Příspěvky uživatele - 199.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ovocné stromky nerostou, 11.8.2017
Samozřejmě není to dogma kopat jámy 80 cm hluboko, stačí i méně ale popisuji situaci u nás, kde v hloubce cca 40 cm už nacházím kameny poměrně velkých rozměrů a to je něco mezi pískovcem nebo kačincem a nedá mne to aby v bezprostřední blízkosti... celý příspěvek >
Ovocné stromky nerostou, 11.8.2017
Když jsem dělal více stromků ale ne více jak 10 ks na jeden podzim, tak jámy jsem kopal a hlínu obracel už koncem léta. Všechno bylo přichystané i s zasazeným kůlem a v jámě byl už jen takový "plytký lavór - mísa. To znamená stromek po upravě kořenů... celý příspěvek >
Ovocné stromky nerostou, 10.8.2017
Jako jednu z příčin vidím i to, že nebyla vykopaná a větší jáma tak metr x metr a do hloubky 80 cm a správně "otočena" zemina aby se odstranila půdní únava. Mám pokusy s mnoha stromky stejné podnože sazené do jámy a jen tak pod rýč a rozdíly v růstu... celý příspěvek >
Co je to za plevel?, 30.7.2017
Mohu potvrdit, že se to vekým tempem rozmnožuje i na Valašsku. Dříve jsem to vůbec nepozoroval.
Rybíz černý, 29.7.2017
Pěstoval jsem Karlštejnský douhohrozen a maďarský FERTODI v nadmořské výšce 450 m. Byl jsem spokojen. Ma´darský je sladší a dozrává dříve. Karlštejn má více vitamínu C a proto je mírně kyselejší.
Ptačí zob - neznámá choroba, 20.7.2017
Dejte si do vyhledávače "ptačí zob a pseudomonas syringae". Na to odchází hodně keřů např. i šeřík.
Topaz nepřekonaný, 20.7.2017
Mohu potvrdit, že v těžkých podmínkách Valašska ve výšce 450 mnm tyto dvě odrůdy (Rubinola a Topaz) dávají dobré výsledky vzhledem k množství jiných zkoušených odrůd. Ještě je zde nepřekonané Matčino.
Přeočkování, 4.7.2017
S očkováním počkejte na tzv. druhou mízu a to je někdy začátkem srpna. Mám s tím dobré zkušenosti. Někde na webu si najděte jak takové očko k roubování má vypadat a jak se "odkrojí" z matečního stromu. Jak velký má mít řapík. Ten řapík je důležitý.... celý příspěvek >
Kontejnerovaný stromek, 20.6.2017
Vysadil jsem hodně stromků tak do čísla 150 kusů a během let můžu konstatovat, že příprava jámy má svůj pozitivní vliv. Odstraní se tzv. půdní únava a stromky lépe rostou. Další věcí je "bujnost podnože". Stromek se slabě rostoucí podnoží bude... celý příspěvek >
Useknutá jabloň, 14.6.2017
Podle fotky je to useknuté v kořenovém krčku a to nejde spravit. Podle vizáže se o žádnou zapěstovanou korunku (ve smyslu normy) nejedná a tak nic moc nezmeškáte, když zakoupíte stromek nový s lepší korunou. Je tu možnost sehnat někde jabloň v... celý příspěvek >
Useknutá jabloň, 14.6.2017
Ulomený stromek se dá zachránit. Už jsem takové 2 kusy zachránil. Chce to foto abych měl představu. V podstatě se to dělá jako velký šikmý roub, kdy se spojí kmínky a řádně se to zafixuje. Pak je možnost napojit na tupo a z kouska kmínku udělat... celý příspěvek >
Žloutnutí listů u kroucené vrby, 8.6.2017 Obsahuje fotku
Mne také odešla kroucená vrba i poblíž šeřík. Také množství šlechtěných švestek. S praděpodobností rovnající se jistotě je to pseudonomas syringae. Vrba je v literatuře uváděna jako hostitel této nemoci.
Choroba vrby, 7.6.2017
Mne odešla okrasná vrba na pseudomonas syringae. Literatura popisuje, že vrba je hostitelem tého choroby.
Dural vs.ocel, 26.5.2017
Když už použít třískové odstranění, tak spíše bych doporučil výrubník místo výstružníku. Ten bere čelem a ne bokem a s tou trubkou si poradí velice snadno. Výhrubník nástrojař umí připravit a nabrousit i v amatérských podmínkách. Dokonce zručný... celý příspěvek >
Dural vs.ocel, 26.5.2017
Dural je název pro slitinu 424201 a superdural pro 424203.  Dosažitelná pevnost po vytvrzení nad 54 kp/mm2, tedy jako běžná ocel. Teď k problému "zarostlé trubky". Co bezpečně pomůže při ovolňování matic a zalisovaných trubek, tak to je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika