Příspěvky uživatele - 199.250

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Matčino, 7.9.2018
Pěstoval jsem Matčino na Valašsku a prodával tak 2-3 metráky. Zákazníci co se vraceli neznali ani název a říkali chceme to s tou  "malinovou" chutí. Na téma této odrůdy mimořádně odolné vůči strupovitosti jsem vedl rozhovor asi tak před 30-ti... celý příspěvek >
Mladá třešen, 26.8.2018
Tento stromek je zralý na založení nové korunky. Chyba byla udělaná po výsadbě, to je vidět a bylo ponechané moc pupenů, které stejně vysleply. Příští rok na jaře dát fotku a uděláme nový řez na rovnováhu aby tlak živin byl stejný do každého pupenu... celý příspěvek >
Zelená renklóda?, 20.8.2018
Zelená renklóta v přezrálém stavu a v zatravněném sadu se až takto může vybarvit (mám ji a letos se přeplozením odlomila nejsilnější větev). Je to odrůda vhodná i k přepravě ale musí se česat za zelena.
Šárka - Haganta, Gábrovská, Čač. rodná, 12.8.2018
Také mne Hammanova zarodila po mnoha letech. Už před rokem tam bylo pár plodů. Habitus i list na ní vypadá zdravě i když je obklopena stromy se šarkou. Žádná švestka okolo nemá takový dobrý vzhled.
Stanley choroba, 5.8.2018
Chtělo by to více fotek dřeva větévek zda se tam nenacházejí tzv. léze.
Toptaste, 30.7.2018
Tato choroba se rozmnožila zničila v podstatě asi 25 až 30 stromků švestek a to nejvíce řádila na Čačanské (3 druhy), Jojo, Stanley a Valjevka. Domácí ani Duranzie a různé "kulovačky ve stejném sadě netrpí.
Toptaste, 29.7.2018 Obsahuje fotku
Ještě jiné foto toho stejného stromku.
Toptaste, 29.7.2018 Obsahuje fotku
Vyhodnocuji chování švestek více odrůd (od roku 1984, počátek šarky) a mám k tomu obrazovou dokumentaci tak 300 fotek. Byla u mne rostlino lékářská komise a situace je čím dál horší. Ukázka jedného z mnoha stromků Toptaste zakoupeného na Slovensku... celý příspěvek >
Toptaste, 29.7.2018 Obsahuje fotku
Něco k tématu. Už jsem zlikvidoval Stanley a poté Jojo a naděje u Toptaste a Valjevky je také bez velké perspektivy. Ukázka z dnešního dne.
Jak namnožit stromkový rybíz - rondom, 25.7.2018
Ano tak v květináči to zakoření. Větévka se zakolíčkuje v hloubce pár centimetrů a musí být konec nad hlínou aby probíhala fotosyntéza. Ještě se doporučuje velmi opatrně příčným řezem naříznout spodní stranu kůry a tam vyraší kořínky. Pozor na... celý příspěvek >
Název odrůdy?, 20.7.2018
Děkuji za určení a asi to bude ona. Skutečně proti strupovitosti je odolná. Těmto odrůdám dávám přednost např. Matčino a měl jsem i Primu ale tu jsem zlikvidoval pro velmi malou uchovatelnost. Jinak na pohled byla velmi pěkná.
Název odrůdy?, 20.7.2018 Obsahuje fotku
Měl bych prosbu na určení odrůdy jakblek. Právě mne opadává přeplozená jabloň v nadmořské výšce 450 m a plody jsou už jedlé. Chuť nic extra, taková vínová až mírně nahořklá, dužina má místy červené zbarvení. Díky za nějaké nasměrování.
Určení odrůdy, 17.7.2018
Pěstoval jsem podobné, Stark Earliest
Marmeláda, po otočeení sklenic víčko odskočí vyteče, 14.7.2018
Každé snižování tlaku směrem k podtlaku posouvá bod varu až třeba k pokojové teplotě. V Himalájích vře voda už při 75°C a fazole se tam těžko vaří. Nicméně každý kdo má doma plastovou stříkačku, tak si var za pokojové teploty na chvíli může udělat.... celý příspěvek >
Marmeláda, po otočeení sklenic víčko odskočí vyteče, 13.7.2018
Nic ve zlém ale dovolím si nesouhlasit s tím co se týká termomechaniky plynů a kapalin. To kdyby platilo, tak topné okruhy nemusí mít expanzní nádobu. Kdyby ji neměly, tak dojde k těžké destrukci. Byl jsem svědkem za svého dojíždění do práce asi 2x... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika