Příspěvky uživatele - 199.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Marmeláda, po otočeení sklenic víčko odskočí vyteče, 13.7.2018
Marmelády z vylisovaného rybízu s mírnou "nadstavbou" angreštu (má hodně pektinů) dělám léta. Nyní už používám GELFIX 1:1 a sníženou dávku cukru a všechno je OK. Sklenice otáčím ale mají šroubovací víčko. Pro Vás bych pro normální víčka doporučoval... celý příspěvek >
Na ptáky jsme krátký, 27.5.2018
Jsem stejného názoru, že co je moc je moc. Zničené třešně, zimolez kamčatský, sladký rybíz, jahody a naklované jablíčka. Na vedlejších stromech sídlí několik párů strak, bezpočet strakapoudů. Kosů a drozdů nedpočítaně a sem tam přiletí i špačci (na... celý příspěvek >
Špatné klíčení semen v zahradě - problém půdy, nebo vody?, 22.5.2018
Nedaří se mne už asi 2 roky ani s mrkví ani s petrželem a to jsem vyséval 2x. Ojediněle mrkev napodruhé vzešla ale připadám si totálně bezradný. Dokonce ředkvičky vzešly a asi při výšce 2 cm chytly nějakou mozaiku a "zmizely". Vyseté napodruhé... celý příspěvek >
Slivky jojo - náhle vysychanie, 14.5.2018
Pro mne byly švestky JOJO docela šokem jak vypadaly třetím rokem. Psedomonas syringae je ten pravý důvod.
Sarka na marhuli?, 27.4.2018
Zkuste google a chorobu PSA u peckovin
Třešeň Kordia - co se děje?, 26.4.2018 Obsahuje fotku
Mne takto odešlo mnoho mladých stromků a byla to pseudomonas syringae. Zasáhlo to švestky, třešně, šeřík i okrasnou vrbu. Důležitým poznávacím znakem jsou tzv. léze. I takto choroba přichází v úvahu. projevuje se zásadně při rozkvětu.
Odrůdy ořešáku, 4.11.2017 Obsahuje fotku
V pátek jsem v zelenině koupil ořechy a dneska jsem je chtěl loupat ale marně. SICO kleště sice je rozdrtily ale vybírat se nedají. To jen na ukázku jak člověk dobře může nakoupit, když už je řeč o ořešácích
Choroby brambor, 12.9.2017
Přesně s tímto typem poškození brambor jsem se letos setkal taky ale není to nic tak závadného. Hůře se čistí. Co je zajímavé tak vlastně vůbec prvně.
Jablka s dlouhou skladovatelností, 12.9.2017
Velmi dlouho vydrží ještě Ontário, Jonathan a Bancroft Red. Uvedené odrůdy jsem pěstoval ale někomu moc nechutnají (hlavně Ontario) ale jdou i horších podmínkách.
Potkan nebo hryzec?, 7.9.2017
Hryzců jsem měl v oploceném sadu o výměře 33 arů požehnaně. Sežrali mne dva stromky než jsem je radikálně zničil. Znám případ co sadaři sežrali 60 vysazených stromků.
Potkan nebo hryzec?, 7.9.2017
Past na hryzce je nejlepší plechová se sklopným rámečkem. Ulovil jsem tak asi 15 kusů. Důležité je nastavení kolmo k otv oru aby nešla obejít nebo vyříznout obdélníkový otvor a tam to vložit a přikrýt něčím. Pak se tam chytne třeba i krtek. Dvakrát... celý příspěvek >
Potkan nebo hryzec?, 7.9.2017
Potvrzuji, že hryzec využívá chodeb udělaných krtkem. Nemá takové "hrabací schopnosti". Postupným rozkopáním chodeb se dá přijít k "sídlišti" což jsou 3 komory poblíž sebe (hnízdo, záchod a spižírna). Obvykle mívá hnízdo tak 3 až 5 m od výskytu nor.
Kniha - rezy stromov, 4.9.2017
Mám dobrou knihu -jmenuje se Rez a tvarovanie ovocných drevín, Kudriavec, Hričovský. Poznámka: Obsahuje 353 obrázků jak se to dělá.
Poznej houbu - pestřec + 1 nejistá, 18.8.2017 Obsahuje fotku
Prosím znalce o názor na tuto houbu. Někdy se dá najít hodně těchto hlíz o kterých si myslím, že je to bělolanýž. Podle mne velkou cenu nemá.
Ovocné stromky nerostou, 13.8.2017
Pamatuji doby kdy se dělala pod nové výsadby "RIGOLACEů. Speciálním pluhem se vyoraly brázdy hluboké až 80 cm)doslova na dně stála voda, to se nechalo pře zimu, dalo se tam zásobní hnojení stopovými prvky, na jaře se rozdiskovalo a zaselo zeleným... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika