Příspěvky uživatele - 199.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Usychani větví, 21.5.2017
O této chorobě ještě uslyšíme, protože se rapídně šíří v Evropě. Stačí zadat do vyhledávače "plum tree and psedomonas syringae and pictures" a vše je jasné. U mne to likviduje všechny šlechtěné švestky i mladou třšeň a dokonce i šeřík a okrasnou... celý příspěvek >
Usychani větví, 21.5.2017 Obsahuje fotku
Ještě jeden snímek udělaný před 10-ti minutami z poslední švestky odrůdy TOPTASTE.
Usychani větví, 21.5.2017 Obsahuje fotku
Podle mého názoru nemoc je jiná. U mne to likviduje stromy během vegetačního klidu. Na jaře už ořezání uschlých větví znamená konec stromu. Netýká se to Domácí ani Duranzie. Pohled je ale hrozný. Typickým projevem jsou léze na dřevě. Ukázka takového... celý příspěvek >
Poškozený kmen - moniliová spála?, 19.5.2017
Rakovinné odumírání větví peckovin. Tato choroba jenž se šíří hlavně v době vegetačního klidu mne likviduje sad. A nejen háklivé ovocné dřeviny ale taky okrasnou vrbu a nebo šeřík.
Zmrzlé ořechy ve dřevě, 13.5.2017
Dám foto za měsíc ale vidím to černě. Je to mladý ořech asi nějaký semenáč s průměrem kmenu do 10 cm a ještě nerodil. Letos je to hodně podivné. Angrešty první vlnu jarních mrazů při květení vydržely a dnes jsem zjistil, že druhou vlnu už plody... celý příspěvek >
Zmrzlé ořechy ve dřevě, 13.5.2017
Na Valašsku doposud neraší ořešáky a zdá se že během zimy zmrzly. U nás bylo totiž -25°C někdy kolem 8. ledna. Jak je to jinde? Pomůže zřezat do starého dřeva? Koncové větvě jsou suché - mrtvé.
Usychání větviček u švestky, 7.5.2017 Obsahuje fotku
Takto umírá poslední TOPTASTE na mém pozemku. Především na pseudomonas syringae.
Poznej houbu, 30.4.2017 Obsahuje fotku
Prosím nějakého znalce aby se mne vyjářil k obrázku. Vím co to asi je a některý rok toho nacházím hojně (v zemi) a potřeboval bych vědět do jaké míry je tato houba ceněna nebo naopak. Děkuji předem.
Jak zacházet s azbestem, 28.4.2017
Škodlivost azbestu je především v expozici. To namená 8 hodin denně řezat, vrtat nebo dolovat osinek. Statistika USA říká že průměrně 25% ze 100 lidí vystavených dlohodobě působení azbestu v souvislosti s povoláním umřelo na rakovinu... celý příspěvek >
Mráz, 21.4.2017
Nechci být provokatér ale mne se z temomechanického hlediska nějaké kropení a mlžení moc nelíbí. Mne to něco napovídá o výparném teple a to voda rozprášená bere "do sebe" a skoro bych to viděl na podchlazování okolí. Poznámka: Každý si dome... celý příspěvek >
Prestepenie slivky Jojo, 19.4.2017
Rouboval jsem třeba napadenou Čačanku na domácí (už napadenou). Také chytle šarku. Strom byl 50/50 přeroubovaný. Čačanka ale rodila zdravé ovoce jenže přirůstala rychleji a pak silné větve odumřely. Odřezal jsem je a domácí má šarku ale rodí dále a... celý příspěvek >
Kniha o řezu ovocných stromů, 14.4.2017
Mám knížku Kudriavec, Hričovský "Tvarovanie a rez ovocných drevín" s 353 obrázky a nic lepšího i pro začátečníka jsem doposud neviděl. Rok vydání 1984.
Ovocne stromy - nemoce, 7.4.2017
Jednu ještě přidám. Hodně mne škodila. Plodomorka hrušková
Přesazení cca 7 letého ořešáku, 7.4.2017
O tom zda je schopen rašit se dá snadno přesvědčit. Pokud v horní části kmínku je pod kůrou "zeleno", tak se dá zachránit. Ořešák má velkou regenerační schopnost. Můžu doložit snímek, kdy celá nazemní část umrzla a téměř z pařezu roste dnes už velký... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 27.3.2017
Kdyby jste se pokusil, tak to najděte i česky to potřebné.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika