Příspěvky uživatele - 204.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Výroba substrátu ze smrkových hoblin a slepičinců, 9.12.2020
S vysokou kyselostí celkem počítám, nicméně v komerčních substrátech je stejně vždy základem (kyselá) rašelina a úprava pH by neměla být tak mimořádný ani nákladný problém. Stejně tak je rašelina lehká směs, takže je mi jasné že to není samostatně... celý příspěvek >
Výroba substrátu ze smrkových hoblin a slepičinců, 7.12.2020
Nemám zájem o hotový substrát jen z čistého dřeva. Mám prostě přebytečné hobliny použité jako podestýlka pro slepice i s jejich výkaly a chtěl bych z toho vyrobit čistý materiál, který bych pak namíchal s dalšími nutnými surovinami, abych získal... celý příspěvek >
Výroba substrátu ze smrkových hoblin a slepičinců, 7.12.2020
Kompost je nedostatková surovina také u mě, a to si na něj svážím i přebytečný materiál od sousedů, kteří např. posečenou trávu nebo listí vyhazovali do biopopelnice. Stejně mi ta výsledná hromádka, kterou každý rok mám, nevystačí na vše, na co bych... celý příspěvek >
Výroba substrátu ze smrkových hoblin a slepičinců, 7.12.2020
Ano, kdybych se mohl spolehnout na to, že v tom substrátu za 2Kč/l je každý rok tatáž směs totožných vlastností, bylo by mi to asi stačilo taky. Bohužel to tak není. Bez ohledu na značku a výrobce, kvalita těch levných substrátů je proměnlivá. Někdy... celý příspěvek >
Výroba substrátu ze smrkových hoblin a slepičinců, 6.12.2020
Předpokládal bych, že bude nutno podpořit rozklad dřeva nějakou další látkou a slepičí trus považuji za první vstupní surovinu, která by mohla pomáhat. V kupovaných substrátech se - aspoň podle textů - používá kůrový kompost. Kde se v těch... celý příspěvek >
Výroba substrátu ze smrkových hoblin a slepičinců, 6.12.2020
Chcete poslat vzorek mého kompostu? Vyroste vám hustý trávník (případně záhon ptačince). Kde se tam to travní osivo bere, to nevím. V trávníku ho musím neustále dokupovat a dosévat, potlačuje ho jetel. V jahodách pohnojené vlastním kompostem mám bez... celý příspěvek >
Výroba substrátu ze smrkových hoblin a slepičinců, 6.12.2020
Dobrý den, mám aktuálně pravidelně k dispozici použitou podestýlku z čistých smrkových hoblin obohacenou o slepičí trus. Zatím ji míchám s kompostem, což je fajn (rozklad hoblin přesto trvá o něco déle, než u jiného materiálu), ale napadlo mě... celý příspěvek >
Pálivější paprika na plněné paprikové lusky, 6.12.2020
No možná Dráky bude lehce pálivější a je podobného tvaru, ale stejně si myslím že vás asi neuspokojí. Pálí obě dvě opravdu málo a myslím že po uvaření se ta ostrost skoro vytratí u obou. Pokud chcete spoleh, budete muset ustoupit u tvaru a... celý příspěvek >
Česnek sezóna 2020/2021, 6.10.2020
Letos a pro příští rok pokračuju v širokém "sortimentu" českých odrůd, a je to jen proto, že v předchozích letech se spousta z nich vůbec nedala sehnat. Spotřebu máme obrovskou, takže hledíme na velikost (je otrava loupat 20 malých... celý příspěvek >
Slivoň Bluefre, 3.10.2020
Zajímavé je, že moje Bluefree od Starkla plodí dozrává až v posledním týdnu v září. Plody jsou gigantické, hodně kyselé, musí se nechat pořádně dozrát, ani pak to ale není žádná hitparáda.
Ako založiť nové jahodovište, pod fóliou?, 9.9.2020
Osobně si myslím, že vám ta nejtenčí a nejlevnější bude stačit. Jahody jsem na textilii pěstoval snad 15 let, už jsem od toho ustoupil - i když je to náročnější, lepší výsledky vidím při pěstování bez ní. Své výhody ale má a pokud jsou pro Vás... celý příspěvek >
Clingy, 23.8.2020
rok 2020 - v dubnu neuvěřitelných 20 dní s poklesem teplot pod 0°C, v květnu tři další dny. Pozdní mrazíky zcela zrušily úrodu Vinegoldu, Catherina ale plodí jako divá. Překonala FM3 i Redhaven. Její velká nevýhoda je křiklavá barva. Mám pravidelný... celý příspěvek >
Jahodník Pandora, 4.7.2020 Obsahuje fotku
Věřím, že Pandora je odrůda, která si zaslouží své vlastní vlákno. Pěstuji již cca 5 let. Velmi pozdní odrůda, pozdě kvete, takže nikdy nehrozí namrznutí květů. Pozdě zraje -  pokud přijde deštivý červen jako letos, tak se vyhne apokalypse... celý příspěvek >
Maranska nebo Australka?, 20.4.2020
Dobrý den, probírám možnosti, čím doplnit líheň a váhám nad těmito dvěma plemeny. S maranskou mám jen malé zkušenosti, s australkou žádné. Máte někdo dost zkušeností na to, abyste mohli porovnat rozdíly mezi oběma plemeny? Jedná se mi spíše o... celý příspěvek >
Hnůj, 19.3.2020
Loni mi zbylo asi 20 sazenic rajčat, které už nikdo nechtěl. Neměl jsem je kde dát, tak jsem je hodil na hromadu čerstvého koňského hnoje (spolu s dýní). Vyrostly úplně normálně (problém byl jen v prosychání "substrátu"). Nejsou to citlivky.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika