Příspěvky uživatele - 73.141

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Coxova reneta (Cox´s Orange Renette, *1825 M.R. Cox v Colnbrook-Lawnu), 22.9.2016
Tak jak je to tedy s tou Coxovkou.Přes 16 let pěstuju Cherry a něco jsem vypozoroval.Chuť není jedinou předností, je to taky dlouhá doba kvetení (nejdelší z odrůd co pěstuju)s tím spojené spolehlivé opylení a plodnost.Alernaci jsem nezaznamenal,... celý příspěvek >
Akane - perla podzimu, 8.9.2016
Je to tak pane Vysloužile.Akane patří vybarvením mezi nejkrásnější jablíčka.V současné době září na zahradě jako český granát (neplést si s municí).Komise musela být slepá.Já myslím, že jste nezanevřel a jste si velmi dobře vědom pomologických a... celý příspěvek >
Jablon Gravštýnské, 17.8.2016
Příčinu obvodobých prasklinek ve stopeční jamce pozoruji hlavně v mokrých a deštivých letech.Zpočátku se vytvoří jakási rzivost (špína) ve stopeční jamce a poté dojde k praskání plodů.Všiměme si odrůd kterých se to týká ve vyšší míře.Je to... celý příspěvek >
Tečkaté listy jabloně, 11.7.2016
Za sebe jsem přesvědčen, problém pana Michala (tečkaté listy) nejsou strupovitost.Na málo napadených listech nevidím žádné typické olejově nahnědlé skvrny strupovitosti.Zalistoval jsem v atlase a vypadá to na septoriovou skvrnitost listů.V první fázi... celý příspěvek >
Admirál, Sirius, Meteor, 20.6.2016
Zdravím Vás pane Jiří.Je jasné, každý budeme mít trochu jiný názor a já to od Vás respektuji.Osobně strupovitost a hořkou pihovatost stavím co do škodlivosti do stejné roviny.Proti strupovitosti ošetřuji čtyřikrát a takový indikátor jako Mc Intosh... celý příspěvek >
Jablka v červnu, 16.6.2016
Přibližně v dubnu jsem sledoval na STV2 dokument o praktikách velkopěstitelů.Důraz byl kladen na uskladnění.Samozřejmě podtržené jablka, ovšem největší problém nastává po naskladnění.Hermeticky uzavřou sklady a zaplyňují nějakým sajrajtem.Není známo... celý příspěvek >
Seno / sláma - pěstování jahod, 16.6.2016
Bylo myšleno trsy plodů.Tyto trsy přizvednete a podsunute PET lahev pod trs aby stopky plodů ležely i splody na lahvi nebo volně visely přes lahev.Různé odrůdy mají různou délku stopek, proto používáme štíhlejší petky pro objem 1l max.1,5l.O víkendu... celý příspěvek >
Neurčené odrůdy, 7.6.2016
Já bych tipoval: 1. - Gascoigneho šarlatové   2. - netuším - Mičurin II (470 m)
Hrušeň Wiliamsova onemocnění, 2.6.2016
Ano pane Kamile je to tak.Nedávno jsem se díval náhodou na STV2.Byl tam výborný pořad o přirozených kazachstánských jabloňových lesích.Jsou to geneticky čisté porosty a přímí předci malus domestica.Roste tam jabloň Sieversova (malus sieversii) v... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 12.5.2016
Před lety mě pilatka zničila 80% úrody.Začal jsem tedy používat vizuální lapače.Po asi 11 letech mohu říci.Funguje to.Napadení se pohybuje mezi 3÷5%.Je to sice dražší ochrana než chemické ošetření a ve velkých sadech je to asi nepoužitelné ale v... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 21.4.2016
Ten jeden či dva zřejmě nemají nárok vyjádřit svůj názor. Myslel jste to tak pokud se nezařadí do těch 20÷30 správných. Nikdy jsem neupíral kvalitu chuti, rozumnou dobu skladování o propadáku nemluvě (to jste napsal Vy).Ale že Topaz trpí jistou... celý příspěvek >
Pink Lady, 29.10.2015
Bez komentáře, jdu na tři dny raději na zahradu.Stejně to nemá nic společného s odrůdou Pink Lady.Ztráta času. - Mičurin II (470 m)
Golden Delicious a Golden Delicious Reinders, 20.10.2015
Pane P.Z.,proč se držíte tak při zemi.Co takhle rovnou 80 postřiků.Ať se lidi pořádně leknou.Uvádí se v komerčních sadech 18÷20 postřiků.Zahradkářům stačí 4÷5 dle průběhu počasí a zvláště na začátku vegetace.Tři měsíce před sklizní končím.Pátý... celý příspěvek >
Lucasova, 20.10.2015
Stromek Lucasovy jsem vysadil v r.1999 na podzim.První plody ukázal v pátém roce.Poté jsem začal postupně přiroubovávat další odrůdy. - Mičurin II (470 m)
Hnedé listy, 17.7.2015
Prodejci, školkaři a propagátoři nabulíkují lidem kdeco.Fuji je středně náchylná ke strupovitosti, padlím trpí slabě.Sklizeň v polovině října a déle podle polohy.Stejně asi jako Shallimar, Idared,Sirius, Goldstar atd.(zdroj Ovocnářská unie)Hodí se do... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika