy, jejich způsob,... celý příspěvek >
Kdy postřik proti kadeřavosti?, 27.3.2017
Většinou se udává předjarní postřik 5%ni Sulkou.A tak v mém případě na třcet litrů roztoku bych měl použít cca 1 a1/2 L Sulky.Těch 30L postřiku mi vyjde akorát na celou zahradu. Na hnojení borem se většinou trochu zapomíná, přitom má bor v půdě... celý příspěvek >
Kdy postřik proti kadeřavosti?, 27.3.2017
Možná, že je to tak jak říkáte.Myslím, že se to tady v ninulosti už objevilo, ale rád se nechám poučit.Rostliny bor potřebují, a tak se většinou snažím ušetřit svou námahu, a na místo dvakrát kolečko okolo stromů, většinou přimíchám nějaký ten bonus... celý příspěvek >
Kdy postřik proti kadeřavosti?, 27.3.2017
První postřik všech ovocných stromů mědí(Champion) jsem provedl 13.3.Dnes opět postřik celé zahrady, keřů stromů, tentokrát Sulkou.Broskvoně už vystrkují čupřiny.Připomínám, že na postřik Sulkou už je nejzasší termín postřiku proti kadeřavosti na... celý příspěvek >
Nové odolné marhulky na PPV, 21.3.2017
Onen památný mráz byl 18.5.2012.,pátek ráno za kuropění, okolo páté, šesté ranní, a nás bylo -6°C.
Jak fungují opylovači?, 20.3.2017
Není důležitý termín dozrávání plodů, ale termín kvetení.Protože pro zdárné opýlení dvou a více odrůd navzájem je závislé rovněž od dostupnosti kompatibilního druhu pylu.Ideálně v co nejdelší době překrytí kvetení, a ideálně za co nejpříhodnějšího... celý příspěvek >
Princess nahrada za Suncrest?, 20.3.2017
Letos mi taky bude plodit Princess.Jen nevím, která to bude.Mám dva stromečky vlastní výroby na broskvoňovém semenáči.Očka jsem dostal darem.Tak jsem zvědav, která Princess to vlastně bude.Pak je porovnáme. Mám i zmiňovaný Suncrest.Je to velmi... celý příspěvek >
Praha - západ sháním carmen a sunburst, 16.3.2017
U Starklů 1x, velmi špatná zkušenost.Asi to nebude pravidlem, ale co kdyby.To co mi poslali ze Starkla, to bych nikomu nepřál.Z kosterních větví pouze krátké čapiky, kořeny rovněž ušmiknuté.Nic se neujalo.Reklamaci uznali, poslali náhradu. Na... celý příspěvek >
Sloupovitě rostoucí pološvestka Jojo na podnoži Krymsk, 16.3.2017
Letos zasadit, pak bych stromek nyní neřezal, a udělal bych to podle situace další rok.Podle květních pupenů to vypadá, že letos plody ochutnáte.
Praha - západ sháním carmen a sunburst, 16.3.2017
Na Zázvorce nábízí Carmen, Sunburst na klasické semenné podnoži, takže klasické stromy.Objednat si lze po internetu dnes, nejpozději do 14 dní jsou doma.
Nádory na větvích, 16.3.2017
1)Na prvním i třetím obrázku jsou rány czela, nebo uplně zavaleny.Zacelená rána brání stromek před infekci, a zhoršení stávajícího stavu.Tam bych nic nepodnikal. 2)Pokud máte i jiné a další dřevní kazy jako na prostředním obrázku, kde je stav... celý příspěvek >
Staré odrůdy, 15.3.2017
Přesně takové letní jablko jako je foto.,Ananasové letní jsme v minulosti pěstovali na zakrslé podnoži, takže byl stromek celkem rozumné velikosti, a plodil tolik ovoce, že jsme úrodu i v záplavě jiných letních jablečných úrod měli problém... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika