Příspěvky uživatele - j3david

Lis na ovoce, 14.9.2018
Mám tip. Neshánějte lis, podívejte se na různých bazarových portálech po bubnové malé ždímačce na prádlo. Bazarově to stojí pár korun a práce je daleko snadnější a je to velice účinné. Potřebujete dovnitř ale také plachetku. Já jsem takto zakoupil... celý příspěvek >
Aronie, 23.8.2018
Já už mám nejen sklizeno, ale už i vykvašeno a vypáleno... letos to bylo šíleně rychlé.
Benzínová sekačka pozemek 1300m2, 9.7.2018
A už je to tady opět... Abych to nevymýšlel znovu, použiju copy-paste příspěvku už asi dva roky starého: Když si dáte do vyhledávače výraz "sekačka na" tak vám vypadne 22 (!) stránek jenom názvů vláken kde kromě sekačky na "sportovní areál",... celý příspěvek >
Problémy s plechovou udírnou, 18.1.2018
Je to stoprocentně tepelným režimem udírny. Zděná udírna má velkou akumulaci tepla. Musíte ji nejdříve "roztopit"... tedy zahřát. Ono zahřát zděnou udírnu v zimě kdy jsou vyzdívky studené i pod nulou dá trochu práce a vezme to čas. Ale výhodou je, že... celý příspěvek >
Dusík z dešťů a růst trávy, 12.8.2017
Jo - a hlavně - dusík je CHEMIE! A kyslík taky! a to si představte že oba dva tyto chemické plyny dýcháme!
Hrušeň mi letos už podruhé kvete, 3.7.2017
Samozřejmě chybka, mělo být že je začátek července. Nějak jsem se zpozdil :-)
Hrušeň mi letos už podruhé kvete, 3.7.2017
A je začátek června, na hrušni jsou už docela větší plody z prvního kvetení, malinké plody z druhé vlny kvetení a teď se objevují opět květy ve třetí vlně. Nezbláznila se příroda? Nikdo nezná odpověď na to co se vlastně děje?
Hrušeň mi letos už podruhé kvete, 13.6.2017 Obsahuje fotku
Dobrý den, chci se zeptat zkušenějších. Hrušeň mi na jaře krásně odkvetla, má už drobné plody a teď mi začala kvést znovu. Květy jsou na koncích nově narostlých větviček, dosud nevyzrálých, zelených a měkkých. Květy tvoří jakoby "klasy". Co se to... celý příspěvek >
Co přivézt z Itálie?, 6.4.2017
Kdysi jsem si přivezl semena rajčat z Norska - ty rostly a plodily! Hold zvyklé na severské podmínky.
"Zababčený" strom, 24.12.2016
Je to tak jak píše pan Vysloužil. Dělám to tak už asi 15 let a mám pocit že nových přírůstků je čím dál víc. Když opadne listí vypadá to všechno jako "hustý velký keř na kmeni". V podstatě to střihám zpět do původní výšky, odstraňuji vše co roste... celý příspěvek >
"Zababčený" strom, 24.12.2016
Děkuji za vysvětlení. Není to tedy případ mých pár jabloní. Jsou vysázeny někdy kolem roku 1962 - 63. Sice staré, ale plodí a přirůstají jak vrby :-). Právě ten každoroční obrost v délkách 0,5 - 1 m co každou zimu likviduji mne inspiroval k tomu... celý příspěvek >
"Zababčený" strom, 23.12.2016
Dobrý den, zdravím všechny zkušené pěstitele a přicházím s dotazem který se asi bude zdát hloupý... ale když se nezeptám, zůstanu hloupý já :-) Takže. Co to vlastně je když se řekne že strom (jabloň) je zababčený? Jak to vypadá, čemu to škodí a... celý příspěvek >
A až Z o uzení, 5.12.2016
Běžně se žárové vyzdívky dělají na velmi tenké spáry. To zejména proto, že žárovzdornost a žáropevnost například šamotu je daleko vyšší než jakékoliv malty (i šamotové). Ale jakékoliv topeniště kde se má topit dřevem není "žárové"... a u udírny už... celý příspěvek >
A až Z o uzení, 4.12.2016
Neřešte to. Topeniště pro udírnu stejně pracuje při nízkých teplotách... spíše jenom čadí. Nic nepopraská a když snad jo tak jenom minimálně - malta ve spárách praská i při "normálních teplotách. Pro klid duše to můžete přespárovat například... celý příspěvek >
Kvalita domacej palenky, 4.12.2016
Řekl bych to tak... sice to k ničemu není, ale taky to ničemu neuškodí...
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika