Příspěvky uživatele - j3david

Voda zo strechy - bude závadná?, 17.7.2016
Panebože... A hlavne si dejte pozor na DHMO (dihydrogen monooxid). Tipnul bych si že toho bude ve vodě z okapů skoro 100 procent!
Jakou sekačku?, 17.5.2016
Opět pouze nakopíruju co už jsem před časem napsal ohledně vláken "výběr sekačky": Když si dáte do vyhledávače výraz "sekačka na" tak vám vypadne 22 (!) stránek jenom názvů vláken kde kromě sekačky na "sportovní areál", "náročný terén", "louku na... celý příspěvek >
Sklo Helios - co to je?, 11.5.2016
Nemá žádnou speciální povrchovou úpravu.
Sklo Helios - co to je?, 19.4.2016
Pane Tomáši, prosím neoperujte tady fyzikálními vlastnostmi skel ve vztahu k jejich chemisckému složení a už vůbec prosím nedělejte takto zjednodušené závěry. Problematika složení skel ve vztahu k jejich fyzkálním vlastnostem včetně spektrální... celý příspěvek >
Žloutnutí kaktusu, 12.4.2016
Ještě připojím - pokud to je zespodu měkké, tedy postupuje hniloba, vemte na něj nůž a odřežte zelenou část. Podívejte se na řez, nesmí na něm zůstat ani stopa hniloby. Pokud tam tmavé skvrnky budou, pak další řez kousek výše až do čisté tkáně.... celý příspěvek >
"Černá" sousedova studna na mém pozemku, 28.2.2016
Já bych k tomu dodal, jenom to, že mít dobrého souseda je výhra. Naopak prohra je mít souseda se kterým budu válčit, soudit se apod. A to i v případě že bych všechny soudy "vyhrál".
Kvalita domacej palenky, 25.2.2016
Ne - ani nikho neznám. Já dělám kvas téměř výhradně z Katinky. Protože je to letní odrůda, pálím relativně brzo - už v září.
Test na metanol, 21.2.2016
To můžete stokrát napsat že procesem kvašení a destilace ovocného (ani jiného) kvasu nikdy nemůže a ani nevznikne jakýkoliv byť jen vzdáleně nebezpečný obsah metanolu. A přesto se někdo znovu tímto nesmyslem zabývá. Je to marné, je to marné, je... celý příspěvek >
Cukr jako hnojivo?, 31.1.2016
Víte co? Každý rok pálím "zahradní směs" kde je 80 procent bobulí aroine. Ta je potřeba důkladně nacukřit - vlastně jde o pálenku z cukru (rum) s příchutí aronie. Žádný zázrak, ale jde to. Takže - pokud máte aronii (černý jeřáb), vyhledejte na tomto... celý příspěvek >
Kvalita domacej palenky, 24.1.2016
No měření teploty není až tak důležité, nicméně pomůže vám. Až si aparaturu "ošaháte" a najdete ten režim který vám dá nejlepší výsledek, průběh teplot vám k tomu dá docela dobrou informaci - zejména o tom, kdy je možno zrychlit a kdy opatrně a... celý příspěvek >
Kvalita domacej palenky, 20.1.2016
To je ale výborný nápad
Kvalita domacej palenky, 19.1.2016
Mělo by to vyjít, ale jak jsem psal už výše - každá aparatura se chová jinak, jinak dělí. Takže je to nutné vychytat a jak psal výše někdo jiný, je to běh na delší trať. Mi to trvalo tři roky, tedy 6x pálení než jsem na to přišel... a to ještě nejsem... celý příspěvek >
Kvalita domacej palenky, 16.1.2016
Jeežiši - to vyznělo špatně. Samozřejmě že těch 10 procent se týká destilace PRVNÍ. pro druhou platí to co říkáte, nicméně pokud je kvas kvalitní, dá se jet i dost níže než na 40 procent... a platí že čím níže se dá jet bez toho aby šla kyselina, tím... celý příspěvek >
Kvalita domacej palenky, 15.1.2016
První destilace může být i docela rychlá, tam jde jenom o to zkoncentrovat vše co se uplatní v desilaci druhé. Nicméně pokud tam chcete zachovat vonné a chuťové komponenty, musíte jet až na nějakých 10 procent. Jinak je necháte v kotli. Přestupník... celý příspěvek >
Kvalita domacej palenky, 13.1.2016
Tak to může být (ale nemusí) být ono... mne učil dobrý teoretik a starý praktik. Říkal (a moje praxe to taky potvrzuje), že ty voňavé a chuťové látky jdou v největší míře až nakonec. Bohužel mohou jít spolu i s látkami nevoňavými a nechutnými. To je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika