Příspěvky uživatele - 168.29

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůdy ÚEB 6581 a ÚEB 5060/1, 8.11.2020
ÚEB je zkratka Ústavu experimentální botaniky ve Střížovicích u Liberce, tyto odrůdy jsou jejich výpěstky a také by měli mít na svých stránkách informace, o které máte zájem. Walter
Naroubovat na starou švestku něco jiného?, 4.11.2020
doporučuji vám přečíst si celou diskuzi s názvem roubování švestek.Strýc mohl mít na slivoňové podnoži např. švestku a meruňku nebo na třešňové třešni a višni a podobně. Ale vaše představa u vzrostlé slivoně část koruny odříznout a naroubovat... celý příspěvek >
Jak správně pěstovat zelí?, 30.10.2020
a ano, je možné, že ten netradiční tvar zelí tak nějak běláska nepřitahuje, měl jsem letos až do začátku tohoto týdne několik hlávek na záhonu vedle kedlubnů gigantů a zatímco z gigantů jsem setřásal desítky housenek bělásků, na zelí byla vždy jen... celý příspěvek >
Jak správně pěstovat zelí?, 30.10.2020
Murdoc jsem pěstoval letos čtvrtým rokem. Vybral jsem si ho především proto, že je uvnitř křehké a konzumovatelné zasyrova na saláty stejně, jako zelí rané. Chuťově naprostá spokojenost. Má ale poloviční vegetační dobu, jak Pourovo. Vysadím-li ho na... celý příspěvek >
Podnož pouští kořeny - co s tím?, 30.10.2020
já vycházím z vlastní zkušenosti, kdy jsem v průběhu cca. 20 let narouboval několik desítek jabloní na M9, přičemž ty nejstarší jsem rouboval výše, až 40 cm a tyto stromky ve věku cca 20 let mají při téměř každoroční plodnosti stále průměr koruny cca... celý příspěvek >
Podnož pouští kořeny - co s tím?, 29.10.2020
nechte to tak. Je to vlastnost použité podnože a nepůsobí problémy vyjma vzhledu. Prostě ta nadzemní část podnože není úplně hladká. Mám tyhle shluky kořínků, někdy až 3cm v průměru, na vlastní podnoži M9, kterou jsem kdesi před pár desítkami let... celý příspěvek >
Podnož pouští kořeny - co s tím?, 29.10.2020
prosím, zajímalo by mě, odkud máte radu, že místo štěpení má být 2 cm nad okolním terénem. Podle mě je to málo a za několik let, až se zvýší půdní pokryv, může pustit roub vlastní kořeny, což není žádoucí. Za dostatečné považuji cca 10cm.Walter
Ako zasadiť neštandardnú jabloň, 28.10.2020
zasadil bych tedy tak, aby podpník byl kolmo k zemi a naroubovanou část bych pak postupně tvaroval. Walter
Ako zasadiť neštandardnú jabloň, 28.10.2020
1. bych chtěl upozornit na to, že koupit stromek, který neodpovídá představám, se v eshopech stává poměrně často. Jediná možnost, jak se toho vyvarovat, je vybrat si stromek osobně. Já, pokud chci nějakou novinku, jedu až 120km daleko, abych si jí... celý příspěvek >
Meruňky do vyšších poloh, 27.10.2020 Obsahuje fotku
když už jsme u švestek, posílám foto sobotního posledního setřeseného košíku. Walter
Identifikace rostliny, 27.10.2020
orchidej. Walter
Jak a kde skladujete jablka, 27.10.2020
v odizolované komoře. Podle počasí je zpravidla přes den zavřená, v noci otevřená, takže např. při vysokých denních teplotách posledních dnů bylo uvnitř okolo 8°. I tak to ale není žádná výhra. Walter
Kadeřavost broskvoně 2020, 26.10.2020
když už je tohle téma otevřené, dovolím si sdělit, že minulý týden po těch velkých deštích jsem na pár listech zaznamenal trochu téhle nepříjemnosti. Pro mě překvapení. Walter
Phytophthora infestans, 26.10.2020
omluva za otočenou fotku
Phytophthora infestans, 26.10.2020 Obsahuje fotku
Rád bych přidal ještě poznatek, že plísni bramborové odolávala bez postřiku dobře ještě odrůda Charmant a Bejbino, na snímku z 17.10. A sice už jsem psal, že tu tornádo nebudu vytahovat, ale nedá mi to. Kdysi jsem ho pěstoval dost, dobrá odrůda, ale... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika