Příspěvky uživatele - tulipanek

Jak pěstovat krásnoočko, 20.6.2014
Děkuji paní Marie, přesazovat je raději budu, protože mi utlačují sousední kytičky. Zkusím to tedy na podzim, trochu jsem se bála, aby stihly dobře zakořenit. 'Nanu' mi to také trochu připomíná, ale ty by též neměly být tak vzrůstné. Ta naše je... celý příspěvek >
Darovaný hvozdík - letnička, dvouletka, trvalka?, 20.6.2014 Obsahuje fotku
Ze dvou vloni zakoupených nakvetlých karafiátků nám kupodivu jeden letos opět krásně kvete. Nevím, jestli to byla letnička, která se vysemenila? Trvalka to asi nebude, ale kdyby se jednalo o dvouletku tak by květy měl až příští rok, že? Druhý... celý příspěvek >
Jak pěstovat krásnoočko, 20.6.2014 Obsahuje fotku
Vloni jsem si naplánovala výsadbu trvalkového záhonu a na konci léta jsem si nakoupila plno trvalek, snažila jsem se vybrat určité druhy, aby nám ladily barvou, výškou apod. Mezi nimi jsem si objednala i 3 rostliny - krásnoočka, u nichž se uvádí... celý příspěvek >
Pnoucí růže - odolná, remontující, vonná s plnými květy?, 14.6.2014
Co jsem se dočetla, tak by se prý růže neměly sázet na místo, kde již byly růže dříve, protože země je vyčerpaná a může být infikovaná. Uvádí se, že možnost výsadby na stejné stanoviště je po 6–8 letech. Řešením by měla být kompletní výměna půdy do... celý příspěvek >
Jméno květiny, 7.6.2014
Také moc nechápu to přirovnání od PH. My máme na zahradě devaterníků více - jednoduché - bílé, žluté, oranžové, růžové, ale právě jen jeden plnokvětý Helianthemum ' Cerisse Queen ', je z nich nejkrásnější (myslím, že je to ten samý jako od... celý příspěvek >
Jaro 2014, 21.5.2014 Obsahuje fotku
Paráda Renat, pěkná sbírka. Já stihla v dubnu vyfotit jen hyacinty, škoda že obrázek nezachycuje také jejich vůni
Pnoucí růže - odolná, remontující, vonná s plnými květy?, 19.5.2014
'Laguna' je opravdu krásná růže, už se těším až ji budeme mít na zahrádce :-)
Pnoucí růže - odolná, remontující, vonná s plnými květy?, 11.5.2014
Děkuji, máte je krásné :-). Já nakonec zvolila možnost objednání přes internet v zahradnictví, kam často chodím okukovat a protože tam mají i mnou sháněnou odrůdu Rhododendronu, vybrala jsem zde i růžičku pnoucí - Rosa "LAGUNA"®. Měla by dle popisu... celý příspěvek >
Existuje nějaká odrůda rhododendronu, která snese slunné stanoviště?, 9.5.2014
No teda, taková paráda a roste a kvete krásně, aniž by byl nějak zastíněný. A já si lámu hlavu, jaký vhodný rododendron vybrat, aby i na slunci dobře prosperoval. Ale asi mají různé druhy rozlišné nároky.
Pnoucí růže - odolná, remontující, vonná s plnými květy?, 9.5.2014
Děkuji, bohužel sama žádné zkušenosti s pnoucími růžemi nemám. 'Louise Odier' vypadá moc dobře, z internetu jsem si vytipovala několik dalších odrůd, které by měly vyhovovat: Laguna, Bajazzo, Golden gate, Rosanna, Amadeus, Camelot, Compassion. Škoda,... celý příspěvek >
Pnoucí růže - odolná, remontující, vonná s plnými květy?, 9.5.2014
Rádi bychom růži, která nám popne kovový oblouk. Poradíte prosím v rozhodování, jakou popínavou růži s výše uvedenými charakteristikami zvolit. Naše zahradnictví nabízí tyto 4 odrůdy : 'Dortmund', 'Uetersen', 'Sympathie', 'Velichen'. Na internetu... celý příspěvek >
Existuje nějaká odrůda rhododendronu, která snese slunné stanoviště?, 9.5.2014
Máte pravdu Rhododendrony ze skupiny yakushiman snáší plné slunce, ale jsou mezi nimi i keře vyšší, dorůstající alespoň 2 m? Já jsem našla jen menší cca do 1 m.
Jaký kultivar Wistarie pro vytvoření stromku s korunou, 9.5.2014
Již se zde psalo o Vistárii křovité - Wisteria frutescens 'AMETHYST FALLS', zkuste si vyhledat.
Existuje nějaká odrůda rhododendronu, která snese slunné stanoviště?, 8.5.2014
Tak jsem brouzdala na internetu a v jednom zahradnictví, které okukuji a inspiruji se, jsem v popisu u několika vzrůstnějších Rododendronů vyčetla, že snášející i umístění na plném slunci. Jedná se o Rhododendron 'Gomer Waterer', 'Lord Roberts', 'Mrs... celý příspěvek >
Jaké keře, rostliny byste doporučili pro volně rostoucí živý plot?, 2.4.2014
To byste byla hodná, moc by mi to pomohlo :-)
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika