Příspěvky uživatele - 199.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nové odrody jabloni, 26.10.2018 Obsahuje fotku
Omlouvám se všem ale vložím dotaz sem, protože nevím jak založit nové téma, nikde se mne nezobrazuje doporučovaná kolonka. Potřboval bych někoho znalého určit druh jablek vlevo na obrázku. Vpravo jsou s největší pravděpodobností Idaredy ale vlevo... celý příspěvek >
Jaké zvíře to zde zanechalo?, 22.10.2018
Ještě to doplním. Chodí ke mne v zimě na zahradu kuna lesní (nebo skalní) a ta je o hodně větší než ty domácí. Zadejte do google "kuna lesní trus".
Jaké zvíře to zde zanechalo?, 22.10.2018
U mne se taky vyskytovaly stopy ve sněhu prapodivné a bylo to jako když se pes rozběhne a skočí z dálky na plot a z plotu asi tak 3 m dopadne. Pak mne kdosi říkal, že viděl tam jezevce.
Jaké zvíře to zde zanechalo?, 21.10.2018
Na kunu se mne to zdá veliké. Pecky z třešně jsou u kuny v trusu běžné ale pecky ze švestek jsem neviděl.
Sezóna 2018 a zimní odrůdy, 19.10.2018
Moc se mne nezdá, že by se jednalo o Idared. Ten by se ještě neměl být dobře poživatelný. Kdyby bylo foto.
Sezóna 2018 a zimní odrůdy, 19.10.2018
Idared jsem pěstoval na mnoha stromech ale kromě dobrých skladovcích vlastností ničím nevynikal. Chuť pouze průměrná a vadila mne na nich strupovitost. Mladý stromek ještě ujde ale ve stáří 10 - 15 let se strupovitost silně hlásí. Někomnu vadila i... celý příspěvek >
Odrůda hrušně na Valašsko, 16.10.2018
S hruškami na Valašsku jsem měl problém. Pařížanka dozraje a vydaří jen v některém roce. Wiliamsova se dá dopěstovat a spolehlivě rodila i Boscova lahvice.
Mohu zasadit Stanley do špatné půdy?, 14.10.2018
Celkem v pohodě pěstuji švestky ale i jádroviny v půdě, kde při vykopání jámy cca 1 x 1 x 0,8 m je půl kolečka kamení. Valašsko ani jinou půdu nenabízí. Dokonce dříve na JZD školáci chodili na brigády sbírat na pole kamení. To se vyorávalo... celý příspěvek >
Podzimní řez, 5.10.2018
Jakýkoliv řez netlumí růst ale naopak provokuje. To je jenom zdání. Mám dobpou knihu a tam je zdůrazněno, že jakákoliv nadváha kořenů (a to se po řezu stane), tak pumpuje živiny do zbytu a když to moc nejde (větve dlouhé, staré a odkloněné) tak si... celý příspěvek >
Mýt či nemýt ovoce před uskladněním, 28.9.2018 Obsahuje fotku
Letos mám na Topazu asi 2 bedny jablek ale někde sazovitých až až. Minulý rok to bylo dobré. Samozřejmě jde to umýt před uskladněním ale zda se to nějak vyplatí si s tím hrát, když jablka před konzumací zásadně oloupeme.
Slivoň do vyšší polohy, 25.9.2018 Obsahuje fotku
Měl jsem JOJO a potvrzuji, že to byl největší propadák jaký jsem za dobu sadření zažil. Všechny 3 kusy dopadly stejně.
Durancie, 23.9.2018
Stačí aby se našel někdo kdo vyfotí hrst pecek po vypálení ze švestky domácí a z durancií a bude jasno. Budu pálit až začátkem prosince ale nemohu dát vzorek "odrůdově čistý" neb se ten kvas během převozu nakládky a vykládky dokonale promíchá ale... celý příspěvek >
Durancie, 22.9.2018
Je dobré si všimnout "výpalky" (odpad po první destilaci). Zatímco švestka domácí má pecky většinově celé, tak durancie jich má rozpraskané a tudíž jádra "uvařena" a tím pádem i vylouhovaná a to je ta zvlášní příchuť. Také dávám přednost vyvážené... celý příspěvek >
Durancie, 22.9.2018
Mohu potvrdit, že na Valašsku se Durancie kompletně rozlámaly (i mne) a rozlámaly se i ty podepřené. Jinak nevím jak se dá podepřít terminál, který roste kolmo nahoru (už ne). Jinak Bytřička se nezlomila ani jedna. Mé dlouholeté pokusy nějak rozumně... celý příspěvek >
Matčino, 14.9.2018
Souhlasím a dobrá definice stavu. Všechny odrůdy ze zahraničí se sem nehodí a nejsou vhodné pro malopěstitele. Drobná poznámka k Idaredu. Vnučka má na starosti dovoz ovoce z EU pro ČR a tvrdí, že tuto odrůdu nikdo už v EU nekupuje a proto se dá... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika