Příspěvky uživatele - 204.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nedostatek vápníku rajčata papriky - prevence, 13.10.2019
Dobrý den, rostliny tím trpí každoročně - pokud je pravidelně nedopuju přípravky s vápníkem, tak se můžu rozloučit se sklizní paprik, a částečně i rajčat.  Nelíbí se mi ale závislost na pravidelném postřiku ani investice do ne úplně levných... celý příspěvek >
Klejotok na broskvoních, 10.10.2019
Mám čtyři broskvoně. FM3 (6 let) trpí stejnými problémy, jako vaše. Klejotok je zejména v místech, kde byly plody. Catherina (3 roky) je na tom podobně, i když v menší míře. Redhaven (první rok) bez problémů, a semenáč (asi 15 let) tak bez... celý příspěvek >
Špenát neroste, 4.8.2019
Nemyslím si, že by teď nebyla vhodná doba pro pěstování špenátu. Já ho po česneku seju praviidelně vždycky a sklizeň je v pohodě. Délkou dne jsme nyní někde na úrovni doby kolem tří zmrzlých. Být na místě tazatelky, dal bych mu čas.
Špenát neroste, 3.8.2019
Nerozumím přesně, co se Vám nezdá. Špenát Vám za 14 dní nevzešel, nebo vzešel, ale neroste? Protože listy z fotek mi připadají naprosto v pořádku, na 14 denní špenát v létě.
Listy rajčat, 31.7.2019
Přestože příčinou může být špatná zálivka nebo horko, stále se kloním k tomu, že bez hnojení se Vám v nádobě dařit nebude. Podle mého názoru tak jako tak další živiny rajče potřebuje. Do příštího roku bych zvážil do substrátu vmíchat nějakou... celý příspěvek >
Listy rajčat, 30.7.2019
Pokračujte v aplikaci wuxalu, dokud jej máte. Wuxal calcium používám na citlivé odrůdy San Marzano a Big Mama pravidelně, i během sklizně. Bez něj by mi vše odpadlo na zahnívání špiček. Přidejte zálivku. Pětidenní půst určitě neublíží rajčatům ve... celý příspěvek >
Listy rajčat, 30.7.2019
Zežloutlé listy se Vám už nespraví,  úspěchem bude když se přestane problém dále šířit. Podle plodů trpí rajčata nedostatkem vody (máte je v nádobě, nebo v zemi?). Co se odrůd týče, každé rajče reaguje jinak. Tak jako se u mě nedostatek vápníku... celý příspěvek >
Hloubka sázení rajčat, 29.7.2019
Moje právě dozrávají. Asi odrůda Mini, nebo nějaký potomek hybridů.
Co ted jeste vysit?, 28.7.2019
Špenát, salát, rukola, polníček, ředkev, ředkvička, hrášek.  Možná stihnete ještě nějaké kedlubny nebo čínské zelí, pokud bude teplo tak dlouho jako loni. Nějaké bylinky - kopr, bazalka, koriandr.
Hloubka sázení rajčat, 27.7.2019
Sázím rajčata individuálně hluboko, podle velikosti sazenice. Pokud je sazenice vytáhnutá, tak jde i kus stonku do země, aby se nelámala. Pokud není, a je to pěkná dobře rostlá hustá sazenice, sázím do země jenom kořen. Nikdy jsem nepoznal... celý příspěvek >
Invaze molic, 27.7.2019
U brukvovité zeleniny (kterou sice nyní už nemám), je to podle mě dost složitý problém, kvůli voskovému povrchu listů. Mám molice také na spodní straně listů kopru, nedokážu si představit, jak je můžu "sejmout".
Invaze molic, 27.7.2019
S Mospilanem v krabičce "Molice STOP" jsem to zkoušel cca před dvěma lety. Poctivě jsem kropil snad každý list zelí, na kterém byly molice přisáté. Výsledkem bylo, že jsem sám sebe ochránil před hmyzem (opravdu jsem byl celý od mospilanu), a molice... celý příspěvek >
Invaze molic, 26.7.2019
Dobrý den, obracím se na vás už v pozici naprostého zoufalce. Před pár lety jsem definitivně ukončil pěstování brukvovitých zelenin, protože vždy byly zlikvidovány molicí vlaštovičníkovou. Letos v suchém počasí - opravdu u nás prší málo, vyhýbají se... celý příspěvek >
Jak zjistit obsah dusíku v zemině, 21.7.2019
Dobrý den, existuje nějaká cenově dostupná metoda k zjištění obsahu dusíku v zemině? Před pár lety jsem si nechal udělat rozbor živin v půdě, bylo mi diagnostikováno nedostatek K a přebytek P. Což bylo skvělé, pomohlo mi to při hnojení a troufám si... celý příspěvek >
Třešně - do kterého třešňového týdne nečerviví?, 14.7.2019
Měli jsme 20 let vedle sebe dvě třešně Rivan a Karešova. Obě zrají zhruba ve 2.třešňovém týdnu. Červivost jsem nezažil nikdy, pokud by Vás zajímalo porovnání těchto odrůd, tak obě se začínají vybarvovat zhruba stejně brzy. Karešova má mírně větší... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika