Příspěvky uživatele - tulipanek

Kvetení hortenzií, 11.8.2014
Děkuji, na místě kde máme hortenzie je převážně vlhko, v polostínu, (objevují se tam i houby). Máme je vysazené v běžné rašelině s přidanou zeminou. O té baltské rašelině se informuji.
Prosím poradíte dlouhokvetoucí trvalku s červenými květy 30-50 cm vysokou?, 11.8.2014
Přidávám do seznamu ještě červeně kvetoucí kytičku - Echinacea 'Tomato soap' ,nevím jestli se jedná o dlouhověkou trvalku. Líbí se mi moc také Rudbeckia hirta ‘Cherry Brandy’, ale opravdu se jedná o letničku.
Kvetení hortenzií, 11.8.2014
Tak to je dobré vědět, děkuji. Podle fotek na internetu jsem byla  pro 'Vanilla Fraise', ale když píšete, že se 'Pinky Winky' drží lépe, tak váhám. Je více podobných kultivarů, které mají nejprve bílé květy a postupně se zbarvují do růžova,... celý příspěvek >
Kvetení hortenzií, 11.8.2014
Velkokvěté hortenzie jsme také před zimou zasypali listím a ještě přikryli jehličnatými větvičkami a i přes slabou zimu výhony vymrzly. Asi nebyly zdřevnatělé, ale naštěstí na jaře vyrazily nové, ikdyž nekvetoucí.
Kvetení hortenzií, 11.8.2014
Minulý rok na jaře jsme si vysadili 3 keře velkokvětých hortenzií - Hydrangea macrophylla, vymrzly, listy obrazily, ale letos se ke kvetení nemají. Existují ale prý vylepšené druhy hortenzií - Endless Summer® a Forever & Ever, které kvetou i na... celý příspěvek >
Prosím poradíte dlouhokvetoucí trvalku s červenými květy 30-50 cm vysokou?, 4.8.2014
Ze zmíněných kytiček mi některé ochotně sehnali v místním zahradnictví, zbývající jsem si objednala přes internet v zahradnictví Lukon Glads. I když jsem se trochu obávala, protože zde firma nemá jen pozitivní recenze, zásilka od nich mi přišla... celý příspěvek >
Dlužicha - Heuchera - trvalka nejen do polostínu?, 30.7.2014
Děkuji, 'Caramel' má krásnou barvu, tak snad jí někdy seženu. A jak vypadá ta Vaše Renat, přidejte prosím fotku.
Dlužicha - Heuchera - trvalka nejen do polostínu?, 29.7.2014
Jé a co tato medově zlatá, nevíte prosím, co je to za kultivar?
Dlužicha - Heuchera - trvalka nejen do polostínu?, 28.7.2014
Ano, tak nejspíš tato, zřejmě jste jí našla, protože  'Southern comfort' má také takové velké listy.
Dlužicha - Heuchera - trvalka nejen do polostínu?, 28.7.2014
Nejsem odborník, ale podle fotek z interneru tipuji, že by Melisy heuchera mohla být 'Kassandra'.
Dlužicha - Heuchera - trvalka nejen do polostínu?, 28.7.2014
Paráda, nejhezčí je tam asi opravdu 'Brass Lantern'. Je to Heucherella, koukám.
Prosím poradíte dlouhokvetoucí trvalku s červenými květy 30-50 cm vysokou?, 28.7.2014
Co jsem s těžkých srdcem vyloučila červenokvětá krásnoočka, rozhodovala jsem se právě mezi touto Potentilla thurberi ´Monarch's Velvet´ a řebříčkem 'Red Velvet'. V zahradnictví mi sehnali 2. zmíněnou, měla by prý docela dlouho kvést. A nově mám... celý příspěvek >
Prosím poradíte dlouhokvetoucí trvalku s červenými květy 30-50 cm vysokou?, 27.7.2014 Obsahuje fotku
Sehnala jsem červený řebříček Achillea millefolium 'Red Velvet', tak zas budu přesazovat :-)
Dlužicha - Heuchera - trvalka nejen do polostínu?, 27.7.2014 Obsahuje fotku
Renat, Vaše 'Gunsmoke' je moc krásná s opravdu nezvyklou barvou. Přidávám též foto nové heuchery 'Shanghai'. Na 2. fotce je vidět s krásně rozrostlou 'Marmelade' a se zelenou 'Marvelous Marble', která se moc k růstu nemá. Na 3. fotce zprava:... celý příspěvek >
Dlužicha - Heuchera - trvalka nejen do polostínu?, 25.7.2014 Obsahuje fotku
Při dnešní návštěvě zahradnictví jsem si pořídila další Heucheru - 'Shanghai', má opravdu speciální stříbrno purpurovou barvičku. Náhodou jsem zde narazila na stejnou dlužichu, kterou mám na zahradě a pro níž jsme zde hledali jméno, jedná se o tu s... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika