Příspěvky uživatele - 204.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 29.7.2021
Slezsko, 250mnm. Počasí je u nás patrně podobné, jako všude-  časté bouřky, vysoká vlhkost, a pokud náhodou neprší, tak se ráno listy rosí. Jsem smířený s tím že po propuknutí část rostlin rychle odejde, na druhou stranu loni jsem stříkal... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 28.7.2021
Na 150 rostlinách rajčat letos snad otestuji různé metody ochrany proti plísni bramborové. Mám je rozdělené na záhony, od sebe vzdálené několik metrů. První záhon je slepý vzorek bez ošetření, pouze obecné preventivní opatření (odstranění... celý příspěvek >
Pěstování ozimé zeleniny, 28.7.2021
Nově chytám do nádob se silným cukerným roztokem, láká je to stejně jako pivo a je to ekonomicky únosnější. Ovšem není to žádný zázrak, pro celý pozemek bych potřeboval 350 metrů jakékoli bariéry a naplnit 350metrový žlab cukerným roztokem, to abych... celý příspěvek >
Plíseň bramborová 2021 - stav fronty, 24.7.2021
SEMO nemá rajče Consuello v nabídce.
Vlastní výroba nástrahy na slimáky, 15.7.2021 Obsahuje fotku
Je to důsledek posledních dvou týdnů. V červnu hlávky ožrané nebyly, poctivým sběrem v kombinaci s pivními pastmi jsem slimáky držel dál od záhonu. Teď už je zelí atraktivnější, než pivo.
Vlastní výroba nástrahy na slimáky, 15.7.2021 Obsahuje fotku
Věřte, že pracuji stejně. Chodím poctivě každý večer likvidovat. Do konce června jsem např. záhon zelí držel pod kontrolou. Pak přišly četné bouřky a přeháňky, prakticky nepřetržitě vlhká půda a otevřela se slimáčí dálnice...  Rané zelí je... celý příspěvek >
Vlastní výroba nástrahy na slimáky, 13.7.2021
Věřte, že za poslední měsíc a půl se jedná o stovky hodin strávených sběrem a likvidací manuálně. Před dvěma týdny se zdálo, že počet klesl na únosou mez. Pak přišlo několik bouřek v těsném závěsu za sebou a vlhkost otevřela závory ; vypadá to, jako... celý příspěvek >
Vlastní výroba nástrahy na slimáky, 13.7.2021
Kromě toho, že se mají používat na jaře a nejsou aktuálně v nabídce bych na svou plochu zahrady + sadu potřeboval tolik balení, že bych na to musel pustit celou svou měsíční výplatu. Bohužel další utopie...
Vlastní výroba nástrahy na slimáky, 12.7.2021
Dobrý den, právě jsem dokončil po odpolední bouřce sběr slimáků - stmívá se. Nasbíral jsem rovné dvě kila, kdyby někdo prošel stejnou trasou po mě, nasbírá další tři. Situace je kritická - naše celkem velká zahrada je obklopena poli, takže i když... celý příspěvek >
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 11.7.2021
Deštivé počasí mimochodem molicím značně znepříjemňuje život. Rozhodně jich mám méně v letošním i loňském roce, než v těch předchozích, kdy byly extrémně suché letní i jarní měsíce. Patrně to bude ale opět mechanický způsob omezování jejich životního... celý příspěvek >
Merunka Radka, 11.7.2021
Radku jsem letos neuhlídal a kompletně uhynula na monilii. Zůstal jsem tedy u jediné sklizně asi 8 kusů meruněk v roce 2019 (jinak mrznou květy) - tehdy byly ale plody opravdu skvělé. Na podzim si koupím nový stromek.
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 9.7.2021
Nemám dobré zkušenosti s použitím těchto přípravků ve skleníku, ale ve venkovním prostředí si myslím že i vlivem srážek jakákoli ochranná vrstva degraduje (plus degraduje i vlivem růstu rostliny). Nejedná se o "domácí prostředek", ale normálně... celý příspěvek >
Molice vlaštovičníková na brukvovitých, 8.7.2021
V letošním roce jsem už třikrát aplikoval olejnaté přípravky  (na bázi oleje). Dostanou-li se na spodní stranu listů, "ulepí" ho tak, že tam molice zmizí. Je to pracné, naimpregnovat každý list a kedlubny po ošetření se lesknou jak na výstavě.... celý příspěvek >
Polyversum biofungicid, 29.5.2021
Polyversum na plíseň okurkovou funguje spolehlivě, už jsem to testoval několikrát (záhon s polyversem/bez/s chemií). Je potřeba ho aplikovat zálivkou vícekrát a preventivně. Stejně tak nemám problém s plísní šedou na jahodníku a plísní... celý příspěvek >
Výroba substrátu ze smrkových hoblin a slepičinců, 12.12.2020
Pravda je někde mezi. Především chci říct, že jsem zde nepřišel radit se o tom, zda to udělám -  pro ten pokus už rozhodnutý jsem a můžete mě klidně mít za hlupáka. Nevidím v tom problém - aktuálně to totiž vše vyhazuji na kompost a to můžu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika